Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - toodoo

Stran: [1]
1
V ČR vzniklo v poslední době mnoho TV, důvodem je především stále klesající cena potřebných technologií, jenže si málo kdo uvědomuje, že hlavní náklady jsou v obsahu. Dlouho jsem také snil o nějakém "vlastním" projektu, ale nepodařilo se mi sehnat investora a obsah. Většina TV v ČR je bohužel založená z úplně jiných důvodů, než sledovanost nebo obsah. V téhle republice si na sebe zřejmě vydělá jen Nova, Prima, Šlágr, Noe a pár malých regionálních zpravodajských kanálů podporovaných městy a obcemi.

Docela mě překvapuje, že se Lukáš nestačil divit. Ale chápu, že je rozdíl psát o TV a fyzicky ji dělat. Dělal jsem vysílání takové TV 2 roky a za tu dobu jsem poznal, jak je těžké udělat program skoro z ničeho - jediným možným řešením je pak brát co je a točit to pořád dokola :-( Dokud si to někdo nezkusí, nepochopí.

Kdyby se našel někdo, kdo by chtěl dělat TV jinak, samozřejmě mu rád pomohu :-)

2
Odkladiště / Re:Programátor pro ATMEL
« kdy: 12. 11. 2013, 13:14:26 »
Mělo by stačit připojit příslušné piny na příslušné vývody konektoru programátoru.

3
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Zkuste se zamyslet nad technickým řešením a dojde vám to. RTV nemá technologii na živé vysílání takže dochází k přebírání programu i s logem. TIP nemá 2 odbavovací pracoviště kde by mohl přidávat logo, takže přidává jen jedno logo :-D.

4
DVB-T začíná někde na 30 000 Kč měsíčně za pozici na regionálním vysílači. Satelit někde na 200 000 Kč za měsíc. Opravdu to není tak strašné.

5
Už nějakou dobu v podstatě provozuji TV stanici a nestačím se divit těm informacím. Samozřejmě, že lze provozovat na internetu nco takového i když člověku není 18 let, všechno je řešitelné. A ty ceny tady jsou trošku přemrštěné. Nemusí být všechno hned v UHD kvalitě :-D

Pokud přijde s dobrým nápadem, může to být docela zajímavý projekt.

Pokud to někdo s TV bude myslet vážně, nemám problém mu poradit co a jak. Stačí napsat email.

6
49.77776,13.355282

Na google fotomapách je tam vidět stožárek s anténymi.

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Plzeňská 1
« kdy: 31. 12. 2012, 12:11:13 »
Možná jsem něco přehlédl, ale nenašel jsem na webu RRTV licenci, takže předpokládám, že čekají na licenci.

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Plzeňská 1
« kdy: 31. 12. 2012, 11:34:11 »
V Regionálním MUXu v Plzni se objevila informace, že tam bude vysílat Plzeňská 1, ale není uvedeno od kdy.

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / DVB-T a QFHD
« kdy: 04. 12. 2012, 22:32:58 »
Asi je to hloupá otázka, ale je možné v DVB-T vysílat v QFHD? Existuje nějaký přijímač, který to podporuje?

10
Nevím. Čekám, kdy se to tady dozvím. Ale nepovažuji to za až tak zajímavé a důležité. Mnohem víc mě zajímá co se bude kde vysílat nového.

11
No jsem zvědav, kdy tam dají další  ::)

12
Podle toho mála, co vím chce pár regionálek, co zatím jeli jen po kabelu do DVB-T, ale to rozhodně nezaplné volnou kapacitu  ;). Pak se tu ještě něco málo připravuje, ale očekávejte něco po vzoru Šlágr a Inzert TV a ne Novy a Primy  :(

13
V posledních 3 týdnech jsem měl obrovské nutkání podobnou diskuzi zakožit. Měla v ní být otázka, jestli někdo neví, jak to vypadá s novými regionálními multiplexy. Vidím, že nikdo nic neví. Škoda, podle toho co vím, se připravuje velké množství regionálních multiplexů (dvouciferné číslo určitě). Celostátní multiplex se získat v podstatě nedá, tak si všichni žádají o regionální. Většinou platí, že co region, to několik žádostí.

Je tedy jasné, že v nejbližších týdnech a měsících vznikne obrovské množství vysílacího prostoru, ale co se tam bude vysílat? Kde se vezmou ty stanice?

Stran: [1]