reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - antenak

Stran: 1 [2]
16
Děkuji ALEXY, že ses mně zastal.On profik neví, že existuje také radio.Největší potíž je v tom, že hloupý člověk má zase hloupý děti a tak to jde pořád dokola. S tím se musíme smířit.

17
Ahoj, s tímto problémem jsem se také potýkal, upozorním tě, že kanálový slučovač aby tě hrálo všechno ti nikdo nevyrobí, ani to není možné, musí být zachovány odstupy. Nabízím ti řešení, kup si slučovač BEN 301 2x UHF+ VHF, prostě to zapoj a je vymalováno. Bezproblému chodí i sousední kanály, což normálně není možné. Navíc za pár korun a v budoucnu odpadne problém jak se budou měnit kmitočty. Já slučuji kanál 21H. 29V, 30H, 33H, 36V, 39V, 55H, 58H,+ještě co nepotřebuji.Hlavně neřid se ukazatelem kvality signálu na TV nebo STB je to nesmysl. Každý přístroj ukazuje něco jiného a není to vůbec podstatné. Když to hraje tak to neřeš.Bude to hrát na 10% signálu ůplně stejně jako na99%.Jestli-že používáš zesilovač, méně někdy znamená více, zesiluj pouze ztráty v rozvodu, nic víc. Mně můžeš věřit jsem už velkej kluk, 60 mám za sebou a antenařinou se jako amatér zabývám víc jak 40 let. Přeji ti aby se to povedlo. Udělej to poctivě, všechny spoje na konektory a výsledek se dostavý.

18
Odkladiště / Re:Prodám/vyměním/koupím/daruji
« kdy: 23. 02. 2014, 22:20:07 »
vyměním kanálový zes. k.č.46 20Db laditelný+slučovač k.č.46+rest, vhodný pro vysílač Ladví, za slučovač k.č.33,55,58+rest, zes.i slučovač jsou průchozí pro napájení při zapojení tlumivky. Tu jsem bohužel ztratil.

19
Set-top-boxy / Re:Stbx mpex4 + nahrávání s časovačem
« kdy: 16. 02. 2014, 12:17:26 »
Já osobně mám právě kvůli nahrávání na flešku BEN sat, naprosto skvělý stb,není drahý a je naprosto skvělý.

20
Pánové, zaráží mne, že nejvíc rad kde je chyba a jak ji odstranit mají machři kterých se to ani v nejmenším netýká.Já si samozřejmně vím rady jak příjímat jiné vysílače, ale bohužel v Bílině nemám jinou možnost, protože ani z jednoho směru není mož né přijímat použetlný signál pro STA, TO ANI NEMLUVÍM O TOM ,ŽE BYLA ODEBRÁNA LICENCE PRO VYSÍLAČ TEPLICE VODOJEM KDYŽ MUSÍ BÝT KAŽDÉMU JASNÉ, ŽE VYSÍLAČ KRUŠNOHOR KANÁL Č.21 JE NA 2 VĚCI ,  NA NIC A NA HO.... tO SAMÉ BYLO JIŽ S MUXEM4.NEJDŘÍV TO SPUSTILI Z USTÍ , ALE TO HRÁLO OD CEDULE K CEDULI, TAK TO SPUSTILI S VODOJEMU KTERÝ POKRYJE SIGNÁLEM VELKOU ČÁST SEV. ČECH. pODLE MNE OD SAMÉHO ZAČÁTKU JE DVBT ŘÍZENO NEODBORNÍKY. ŽE RUŠENÍ EXISTUJE TOSE NEDÁ POPŘÍT,JE TO POSTŘECH NĚKOLIKA LIDÍ, KTEŘÍ SE PŘED TÍM EVIDENTNĚ NIKDY NEVIDĚLI.

21
Zlatý časy, když se používaly pouze kanálové antény, pásmové se začali v menší míře používat až v 80 letech.Bohužel, dnes to nejde, protože při použití kanál. antén bychom měli ověšená ztožáry. Chybu vidím v tomto,kdyby ze stejného vysílače byli použity blízké kanály, příkladně mux1 k.21, mux2 k.22, mux3 k.23 atd.to by byla paráda.Ale to není realita, třeba Ustí b. hora 33,55,58, to je přes celé pásmo,+ ještě regionálky, popř. Německo nebo polsko,rakousko atd.To aby jsme měli alespon dva stožáry.Je mně jasné , že to není jednoduchá věc, možná to chtělo lépe  promyslet.Jinak taktéž nejsem zastáncem těch rádoby antén, spíš nesmyslů, které se jako antény pouze tváří a vytahují z lidí akorát peníze. Holt byznys je byznys.

22
Pánové,nevím jestli má ještě smysl toto téma rozebírat, myslím si totiž že stejně nikoho s radiokomunikací tyto zkutečnosti nezajímají, myslí si že jsme si tento problém vymysleli. Ale já vím , že máme pravdu. Jestli to pomůže tak dnes několikrát výpadek mux1 B.hora kanál 33, během přenosu z parlamentu  rozpad obrazu až  do krátkého výpadku signálu. Během odpoledne až dosud několikrát, pouze v menší míře.Ostatni muxy v pohodě. Popravdě už to neřeším, protože stejně nemám šanci na něco přijít.Musel bych se z toho zbláznit. Nejvíc mne trápí jak tyto výpadky vysvětlit sousedům,že jsem v tom nevinně, někteří si myslí, že je chyba ve spol. anténě.Je přeci logické, že jsme každý z jiného regionu a problém máme všichni stejný. To přeci není náhoda, někde musí být chyba.

23
To možné není,protože nikdo v okolí poll ani jiné síto nemá, bydlím v panel. domě a kromě nás, máme jako jediní udělanou STA,anteny nepoužívají, mají kabelovku UPC.Je zajímavá, že mux4 kanal č. 30 zTeplického vodojemu ,Pařízek, to neruší.Jinak STA jsem dělal sám,vše mám řešeno  pevně laděnými komponenty, rozvod řešen do hvězdy,tak-že mohu kohokoli připojit a nebo odpojit.V současné době se rušení neprojevuje. Co se týká přístrojů, nejhůř jsou na tom co se tý ká rušení Samsungy řady B, a sharpy.A ještě co jsem vypozoroval.Jsou dva typy rušení ,alespon u mne.1 typ- rapidně poklesne síla signálu+ velká chybovost. 2 typ-síla signálu je stabilní, pouze chybovost je příšerná.Zkoušel jsem opravdu všechno, včetně výměny  komponentů, bez ůspěchu. Nechám to na Pána boha.

24
Dobrý den,reaguji na článek od závisláka.Mám ten samý problém,rušení se projevuje nepředvídatelně,jak se objeví ,třeba několik dní, tak zase zmizí.Je pouze ze směru B. hora kterou přijímám.U mne nejvíce na kanále č.33, ale v menší míře i na k.55,58. Taktéž ze stejného směru vysílač Liberec k.43 a Trutnov k.43.Německých muxu k. 36,39 které jsou asi 45 stupnů bokem vertikálně, se to netýká.Nepomáhá vůbec nic, ani kanálové propusti, ani k. slučovače, ani zádrže, prostě nic.Psal jsem na radiokomunikace s nulovým výsledkem. Inverzí to není, protože se to zcela nepředvídatelně objeví i v létě.Jak se objeví , tak zase zmizí.Zajímavý poznatek nebo náhoda, nevím, ale čím horší anténa, tím menší rušení.Ze zoufalství jsem připojil starou yagi ze sklepa, bylo to lepší a ještě lepší výsledek s kosočtverečnou antenou samo-domo.Tak opravdu nevím. Rušení se projevuje i na samostatnou anténu bez zesilovače.Jsem rád , že v tom nejsem sám. Myslel jsem si ,že je to jenom u mne a někdo to ruší ůmyslně.Pro upřesnění , bydlím v Bílině.

25
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Stav v multiplexu4
« kdy: 15. 11. 2012, 21:55:21 »
V Bílině po spuštěni muxu4 z Tep. vodojemu je signál přímo exelentní.Na STA jsem musel znovu seřidit vstupy na zesilovači, a kanál č.30 ubrat aby ostatni nerušil.ZEsilovač mám TERRA s oddělenými vstupy. 1 vstup uhf mux4 kanal č.30. 2 vstup uhf kanály č.33, 55, 58 muxy 1.2.3. POchopitelně před vstupem do zesilovače jsou propusti. Chodí to jako víno. předtím z krušnohoru byl signál téměř nepoužitelný. Signál z teplic je silnější než z bukovky. přitom výkon je 10kw a z bukovky 100kw. Pan pařízek to dokázal.  Gratuluji.

Stran: 1 [2]

reklama