Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Aleš Pipek

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 49
31
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 04. 09. 2014, 06:37:44 »
S největší pravděpodobností (ne-li jistotou) se ballovaly Hošťálkovice na kanále R1 (ČST1). V těch dobách snad ani nic jiného nešlo. Praděd vysílal na R7.
Tomu odpovídá anténní systém i jeho směr.

32
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 03. 09. 2014, 14:47:04 »
Biskupská kupa, dřívější dokrývač pro Zlaté Hory  ;)
Ano.  8) Jen doplním, že tato fotografie je vystavena v Městském muzeu Zlaté Hory, stejně jako ta následující.

33
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 03. 09. 2014, 10:38:20 »
Malá hádanka. Kdo pozná?

34
No Holetín (a okolí) je extra poloha, takže příjem z TKB PCE není překvapující. Znal jsem kdysi člověka přímo ze Skutče, který v době, kdy východní Čechy znaly DVB-T maximálně ze sdělovacích prostředků, tvrdil, že chytá dva multiplexy z Černé hory. Po mé návštěvě jsme museli korigovat jeho přesvědčení o Černé hoře, neboť příjem nebyl z Černé, ale z Bukové hory (Ústí nad Labem) s multiplexy na K58 a K33. Anténa = dlouhá colorka bez jakéhokoliv zesilovače. Překvapeni jsme byli oba. U mne TKB Pardubice absolutně nehrozí (Vysokomýtsko, Litomyšlsko), takže RS8 zkrátka definitivně nebude.
Ano. V nejmenované obci na Skutečsku jsem svého času přijímal všechny tři MUXy z Bukové hory a to na krátkou Colorku bez zesilovače. MUX3 jel tehdy jen 10kW, přesto byl příjem možný a jeho stabilitu ovlivňovaly jen bouřky. Buková hora byla dlouho používána v několika STA i v o dost níže položených Pardubicích. Dodnes jsou tu vidět pozůstatky po těchto instalacích. Hlavní kámen úrazu tohoto příjmu bylo spuštění Javořice na k33. V tu dobu ale už naštěstí přicházela "digitalizace" i do východních čech. Dnes jsou kanály 55 a 58 na území pardubicka zachytitelné stále, je potřeba však směrové antény z důvodu kolize s vysílačem Kłodzko/Czarna Góra. Naštěstí tu dnes již Buková hora není potřeba.

35
Františky jsou po radiové stránce kóta jako prase. Především BTS VDF, která je zachytitelná nejen na Sněžce.

36
... je mi už zcela jasné, že na opačnou stranu (na jih) jde úplně kulový. Ach jo  :(
Zpracovatelný signál končí kousek za Ostřetínem.
Směrem na jih je lepší použít TKB Pardubice, který bez problémů běží např. u hřbitova v Holetíně. V Hlinsku samozřejmě 0 bodů. Záleží hodně na výšce antény nad terénem/okolní zástavbou.

37
Ano, foceno od Koliby: http://www.mapy.cz/s/cAsA

38
Hoděšovice - AS RS8 - směr HK.

39
Rád bych zde oslovil někoho povolaného: Má někdo nějaké podrobnější informace o umístění vysílací antény na vysílači Hradec Králové - Hoděšovice pro RS8 (např. odstínění věží, výška apod.) ? Kdysi jsem odtud mohl přijímat (byť mizerně) analogový program OK3 (tehdy výkon cca 50-100W). Dnes nemám u RS8 (DVB-T na K57 s mnohem větším výkonem) ani náznak signálu. Nacházím se cca 50 km jihovýchodně od HK. Díky předem za každou smysluplnou informaci.
Také jsem to zkoušel, v oblasti Chocně a Vysokého Mýta. A zcela bez úspěchu. Potíž je v tom, že anténní systém je směrový a zřejmě je mířen pouze na HK a směrem na JV má tedy značný útlum. Obávám se, že z těch 5 kW ERP jde směrem na města Holice-Vysoké Mýto-Litomyšl-Svitavy pouhých několik desítek Wattů a v závislosti na umístění AS nakonec možná ani to ne.
V Holicích RS8 stabilně přjímat lze - přímý výhled na sever, anténa Color Supra. Signál ale skutečně není tak silný jak by se vzhledem ke vzdálenosti vysílače dalo očekávat.
RS8 z Hoděšovic k57 lze přijímat bez problémů i na východním okraji Pardubic. V Holicích pak bez větších problémů. První problémy s příjmem v tomto "obráceném" směru vysílání nastanou za Ostřetínem.

EDIT: Bez zajímavosti jistě není fakt, že vysílač Hradec Králové - Hoděšovice ve skutečnosti leží v kraji Pardubickém. Který jiný kraj má dva vysílače RS8? :-)

40
HK zatím ne
Zatím? Jestli o tom opravdu v budoucnu uvažujete, nechte si prověřit u místních odborníků, co tím v praxi způsobíte. Znovu upozorňuji, že plánování sítí nelze dělat od stolu kdesi v Praze/Ostravě.

41
Navíc zpráva o zařazení KinaSvět do RS7 tady již je od redakce několik dní.

42
Hradec Králové Hoděšovice k57 ON-AIR.

43
Spuštěno dnes mezi 9 a 10 dopoledne. Několik přebuzených STA, technici mají před víkendem na pilno. Co to je za zvyk všechno pouštět v pátek... Obsah MUXu stejný jako jinde. K57 Hoděšovice mlčí.

44
Hotely a penziony na mých cestách - převažují LCD (LED) TV zavěšené na stěně, typicky nad dvoulůžkem. Převládá Samsung, LG a Panasonic. Co se týče hotelových rozvodů: Je stále více přímých rozvodů DVB-T + transmodulátory z DVB-S popř. s vlastními okruhy. Mizí převody do analogu.
V Polsku je častým hitem přímý rozvod DVB-T + několik zahraničně mluvících TV převedených ze SAT do analogu.

Alespoň takhle to mám tak nějak vysledované.

45
"Moje" úložiště mi zpoplatnili a na ostatní nemám chuť ani čas se registrovat. Snad příště.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 49