Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Thomas987

Stran: 1 2 3 [4] 5 6
46
Set-top-boxy / Re:Nejde mi signál z audiovýstupů
« kdy: 12. 07. 2015, 17:11:55 »
Už jsem na to asi přišel. Pravděpodobně se audiovýstup RCA odebírá někde z okolí scart konektoru označeném TV. Pak to má ještě druhý scart. No a u tohu prvního scart TV mi nejde zvuk, takže nemůže jít ani do RCA výstupů. Tedy závada na přijímači. Dík za snahu poradit.

47
Set-top-boxy / Nejde mi signál z audiovýstupů
« kdy: 12. 07. 2015, 08:21:07 »
Ahoj, nevím si rady, z konektorů audio cinch mi nejde signál. Jedná se o satelitní přijímač Globo 7010C. Hned vedle mám pozemní DVBT a z toho to hraje v pohodě. A ze scart konektoru zvuk na telce funguje též OK. Dík za rady, ale s tím asi nic nevymyslíme, nejspíš do popelnice,že?

48
Mohu potvrdit, že Radiožurnál v FM má ze všech, u mě přijímaných, stanic subjektivně nejlepší zvuk.

Tak to máte pravdu, už jsem si toho také všiml, že to moc dobře hraje.

49
Pokouším se o poslech rozhlasu na DVBT odloženým set top boxem. V důsledku absence trapných reklam jako na FM,  jsem zatím velmi spokojený. Pocitově ale musím na zesilovači úplně stáhnout výšky, jinak mi to hodně syčí. Zajímalo by mne, jestli jsou nějaké zvukové rozdíly mezi těmito externími přijímači a jestli je to bráno vážně, ty hudební stanice, nebo jen spíš jako nenáročná poslechová kulisa.

50
Rád poslouchám Country radio a mám pocit, že má "barevnější" zvuk než ostatní stanice, snad trochu (poslechově příjemně) zabasovanější. Může to tak být nebo se mi to jen zdá a dělá to charakter žánru?

51
Nevím, jestli se někdo už neptal, zmínili jste soustavu anten HB9CV. Když uvážím, že by bylo možné takové čtyřče sešroubovat ze dřeva a pak to trochu prodrátovat, na ty první pokusy,......., jakou vlnovou délku by měly být jednotlivé anteny od sebe?Dík.

52
Ještě z dob mládí si pamatuju, jak M.Český kreslil ve své knize vyzařovací diagramy anten. Tedy čím větší zisk, tím byl hlavní lalok užší. Pak směřovaly do boku z každé strany jeden výrazně menší a mezi nimi byl nulový příjem. Nevíte tu někdo,do jaké míry je tohle v praxi účinné, pokud bychom měli případ, že žádaný vysílač a nežádoucí mají stejné výkony a nekomplikovaný terén?

53
Analogový rozhlas / Rozdíl mezi tunery Onkyo 4511 a 4711 ?
« kdy: 15. 01. 2015, 10:17:52 »
Ahoj, jsem trubka trubkovič. Našel jsem na ebay Onkyo 4511 a koupil jsem ho. Jenomže jsem chtěl typ 4711, prostě jsem se blbě spletl. Nevíte, jaký je mezi nima rozdíl? Nic nemohu vygůglovat.
Díky.

54
Analogový rozhlas / Příjem hitradia Magic na 94,7 a nejen to
« kdy: 02. 01. 2015, 18:02:55 »
Po včerejšku mám v těch vlnách zmatek,jako nikdy předtím. Představte si, že je vysoký panelák. Na jedné straně směrem k vysílači mám tříprvek Yagi s receiverem č.1. Směr vysílač Rychnov nad Kněžnou. Pouhé druhé patro.
Na druhé straně domu jsem měl svislý dipol s receiverem č.2. Střední směr na Prahu, ale v cestě je protilehlý nízký panelák.
Řešil jsem příjem radia Sázava z Benešova provizorní antenou HB9CV, snad naladěnou na cca 89 Mhz, místo dipolu.Připojeno rovnou na kabel. Zadní prvek je umístěn 8 cm od stěny baráku, což asi není úplně v pořádku. Sázava jde líp, to jistě.
A stalo se, že to radio Magic, údajně 200W, odstíněné panelákem a orientované přesně směrem na zadní prvek HB9CV, chytám s cca stejnou silou signálu na obou stranách domu. Že by tak kvalitní odraz? Ale nejen to. Za druhé, (už nevím, čemu mám věřit),najednou na straně HB9CV vylezl na všech stanicích stereoefekt, který jsem tam dosud nepostřehl a bylo mi divné, proč to hraje tak slitě dohromady. Možná mi poradíte, ale asi spáchám ještě jednu HB na druhou stranu, co to udělá.

55
To je on.

57
Ahoj. Nějak mne to lovení stanic nechytlo a už dlouho leží bez užitku. Plus sluchátka,repro, náhradní lampy. Než se odložil, byl funkční, takže by měl být i dnes. Případně vyměním za kvalitní FM tuner s DO. Přeplatky, doplatky, dopravu , cenu vyřešíme dohodou. Kontakt: chalupar07@email.cz

58
Set-top-boxy / Propojení sat přijímače se zesilovačem
« kdy: 30. 12. 2014, 07:58:56 »
Ahoj. Chtěl jsem si poslechnout satelitní radiové stanice přes kupovaný zesilovač a na vstupu, kde mi normálně hraje FM tuner ,se audiovýstup ze sat. nechytá. Je tam snad tak slabý nf out signál na chinch? Nechápu a díky za radu. Bude snad na Scartu silnější?

59
Teda, včera jsem byl poprvé donucen se dívat s potomkem na tento seriál. Mám docela obyčejnou LCD Philips 106 cm, pozemní příjem. Když jsem viděl ten obraz, nestačil jsem zírat. Perfektní nasvícení scény, barevnost, ostrost, nalíčení herců. Přišlo mi, že je obraz o třídu výš, než je standartní. Možná bude mít někdo stejný názor.

60
Analogový rozhlas / Re:FM tunery s RDS-bohatá nabídka
« kdy: 01. 11. 2014, 11:33:03 »

Mám doplňující otázku.
Koupil jsem si mobil s FM radiem s RDS. V ložnici mi to vyhledalo 19 stanic. Ve svých dvaceti jsme vyráběli lecjaká radia a přijímač bez vinutých cívek nebyl myslitelný. Pak se vymyslely cívky na tišťáku (to mne hodně fascinovalo), přišly keramické filtry do mezifrekvencí atd. A dnes? Můžete mi objasnit, jak je možné do kousíčku místa v mobilu narvat celý stereo FM přijímač, kde se silné stanice vzájemně neruší, citlivost je maximálně vyhovující a ještě mi to dokáže poskytnout název stanice? Tohle zírám, kam se poděly "obří" laděné obvody, např.?

Stran: 1 2 3 [4] 5 6