Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Thomas987

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
16
Digitální rozhlas / DAB tuner nebo receiver ?
« kdy: 23. 04. 2019, 18:19:14 »
Prosím o názor, tuner Onkyo T-4030 s amatérským zesilovačem nebo rovnou receiver TX-8220 ?
Neumím si vysvětlit, za jaké "technologie" chce tuner tolik peněz. Dnes hraju na přenosný přijímač + zesilovač do jednoduchých reprobeden. Dík.


17
Mám dlouhodobý problém s radiem Beat. Jsem běžný posluchač, žádný rocker apod. Domnívám se, že mají značnou rozdílnost ve vysílané kvalitě písní. Mám dvě oblíbené stanice a tam je to vyrovnaný, dlouhodobě poslouchatelný zvuk. Nehraje to úplně skvěle, ale ani úplně příšerně. Na Beatu je to hodně často ploché, o ničem. Zvuk pro dvoukazetový přenosný radiopřehrávač starší výroby. Co si myslíte vy?....,rád bych Beat poslouchal. Jde o vysílač Kutná Hora. Pozn.: Nezdařil se ani pokus o poslech Rock radia z obdobných důvodů.

18
Internet a domácí síť / Re:Rozhlas z počítače/internetu
« kdy: 12. 11. 2018, 14:57:48 »
No jo, to Country teda fuj. V zesilovačích se vyznám, ale mám jen analogové vstupy. Každopádně mne zajímá 1. radio Wien.
Bude to zajímavé bádání a nakonec to skončí u kompromisu, už to vidím. Díky.

19
Internet a domácí síť / Rozhlas z počítače/internetu
« kdy: 11. 11. 2018, 20:25:55 »
Ahoj. Začal jsem řešit poslech rozhlasových stanic z počítače, jsem připojen kabelem k modemu. Záměr jest dosáhnout alespoň kvality zvuku FM. S integrovanou zvukovkou to hraje příšerně, no tak jako kulisa při práci. Mám tam docela kvalitní bedny, pro které nemám využití. Zesilovač je tedy "udělátko" , nikoliv HIFI. Takže dotaz jest, je signál z net radií schopen kvality signálu z FM?

20
Děkuji, vyřešeno.
Prosím o pomoc s podobným: Potřebuji připojit CCIR antenu na prut přenosného radia. Aby to opravdu fungovalo. Myslím, že "jen pověsit" střední vodič koax. na prut nestačí. Nějaký mezičlen? Díky.

21
Ahoj. Považuji se za znalého v oblasti příjmu a stavby anten. (tenkrát na CCIR apod). Jedna věc mne ale zaskočila. 1. Přijímám české FM stanice na širokopásmový  tříprvek, svisle. V podstatě přijímám odrazy na odvrácených stranách vysílače, místní stanice,  zisk anteny považuji spíš na úrovni dipolu,možná jen drátu. 2. Využil jsem odložený tuner  DVBT a naladil v místě TV radio Jazz. DVBT jsem přenesl k zesilovači do místa, kde přijímám FM. Jako antenu jsem udělal kruhový dipol o průměru 25 cm bez sym. členu a ten vyhodil z okna volně. Takto mi Jazz hraje. Raději bych vše hrál s rozbočovačem na antenu FM, ale tam mi Jazz nejde. Zdá se mi to divné,při dnešních výkonech vysílačů. Kde uvažuju špatně?

22
Analogový rozhlas / Re:FM radio v mobilu.
« kdy: 05. 06. 2018, 16:14:51 »
No samozřejmě že jsou sluchátka jako antena.
Tak ještě jeden dotaz,abych nezakládal další vlákno. Mám autoradio JVC a Kenwood. Kdysi někdo prohlásil, že výrobně k sobě mají blízko. Takže když je poprvé zapnete, na tuneru vám naskočí frekvence radia Proglas. Vždy a u obou. Je to náhoda??

23
Analogový rozhlas / FM radio v mobilu.
« kdy: 23. 05. 2018, 13:52:05 »
"Zdědil" jsem mobil Cube. O přestávce v práci, ( uzavřená provozovna, okna, přízemí) jsem zasunul sluchátka a ladil. Musím použít výraz-Byl jsem v šoku. Perfektně to naladilo i šumící stanice a ty silnější zobrazily RDS. Nechápu. Dokáže snad mobil citlivostí konkurovat tuneru s drátovou antenou?

24
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 23. 05. 2018, 13:46:49 »
No, já mám dobrou zkušenost (poslechovou, ne naměřenou) s tunerem tesla T 710. No jo, nemá to digistupnici, musíte odhadovat. Má to za sebou dva filtry. Tak jsem naslepo "zamachroval", vbastlil jsem ještě jeden úplně stejný stupeň (tranzistor plus filtr) dle schematu za sebe a dejte si tam filtry jaké je libo. První mám 150 Khz a další dva 110 kHz.

25
Televizory / Kostičkování a projíždějící auta?
« kdy: 23. 01. 2018, 16:11:17 »
Prosím, může to být od aut a lze to odrušit, když antena míří přímo do silnice?
Dotaz mám zprostředkovaně. Děkuji.

26
Já už taky chytám asi tři u Střechova Nad Sázavou.

27
Je to přesně obráceně. Kvalitu zvuku rozlišíš nejlépe, když se nejedná o žádnou mistrovskou nahrávku z roku 2017. V případě obrazu je to mimochodem stejné, protože UHD vypadá dobře na každé televizi. A neexistuje televize, která by to zobrazila mizerně. Takže potřebuješ něco zvukově mírně nepovedeného.
Je obecně známo, že kvalitní nahrávka zní dobře i na levných audiosestavách. Proto jsem opustil představu pořízení si high end hifi sestavy za velké peníze a jdu právě tou cestou výběru kvalitního zdroje zvuku. Při poslechu na středně dobré audiosestavě.

28
Ještě jedna pro mě důležitá věc. Na příjem rádií ze satelitu, je rozhodně lepší satelitní přijímač s displejem, který ti ukáže název stanice, a můžeš tedy jet pouze zvuk přes věž, nebo samostatný zesilovač, a nemusíš mít u toho zapnutou Tv, abys viděl, co vlastně posloucháš....
Jasný. Na to jsem taky přišel. Přinejhorším postačí čísílko a papírek se seznamem stanic.
Vybral jsem tenhle, může být? https://www.electroworld.cz/ab-cryptobox-650hd-sat-prijimac#product-reviews
Digitální vstupy na zesilovačích nemám.....

29
Tedy shrnutí:
1. Včera jsem poslouchal přes mp3 v kvalitě 192kb na pohodičku a dobrý.
2. Poslouchám stanici Jazz přes DVBT a dobrý, taky pohoda, nejsem znalec jazzu, jen mne uklidňuje, takže jestli tam chybí dva nebo čtyři tóny nepoznám.
3. Už jsem tu psal, že mi vyhovuje zvukově Country radio na FM.
4. Odbočka: Tak ono už to funguje na pozemní. (Ke dni 20.4.2017 je možné přijímat 14 televizních programů v novém standardu digitálního vysílání DVB-T2)
5. Koukám, že to na satelit stojí pár korun : https://www.alza.cz/amiko-dvb-s2-prijimac-impulse-d3850517.htm,
takže když si koupím tenhle univerzál, naladím na Astrách všechno co je tam teď a v budoucnu přechod na DVB-S2. Ano?
6. Pochopil jsem to tak, že přechod na nový formát je více vysílačů ve stejné kvalitě jako DVB-S(T) + sem tam dle jejich nálady přenos ve vysoké kvalitě.

30
Tak to nemá cenu řešit, když to neumí CD. To se naučím poslouchat ty nejlepší mp3ky postahované z internetu a jen takovou hudbu, co se mi líbí. Nebo si zprovozním gramofon. Pokud jsem řekl něco technicky špatně, sem s tím.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6