Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Thomas987

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Set-top-boxy / Nejdou mi titulky
« kdy: 21. 04. 2022, 18:37:34 »
Ahoj. Měl jsem stbox Skyworth, titulky OK. Našel jsem, kupodivu totálně stejný stbox Strong, stejné vč. dálkového, jen jiný nápis firmy. Software pochopitelně totožný. Při volbě české titulky OK- nezobrazují se v obraze. V závorce u volby titulků je (DVBN). Co bylo na Skyworthu nevím. Proč to nejde? Děkuji.

2
Televizory / Rychlá koupě TV 108 cm u www.czc.cz
« kdy: 21. 03. 2021, 15:06:23 »
Dobrý den. Kterou si mám vybrat?
Do nynějška nejsme nijak rozmazleni kvalitou obrazu, mnohem více nám hrabe z nelogičnosti mnohých ovládacích softwarů, EPG. Tak tedy včetně satelitního tuneru, možnosti se napojit na nabídku přes operátora O2, sluchátkový výstup by se hodil nezávislý na repro, vzít možnost s Netflix-nevím, výhledově? Určitě bud optický/coaxial audio výstup nebo alespoň RCA. Usb jistě. Ostatnímu nerozumím, DLNA netřeba. Děkuji.

3
Ahoj. Tak se tomu nevyhnu a potřebuju tohle všechno na jednu parabolu 80 cm a do dvou TV. Je to reálné?
Děkuji.

4
Rád se dívám na ČT 2, neřeším, co zrovna vysílají,zajímá mne skoro vše. Jenže chytám odraz abych eliminoval rušení od čehosi. A dnes už mám rušení i na odrazu a zřejmě to souvisí se slabým potřebným signálem na vstupu settopboxu. Z analogové TV mi zbyl jeden všepásmový průchozí zesik. Dotaz zní, dnes, multiplexem, když to všechno společně zesílím, budou se multiplexy napříč kanály negativně ovlivňovat ? Dík

5
No je ještě Teroz T 212 X, FM + DAB ,  a mám slabý signál na DAB. Jen si vybrat.

7
Mas v danem miste mizerny prijem, nevhodnou antenu ci zesilovac, takze zacni nejprve zde.
No jo, to je pravděpodobné. Jen mne mate, že u příbuzných v jiném městě se děje totéž. Ale jo, začnu u sebe a dám vědět.
Napadlo mne, že se situace děje při použití settopboxů, s TV s integrovaným tunerem na chalupě se rušení nekoná. To už je ovšem zase jinde, i když u silnice.

8
Ahoj přátelé. Pokud řeším již vyřešené, prosím o smazání.
Jinak mi automobily ruší TV a to nejen mně. Zkráceně: České radiokomunikace mne odkázaly na změření signálu soukromou firmou, Česká televize neodpovídá za váš nerušený příjem. Toto mne směruje na STK a zjištění, zdali do postupu schvalování automobilů patří i elektromagnetická kompatibilita nebo tak něco. Prosím o názory a po prázdninách se do toho dám. Děkuji.

9
Odkladiště / Nabídka tuneru Tesla a anten apod
« kdy: 15. 03. 2020, 08:18:06 »
Měl bych TV antenu na 39-45 k , 25-30k 2 ks, nové, cca 21 prvků, dlouhé. 1x antenu "matraci". Al ráhno na FM antenu z Chlumce, Fe svařenec ráhna anteny Jaeger, duralové prvky k tomu. Tuner Tesla 810 s přidaným mf stupněm. Jdou za sebou 150, 110, 110 kHz. Ladění drží, rozsah do 105 Mhz. Samostatně nové filtry Murata 10,7HY 3 Ks. Dotazy prosím jako SZ.

10
Ahoj. Ostatní mi ukazují 90%, jen MPX1 16%. Přemístil jsem antenu a dosáhl 32%. Tak to doufám nebude tak, že MPX zvedne ke konci DVBT1 signál na 100%. pozn: Neznalost neomlouvá, že?
Jděte už všichni do háje s těmi procenty...
Bravo CHLAPE.

11
Ahoj. Ostatní mi ukazují 90%, jen MPX1 16%. Přemístil jsem antenu a dosáhl 32%. Tak to doufám nebude tak, že MPX zvedne ke konci DVBT1 signál na 100%. pozn: Neznalost neomlouvá, že?

12
To je fakt, že není třeba řešit data na coaxial výstupech, tam nic nevymyslíme. To snad každý ví a pokud se nevyjádřil ok, brzy dostane od nějakého hrubiána ponaučení. Nemá cenu tady řešit kvalitu audia, na to jsou hififora. Taky mám DAC ve Philipsu a odpovídá to zvukově své době. Nic víc.

13
Optický audio výstup do staré HI-FI věžičky nijak nedostanu, předpokládám... Děkuji za rady...
https://arduino-shop.cz/arduino/3078-konvektor-digitalniho-signalu-na-analog-rca-l-r-3.5mm.html

Tyto levné zvukové optika/analog převodníky jsou taková šedá zóna; info o jejich kvalitě je v kategorii přísně tajné; spíše to vypadá, že zvuku moc nepomůžou; dopátrat se informace kde je optimum cena/rozumný převod/značka je snad nemožné.

S tím bych souhlasil. Buď koupíte no name Čínu za 250 Kč, nebo Fiio za 700 Kč, mně to hrálo jako z analogu. U typu malé krabičky od AQ tuším totéž. Tak jsem koupil DAC box E od Projectu a udělal tečku za bádáním. Teď by mne zajímala kvalita zvuku settopboxů T2 přes coaxial, ale to je obdobně "přísně tajné".

14
Digitální rozhlas / Info z ČT o kvalitě vysílání
« kdy: 18. 06. 2019, 20:26:58 »
Děkujeme Vám za váš dotaz, který se týká digitálního rozhlasového vysílání v systému DAB+.

 Nastavení dílčích datových toků jednotlivých stanic v multiplexu DAB+ programů vždy souvisí s celkovým využitím multiplexu a jeho konečnou technologickou kapacitou.
V současné době je náš multiplex CRo DAB+ využívaný 15 programy v různých datových tocích (od 32 kbit/s až do 80 kbit/s). Vyšší datové toky a částečně vyšší kvalita zvuku je nastavena zejména u stanic, u kterých převažuje náročnější zvuková a hudební složka, zejména klasická hudba nebo jazz. Jde tedy o naše stanice ČRo Vltava, ČRo D-dur a ČRo Jazz. U stanic se smíšeným programem je použité kódování o něco nižší, u stanic s mluveným slovem, monofonním zvukem nebo obecně nižšími nároky na absolutní zvukovou kvalitu (v našem případě ČRo Plus nebo ČRo Rádio Retro) se použijí ještě nižší datové toky. Pro nižší datové toky se pochopitelně používají co nejkvalitnější a nejefektivnější algoritmy, tj. zejména MPEG-AAC HEv2 (+ SBR + PS).
Dalším významným parametrem je míra zabezpečení, tz. Protection Level (ochranný poměr) . Na rozdíl od většiny jiných provozovatelů má multiplex CRo DAB+ nastavený ochranný poměr 2A, který znamená vyšší spotřebu datového toku, ale větší odolnost proti výpadků při menší úrovni přijímaného signálu. Tím pádem je preferováno pokrytí a dosah vysílání nad vyšší možnou kapacitou multiplexu.
Vybalancování nastavení všech parametrů ve vztahu k celkovému obsahu a počtu programů v multiplexu dělá provozovatel multiplexu se svým nejlepším vědomím a záměrem. V současných podmínkách a počtu programů není technicky možné nastavit u všech stanic vyšší datový tok, jak navrhujete, to by překročilo celkovou možnou kapacitu multiplexu. I přesto jsme přesvědčeni, že současné nastavení a zvuková kvalita programů v multiplexu CRo DAB+ je odpovídající a dostatečná.

15
Digitální rozhlas / Re:DAB tuner nebo receiver ?
« kdy: 20. 05. 2019, 17:11:26 »
Ještě varianta Hama digitální tuner DT60, DAB+/FM/Bluetooth.
Jinak mne celkem překvapuje, že se tu diskutuje o tom, co kde kdo vysílá či nevysílá, ale "technikálie" tu moc lidí asi nezná.

Stran: [1] 2 3 ... 6