Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Thomas987

Stran: 1 [2] 3 4
16
Ahojte, poraďte. Rád bych přešel na poslech sat radií českých i německých. Předpokládám kvalitu srovnatelnou s CD.(??)
Co si mám koupit za přijímač, dnes mám už starý bez HDTV. Prý to najdu na Astrách.Děkuji za podrobnou info.

17
Rozhlasové stanice a jejich program / Kvalita zvuku FM radií.
« kdy: 30. 04. 2017, 18:49:09 »
Ahoj. Nebyl jsem dalek tomu, abych úplně přešel na poslech stanic na DVBT. Zatím jen z poloviny. Na FM rozhlas mne stále ještě vrací Countryradio, protože má pro mne velmi pěkně poslouchatelný a lehce nabasovaný zvuk. Přičemž všechny písničky mají vyrovnanou úroveň.Čímž netvrdím, že je to správně, jen mi to dovoluje poslouchat na levném audiořetězci. Jakmile ale odladím pro změnu jinam, mívám pocit zvukové katastrofy, snad jen radio Blaník mi přijde vyrovnané a možná veřejnoprávní stanice . Co myslíte?

18
Analogový rozhlas / MF filtry a značení ,výměna
« kdy: 17. 02. 2017, 07:34:47 »
Ahoj. Mám tuner Philips FT 980 se dvěma šířkami mf pásma. V porovnání s jiným tunerem mám dojem, že to vůbec nefunguje, silná stanice hraje ještě daleko naladěna od správné frekvence. Myslím, že použité mf filtry nejsou středovým kmitočtem přesně 10,7 . Co se stane, dám li tam svoje náhradní,úzké 10,7? Stojí to za zkoušku? Domnívám se, že se mi pouze nebude správně zobrazovat kmitočet vysílačů o tu odchylku 10,7/10,65 třeba. Ano? Dík.

19
Set-top-boxy / Proč chybí AV výstupy?
« kdy: 11. 12. 2016, 09:34:58 »
Zamýšlím koupit sat přijímač a potřebuji AV výstup pro připojení nf zesilovače. Nenalézám. Nikdo neposlouchá přes bedny?
Dík za vysvětlení.

20
Vycházel jsem z předpokladu, že radio Vltava by měla mít velmi kvalitní zvuk, co se říká. Ovšem kdykoliv jsem ji naladil, žvanili a žvanili a žvanili. Po prozkoumání denní nabídky pořadů už se nedivím, hrají v hlavně noci. Fakt dobrý.

21
Ahoj. Zajímá mne vysílání angličtiny na ZET na 96,7 z Jihlavy. Podivné je, že na odvrácené straně od vysílače mám tříprvek Yagi a tam to docela hraje, na té přivrácené straně Kk Jihlavě dva dráty na koaxiálu a tam je to bída. (na ostatní stanice to v pohodě vyhovuje). Dík

22
Ahoj. Zajímalo by mne, kde se vzala popularita těchto antén. Můj švagr ji s velkou slávou koupil tchánovi do míst, kde se chytá televize na kus šroubováku. A ejhle, bratranec se mi pochlubil novou super antenou- také tímto typem. Předpokládám, že jde o trik na zákazníky, nijak moc nepřevyšující parametry anteny matrace. Ale nejsou ani drahé, tak celkem o nic nejde, jestli tuhle nabo tamtu.
http://www.omko.cz/antena-dvb-t-gosat-gs-a27lte-15db/

23
Ahoj, Mám obyčejný sat přijímač Globo a TV lcd Philips 107 cm. Dívám se na Euronews a BBB world news. Vysílaný obraz mi nejde napasovat do rozměrů obrazovky v žádném režimu nastavení TV, je vždy oříznutý. Čím to? Díky.

24
Set-top-boxy / Nejde mi signál z audiovýstupů
« kdy: 12. 07. 2015, 08:21:07 »
Ahoj, nevím si rady, z konektorů audio cinch mi nejde signál. Jedná se o satelitní přijímač Globo 7010C. Hned vedle mám pozemní DVBT a z toho to hraje v pohodě. A ze scart konektoru zvuk na telce funguje též OK. Dík za rady, ale s tím asi nic nevymyslíme, nejspíš do popelnice,že?

25
Pokouším se o poslech rozhlasu na DVBT odloženým set top boxem. V důsledku absence trapných reklam jako na FM,  jsem zatím velmi spokojený. Pocitově ale musím na zesilovači úplně stáhnout výšky, jinak mi to hodně syčí. Zajímalo by mne, jestli jsou nějaké zvukové rozdíly mezi těmito externími přijímači a jestli je to bráno vážně, ty hudební stanice, nebo jen spíš jako nenáročná poslechová kulisa.

26
Rád poslouchám Country radio a mám pocit, že má "barevnější" zvuk než ostatní stanice, snad trochu (poslechově příjemně) zabasovanější. Může to tak být nebo se mi to jen zdá a dělá to charakter žánru?

27
Ještě z dob mládí si pamatuju, jak M.Český kreslil ve své knize vyzařovací diagramy anten. Tedy čím větší zisk, tím byl hlavní lalok užší. Pak směřovaly do boku z každé strany jeden výrazně menší a mezi nimi byl nulový příjem. Nevíte tu někdo,do jaké míry je tohle v praxi účinné, pokud bychom měli případ, že žádaný vysílač a nežádoucí mají stejné výkony a nekomplikovaný terén?

28
Analogový rozhlas / Rozdíl mezi tunery Onkyo 4511 a 4711 ?
« kdy: 15. 01. 2015, 10:17:52 »
Ahoj, jsem trubka trubkovič. Našel jsem na ebay Onkyo 4511 a koupil jsem ho. Jenomže jsem chtěl typ 4711, prostě jsem se blbě spletl. Nevíte, jaký je mezi nima rozdíl? Nic nemohu vygůglovat.
Díky.

29
Analogový rozhlas / Příjem hitradia Magic na 94,7 a nejen to
« kdy: 02. 01. 2015, 18:02:55 »
Po včerejšku mám v těch vlnách zmatek,jako nikdy předtím. Představte si, že je vysoký panelák. Na jedné straně směrem k vysílači mám tříprvek Yagi s receiverem č.1. Směr vysílač Rychnov nad Kněžnou. Pouhé druhé patro.
Na druhé straně domu jsem měl svislý dipol s receiverem č.2. Střední směr na Prahu, ale v cestě je protilehlý nízký panelák.
Řešil jsem příjem radia Sázava z Benešova provizorní antenou HB9CV, snad naladěnou na cca 89 Mhz, místo dipolu.Připojeno rovnou na kabel. Zadní prvek je umístěn 8 cm od stěny baráku, což asi není úplně v pořádku. Sázava jde líp, to jistě.
A stalo se, že to radio Magic, údajně 200W, odstíněné panelákem a orientované přesně směrem na zadní prvek HB9CV, chytám s cca stejnou silou signálu na obou stranách domu. Že by tak kvalitní odraz? Ale nejen to. Za druhé, (už nevím, čemu mám věřit),najednou na straně HB9CV vylezl na všech stanicích stereoefekt, který jsem tam dosud nepostřehl a bylo mi divné, proč to hraje tak slitě dohromady. Možná mi poradíte, ale asi spáchám ještě jednu HB na druhou stranu, co to udělá.

30
Ahoj. Nějak mne to lovení stanic nechytlo a už dlouho leží bez užitku. Plus sluchátka,repro, náhradní lampy. Než se odložil, byl funkční, takže by měl být i dnes. Případně vyměním za kvalitní FM tuner s DO. Přeplatky, doplatky, dopravu , cenu vyřešíme dohodou. Kontakt: chalupar07@email.cz

Stran: 1 [2] 3 4