Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jeremy.Ofarrell

Stran: [1] 2
1
To je jasná věc, protože Brno tam nejelo nikdy a i signál je dostupný jenom při nasměrování na Hodonín.

2
Vážení, jestliže se vám nepodařilo naladit MULTIPLEX 4 od Hodonína na 46. kanále, nezoufejte, zatím. Dnes jsem přelaďoval a zjistil, že mi signál naladí set top box Golden InterStar, ale už ne LCD TV Samsung. Ze set top boxu to hraje krásně, nicméně, ačkoliv je od nás vysílač nějakých 16 km, musel jsem použít kanálovou anténu 20 prvků a ještě navíc zesilovač 26 dB. Snad jsou nízko vysílací antény, či co; dle mapy pokrytí by měl MUX4 Starovičky pokrýt bez problémů, ale není tomu tak. Televizní tuner VŮBEC nereaguje, ani náznak - třeba delší ladění. Lautr nic. Navíc se (set-top-box) dost opožďuje zvuk proti obrazu. Musím napsat panu Kramarzovi, který to má na starosti.
Blbost - 26km od Hodonína směr Brno, na malé síto signál naprosto v pohodě v celé STA v bytovce. Oprav si ty krámy, na kterých to přijímáš  :P

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 18. 11. 2012, 19:40:34 »
Zvednou to pokaždé, ale k čemu tam volat? Oni to snad taky ví, že jim něco vypadlo, ne?  ;D

4
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:multipex4 hodonín
« kdy: 17. 11. 2012, 14:40:02 »
Pane Kříži, jsem klasický případ "televizního amatéra". Ale s příjmem TV signálu (nejprve analogového a pak digitálního) mám několikaleté zkušenosti. Nikdy jsem nestudoval elektriku, jsem "vyučený" muzikant. Čili TV příjem je pro mě jakýsi koníček. V průběhu let, kdy jsem si postupně naladil či přelaďoval nové a nové české, slovenské a rakouské MUXy, jsem metodou pokus-omyl získal jakési alternativní vědomosti o signálu, o příjmu apod. Nejen pro sebe, když známému dělal problém komerční slovenský multiplex (Javorina se mu "mlátila" s Kamzíkem, stejně jako mně), problém jsem mu pomohl vyřešit. Nyní má klid, před tím měl antény natočené "odborníkem". Závěrem: Nikdo se podle mých úvah a poznatků řídit nemusí, lidé mohou brát v potaz např. Vaše názory  a doporučení. Kvůli Vám si ovšem změním citát pod svým jménem - napíšu, že jsem pouze televizní amatér. Ale ty desítky hodin strávených na střechách a půdách mi nikdo nevezme, ani Vy ne.
Je mně záhadou, proč se zrovna tento web stal srazem hudebníků  :o A ještě větší záhada je pak to, proč se hudebník snaží kafrat do antén, když opačně to určitě není (neznám anténáře, který by ve volném čase hrál ve filharmonii...)  :o

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:multipex4 hodonín
« kdy: 17. 11. 2012, 08:42:37 »
Podle teploměru se nepozná vůbec nic, natož aby se poznalo tzv. pre-echo  ::)

6
Set-top-boxy / Re:Kvalitni set top box + antena
« kdy: 17. 11. 2012, 08:41:06 »
Nad zesilovačem už se odmítám rozčilovat. Odhaduji, že ještě několik let potrvá, než se dostane do obecného povědomí skutečný stav pozemního příjmu. Tedy: že dřívější dálkový a ojedinělý příjem s nedostatkem signálu byl nahrazen velikým přebytkem signálu i vysílačů (mnoho míst dokáže uspokojivě přijímat tentýž multiplex z více hlavních vysílačů). Zákazníci většinou lépe pochopí zkratku, když jim sdělím: V DVB-T už došlo revoluční změně. Proto zapomeňte na zesilovače a kupte kvalitnější anténu.
To je utopie, protože v analogu stál pomalu na každém kopci převaděč, zatímco v digitálu nestojí prakticky nikde nic a všechno mají pokrývat jenom vysílače. Takže mnohde signál výrazně horší (nebo žádný) než dřív. A nepovedený experiment se SFN tomu ještě výrazně "pomáhá".

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Šlágr TV v DVB-T
« kdy: 16. 11. 2012, 14:39:24 »
Je rozdíl mezi dechovkou (lidovkou) a tou elektronickou hrůzou, kterou v naprosté většině případů Peterka produkuje. Světlou vyjímkou v jeho stáji zůstává Moravanka, jinak je to prostě hnus, se kterým by ho na každé vesnici vzali vidlema někam  >:(

8
Set-top-boxy / Re:Kvalitni set top box
« kdy: 15. 11. 2012, 19:20:36 »
A tu anténu ti někdo doporučil na základě měření signálů nebo proto, že jich má nejvíc skladem a potřebuje prodat?  :o

9
Není signál. Volej anténáře.

10
Televizory / Re:TV a co k tomu
« kdy: 11. 11. 2012, 16:38:58 »
Zajímavé jak víš, že stačí pokojová anténa nebo anténa na balkóně. Zřejmě tě osvítil nějaký Koleso-měřák a telepaticky detekuješ signál  :o

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 10. 11. 2012, 20:53:15 »
Asi nemají tak ideální příjmové podmínky jako ty  ::)

12
Kup si STB DVB-T s podporou MPEG-4/HD a výstupem HDMI, k tomu kabel HDMI a propoj to s TV. A doufej, že na to talířové šidítko něco chytneš.

15
Já bych také prosil o návod, jak udělat, abych mohl s jednou kartou Skylink IRDETO současně sledovat jeden i nahrávat odkodovaně druhý program. A jaký přijímač to umí.
Můj MASCOM MC5300HDCI to umí, ale jen s kartou CRYPTOWOKS, a to ještě se v průběhu nahrávání nesmí moc přepínat.
Mascom MC 5300 je vybaven dvěma CI sloty a jedním CA modulem, použitelným jak s kartami CS Link a Skylink v kódovacím systému Cryptoworks tak i s novými kartami Skylink ICE a Skylink HD (IR) pracujícími v kódovacím systému Irdeto Pi-sys.

http://www.eltasat.cz/satelitni-prijem/mascom-mc-5300cr-hdci-pvr

Stran: [1] 2