Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - SB1

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
61
Urcite ochrany interval nefunguje na barvicove.sem chytal mux4 v poho jak spustili hodonin konec popralo se to.skusim jeste hodonin chytat samostatnou 21 prvkovou antenou pro46 kanal a snad kdyz ji namirim primo na podvorov se to hadat nebude.

62
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 01. 12. 2012, 11:52:19 »
Dnes byla zaregistrována změna antény v Praze na Novodvorské. Zda byl slíbeně navýšen i výkon, to zatím netuším.

Určitě protože mě se výkon zvednul tak o 1/4 ukazatele, něž jsem měl předtím. není to ještě 100% ale nevykazuje to již chyby.  Teď by to chtělo aby to někdo vyzkoušel na místech kde to před tím nemělo dosah. Západ a jih.
Nicméně ještě by to chtělo měco provést s K46 signál na hranici kostičkování. Nic použitelného tam sice nedávají ale co kdyby v budoucnu.
To ano k 46 je pro dost domacnosti zahadou(nepouzitelny)snad nejhorsi kanal co je v siti DB.

63
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima ZOOM v MUX3!
« kdy: 30. 11. 2012, 20:36:58 »
No od 1.12.2012 pochybuju ;D ale aspon že pujde v MUX3.MUX4 sedí % v pokrytí,ale mux 3 chytíme naštestí bez bez investyc do antén lytani po strechách atd.Ale do vánoc si myslím že to spustí budou mít dobrou sledovanost lidi doma u telky a tak ;D

64

Mi neříkejte, že nechytíte ve Štarvičkách MUX 4 Poddvorov bez předzesilovače v anténě. A jestli to ženete ještě přes další domovní zesilovač! 15
Ano, Hodonín jede a otevřely se staré problémy. Ale zatímco nejel, byl jsem párkrát na střeše i půdě (tma mi nevadí, je úplněk;-). Zjistil jsem pár důležitých (avšak již známých) věcí:

1. Brno ani Hodonín mi prostě bez předzesilovače nejdou. Ani na příslušnou 16-prvkovou anténu yagi.
2. Použiji-li předzesilovač, oba vysílače se vzájemně ruší. Natočím anténu na Bohunice, signál je rušen z Hodonína a je zcela nepoužitelný. Natočím anténu na Poddvorov, ruší ho signál z Bohunic; ale "jen" do té míry, že to set top box Golden Interstar ještě zvládne, ale TV Samsung již ne.
3. ZÁVĚR: DB zřejmě používá špatný ochranný interval (1/8).

Mi neříkejte, že nechytíte ve Štarvičkách MUX 4 Poddvorov bez předzesilovače v anténě. A jestli to ženete ještě přes další domovní zesilovač! 15 km od vysílače....při 10kW ERP a relativně příznivém terénním profilu.?


Já bych každopádně zkusil nejprve vyřadit z antény předzesák, pak ji samostatnou (bez slučování s dalšíma anténama) prohnat přes domovní zesilovač (nejlépe s laditelným zesílením na vstupu) do rozvodu a není přece možný, (pokud signál z Brna není u vás silnější), aby to nejelo. Chce to, aby anténa nebrala signál ze zadu a bočních směrů, nebo jen velmi omezeně.
(bez slučování s dalšíma anténama) prohnat přes domovní zesilovač (nejlépe s laditelným zesílením na vstupu) do rozvodu a není přece možný, (pokud signál z Brna není u vás silnější), aby to nejelo. Chce to, aby anténa nebrala signál ze zadu a bočních směrů, nebo jen velmi omezeně.
Opravdu nechytám Poddvorov bez předzesilovače. Je to bohužel tak.
[/quote]dobri den.jak ste vzresil prijem mux4?vcera pri vypnutem Hodonine mi sel prijem z barvičove po spusteni hodonina opjet nic mam totiz barvicku v zakrytu vysilace podvorov ale ne a ne mi nabjehnout signal.spis pusobi jako rusicka pro mne.je nejake reseni?DIK

65
Hodonin zapnut tv bez signalu >:(

66
podle DB to utahne kus dratu.hmmm aby lidi kupovali odrušovace,filtri volali antenare atd atd  ;D ;D ;D fakt makaji profesionalne hlavne bla,bla,bla.

67
hmm takže mužeme jen tajne doufat že Hodonin daji na jiný kanal o čem silne pochybuji v DB asi stavili na možnost 46k a nejde.

68
pánové nemam slov ale bez Hodonina to jede o 1000% líp.Co vy nato?

69
Co se pani stalo ze po deseti od spusteni Hodonina signal kvalita 0/0 a dnes se mi signal objevil 35/17%?jak si ro mam vysvetlit kdyz antenou sem ani nehnul a nabjehlo to?

70
Jo mate pravdu ach ty kopce ;Dkazdopadne budu skouset kdo co poradi jak ja nad tim vyzraju s te Senice. ;D
Nevzdejte to.Psal jsem Vám delší text ale sleduju u toho Slavii a nějak jsem to smazal.Posílám Vám plánek anteny s kteroubudete mít určitě uspech,sežente si nějaké vraky kovoplast anten a dejte dohromady antenu dle přiloženého schematu.Mnoho zdaru.
Ještě.Místo kulatiny pr 6mm můžete použít nastř. hliníkový pásek 10x1mm.
OK.a zesilovac bude potreba jaký?Je víkend tak se natom pracuje ;)

71
zaleži natom či tam nejaky slaby signal nameraš bežnou antenou lebo tam kde neni nič ani čert nebere. ;)
na sito mi tam skáče 1%SILA SIGNALU.

72
Dekuju moc krat.Vam osobne dam urcite vedet co se podarilo.jeste jednou DEKUJU.

73
Jo mate pravdu ach ty kopce ;Dkazdopadne budu skouset kdo co poradi jak ja nad tim vyzraju s te Senice. ;D

74
Tak doufam ze to tak neni.sem četl ze nejaky štastlivec mux4 chytil v Dubravke pri bratisave.a to uz je jina dalka co vy nato páni?

75
hm díki.problem s mux1.2.3 z Brna nemam na plzenske sito.bydlim v Senici.SK. a podle map pokrití velkou sanci asi nemam.
Senica je asi za kopcema.
JO male kopce ale su.no nic nehodlam se kvuli tomu po deseti letech stehovat spet do Hodonína ;D.snad se trefim do černeho a nejak to zachytím. ;)
Podle mapy bych řekl,že by v Senici ten Hodonín měl šlapat,zkuste to nějakou antenou co máte k dispozici,třeba sítem a jestli něco zachytíte tak Vám zaručeně pomůže kanálová antena ,ale tu si budete muset asi postavit svépomocí.
díki moc za rady.víte pokud nesel vysilač v hodonine tak antena na kojal mi brala odnekud mux4.jak hodonin spustili signal30/40%spadl na 0/0%.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8