Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: 1 ... 168 169 [170]
2536
Osvěta nutná! Včera jsem náhodou přinatrefil u osaměle žijící příbuzné seniorky na efekt náhrady analogu za DVB-T. Konkrétně se jednalo o lokalitu Nýrsko, kde aktuálně došlo ke spuštění digitálních dokrývačů pro MUXy 1 a 2. V rozvodech STA tak byly nahrazeny původní analogové kanály nově digitálními. Již dříve si ale nabídku TV stanic z STA nahradila základním Skylinkem. Sestavu se starším CRT TV má doplněnu i o HDD/DVD rekordér, připojeným k STA. Jaké nastalo klasické divení, že poměrně drahý a nový rekordér má jen analogový tuner a proto již z STA není schopen nic zaznamenat. Že jednoduchý DVB-S přijímač má jen jeden tuner a proto nelze z něho něco jiného sledovat a jiný pořad nahrávat. Zklamání bylo veliké a i "školení", jak alespoň ze satelitu nahrát v nepřítomnosti pořad, o který stojí, nebylo jednoduché. Ta hrůza z programování dalšího přístroje, s jiným menu, s jinými tlačítky na ovladači! Čili jen prostá digitalizace a výměna v STA, nemusí vždy vést ke spokojenosti s kvalitním obrazem.  >:(

2537
Jak by podle vás mělo zavedení DVB-T2 v ČR proběhnout a na co by měl být braný zřetel?

Zkusme si odpovědět na otázku, co nám DVB-T2 nabízí a proč právě v Anglii se poprvé aplikuje. Pokud se nemýlím, zatím se u něho uvádí jen větší kapacita MUXu, za použití vyšší účinnosti komprese. Umí ale tato norma automaticky zmírnit i následky digitální komprese, kterou známe z DVB-T, jako jsou typické artefakty pixelizace obrazu, které k tomu zákonitě patří? Nebudou z toho plynout jen nižší náklady na šíření, jak pro komunikace, tak pro vysílatele? Nebude divák jen "obětí" technického pokroku? Srovnejme to s kompresí zvuku. Je třeba MP3 ta správná cesta, jak zjednodušit cestu z média do ucha posluchače, nebo tím také utrpěla kvalita a dynamika zvukového díla? Je možné, že v budoucnu, až bude vše prezentováno v HD nativní kvalitě a i u nás se uživí více TV stanic, potom kapacita samého DVB-T nebude stačit. Možná si časem divák zvykne na to, že nejkvalitnější a nejpestřejší nabídku si bude muset přiměřeně zaplatit a potom bude pay DVB-T2 možná tou vhodnou a již vyzkoušenou cestou. Kdy nám to ale "hrozí"?

2538
Televizory / Re: spotřeba Plasmy neo pdp panasonic
« kdy: 03. 04. 2010, 11:53:28 »
LCD nemá tak kvalitní obraz.

Je ale otázkou, co je pro Vás měřítkem kvality? V opačném případě více prodaných TV s LCD zobrazovačem jen svědčí o hlouposti kupujících a neschopnosti výrobců?

2539
Na základě dojmu z obrazu se i z čárky nad U stal kroužek?  ;)

2540
Nepovažuji se za znalce IT, ale zdejší fórum jsem ještě zvládl. Teď trocha ironie na Vaší hlavu pane Eniku. Zkuste se obrátit na nějakého IT profesionála, jak to propagujete v anténařině. ;)

2541
Podle meteorologických radarů to snad už není pravda. Jen dopoledne déšť zlobil na Moravě.

2542
Skylink / Re: HBO HD - kvalita obrazu
« kdy: 02. 04. 2010, 12:14:47 »
No co jsem mel moznost videt, tak upscale byl vazne priserny. Nativ vypadal pomerne dobre, jen se mi nelibi, ze bitrate kolisal az nekam ke 3mbitum, coz mi prijde u HDTV hodne malo. Vubec me udivuje, jak bitrate lita nahoru a dolu. :) Prumer je nekde kolem 6, horni hranice kolem 11, ale to je malokdy... V kabelu ta kvalita bude zrejme lepsi, ne?


Skylink nemám, proto nemohu přímo srovnávat, na DVB-C UPC sice bitrate nevidím, ale obraz mi zcela vyhovuje.

2543
Na střeše nic. V Praze 4 - Lhotce na lodžii, orientované na jihovýchod, aktivní proutek pro zvláštní příjem, na jejím zábradlí síto pro místní napájení PVR. Na druhé straně bytu, u okna na severozápad, spolehlivě funguje na malé véčko v interiéru TV karta v NB a HD STB Maximum na všech 4 (vlastně 5) pražských MUXech, včetně všeho z Bukovky.

P.S. Trochu nerad upřesňuji důvod provozování aktivního proutku na zvláštní příjem. Jak ale jinak smysluplně využívat mobilní sestavu tehdy, kdy není používaná ke svému primárnímu účelu? Možná některým fotka Technisatu s PSone něco připomíná... :-)

2544
Ale zase na druhou stranu musim rict, ze jsem u kamarada videl ceske HDTV kanaly z digitalni UPC kabelovky a vypadalo to taky moc pekne. Nepouziva ten stb od UPC (pry hruza, furt to zamrza a seka se), ale poridil si CAM+kartu primo do LCD televize, ktera ma dvb-c tuner. Takze kdybych mel tuhle moznost, urcite bych hodne vahal mezi satem a kabelem. :)
Fakt, že je již na trhu dostatečný výběr TV s integrovaným DVB-C tunerem, staví příjem digitální kabelovky UPC, pomocí integrovaného CI slotu s modulem a kartou, na uživatelsky nejvyšší stupeň. Pro diváky, se zájmem o převážně tuzemskou HD produkci, toho i už dost nabízí. Já jsem se včera večer příjemně pobavil při své premiéře filmu Líbáš jako Bůh na HBO HD, kdy obraz byl perfektní a dojem jsem měl málem jako z kina. ;)

2545
My jsme si pořídili celkem 3 moduly a karty od Licy a v TV Sony a dvou značky Samsung je vše v pořádku.
Na starším LCD LG je původní kabelový STB pro DVB-C od UPC. Opět je na něm přepínání stanic svižné a bez problémů.

Při detailním pohledu je jasně viditelný rozdíl mezi SD a HD verzí na TV FullHD i jen HDReady.

Pro upřesnění, lokalita Praha 4 - Lhotka.

2546
Na zdroji mi až tak nezáleží. Snad nejkrásnější obraz mají HD upoutávky Astry, dá se koukat na free stanice v DVB-S, nejvíc toho mám a nejsledovanější jsou u mne stanice z DVB-C od UPC a doplňují to i HD stanice z MUXů DVB-T.

2547
No, budu si muset zvykat a zkusit najít na tomto typu diskuze něco pozitivnějšího. ;)

První plus = možnost dodatečné editace. Druhé + = všichni jsme si zatím rovni = nováčci. :)

Stran: 1 ... 168 169 [170]