reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 157
2281
... nicméně netuším co se děje mezi anténou a kabelem co mi leze ze zdi  ::)
A právě o tom to je. Je STA nastavena na příjem MUXu 2? A co sousedé?

2282
HD program už ze své podstaty by měl být v celém svém vysílacím čase širokoúhlý a v nativním HD rozlišení. Jinak to není HD kanál, nemohu si pomoci. Upscalling nikoho nezajímá, proto si drahý televizor či satelit nepořizoval. pak je už opravdu lepší ponechat SD rozlišení a navýšit datový tok.
Taky přístup a způsob, jak většinu archivů poslat rovnou do stoupy, případně všechno podle šablony ořezat na 16:9, ať to vyjde jakkoliv. Nebo ještě lépe, standardizovat šišouny?

Současné TV nejsou ani drahé a vůbec ne kvůli tomu, že mají zobrazovač ve formátu 16:9.

2283
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Fotbal na ČT v HD
« kdy: 21. 04. 2010, 15:30:27 »
Na kabelovce UPC to bylo v podstatě kvalitativně stejné jako Nova Sport HD.
Já jsem sice mezi platformami nepřepínal a neporovnával, ale v HD signálu z DVB-C UPC jsem žádné komentované artefakty rozmazání a pod. na FullHDTV nevnímal.  8)

2284
Cely problem bude v nejakem tom zakonu a slovickareni... jako obvykle. :(
Zákon povoluje ČT jen 4 stanice. Při mixování pořadů by vznikla pátá stanice, s jinou programovou skladbou, bez licence. Při přepínání mezi stanicemi by zákonitě docházelo i k usekávání pořadů kvůli jinému počátku a konci toho z druhé stanice. Co to přináší, vědí v některých oblastech při přepínání Primy a regionálních TV.
Přepočítávání z SD do HD a HD vysílání by sice možná finančně ČT unesla, ale pomohlo by to při výrobě a nákupu jen pořadů v nativním HD? Asi ne.

2285
Ano a je to mimo jiné třeba uvedeno v : http://www.digizone.cz/aktuality/proc-nebude-ct-hd-best-of-kanalem-/
Tato podmínka bude splněna jak při přepínání 1× za den, tak při přepínání 20× za den.

Citace
Pokud bude obsah dostupný ve veřejnoprávním multiplexu, pak si mohou, vulgárně řečeno, vysílat na satelitu a v kabelech (sem spadá i IPTV), co chtějí…
Problém je v tom, že pravidla neurčujete Vy, ale Rada a ta povolila změnu jen jednou denně. Já jsem to někde četl a můžete mi to jen věřit, nebo si to najít sám.

2286
Myslíte si, že je opravdu nějaký právní problém, aby ČT HD přepínala kanály častěji, než 1× za den?
Ano a je to mimo jiné třeba uvedeno v : http://www.digizone.cz/aktuality/proc-nebude-ct-hd-best-of-kanalem-/

2287
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Vysílače - fotky
« kdy: 20. 04. 2010, 19:20:06 »
Možná na ně noční hlídač chytá analogovou Novu?  :P

2288
Digi TV / Re: Programy...
« kdy: 20. 04. 2010, 19:14:54 »
A co se rovnou podívat na web, který tyto informace aktuálně poskytuje?  ;)

2289
... UPC vám sdělí,že ručí za kvalitu signálu jen po první zásuvku ... tedy (ne za) vadnou šnůru,která je napojená na první zásuvku...
Pokud jsem si objednal a zaplatil od UPC 2 oficiální zásuvky, nemůže potom ručit pouze za první zásuvku. A která s těch dvou by to byla? Problémy s příjmem sice může mít na svědomí i vadná účastnická šňůra, ale v případě dvou připojení je malá pravděpodobnost, že budou najednou vadné obě šňůry a budu zbytečně volat technika. Za ty roky služby byla vždy chyba na straně UPC, ještě před bytovými zásuvkami a nic jsme zbytečně naplatili. Tomu napomáhá i to, že se přece jen trochu ve VF technologii vyznám. Naprostí laici mají tedy někdy smůlu, ale to neplatí jen pro kabelovku.

2290
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Vysílače - fotky
« kdy: 20. 04. 2010, 14:45:23 »
v počítači poté složeno z osmi snímků.
Aha, díky za odpověď, čili panorama na výšku. ;)

2291
Stereoskopické vysílání (3D televize) / Re: Shrek bude v 3D
« kdy: 20. 04. 2010, 10:06:58 »
... veliká část filmových triků (těch optických) je přímo založena na tom, že kamera je jednooký hlupák, co nepozná hloubku.
Je právě otázkou, zda je jednodušší a levnější natáčet 3D filmy stereokamerou s dvojitou optikou, nebo u hraných/animovaných filmů používat jen počítačové triky. :o

Stejně se vždy využívá nedokonalosti lidského zraku, který se nechá snadno ošálit. ;)

2292
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Vysílače - fotky
« kdy: 20. 04. 2010, 09:54:38 »
Impozantně detailní a obrovská fotka.  ;)
Čím a za jakých podmínek to bylo pořízeno? :o

2293
MUX 4 z Olšanské ... musí dostat přes zeď paneláku.
Já jsem v podobné geografické situaci, ale ani náhodou si nemyslím, že by signál procházel přes železobetonové panely. Jistě chytám silnější a kvalitnější signál vzniklý odrazem od okolních budov a přijímaný z opačného směru.

2294
Na HD to ale nestačí, ...

Ještě levnějším řešením je klasický set-top-box s nahráváním, v Protonu mají aktuálně jeden GoGen za 999 Kč (plus si k tomu koupit externí HDD nebo flash disk). Spotřebu neznám, ale tyhle přístroje se pohybují kolem 20 W, když započtu dlouhodobý průměr (tedy "idle" a "zátěž" dohromady), měl by se člověk dostat na jednotky wattů.
Onen GoGen ale nemá MPEG-4 dekoder pro HDTV a v pankráckém kutilskostavebním hypermarketu mají něco podobného ještě levnějšího za pouhých 698.-Kč.

2295
V ceníku sice UPC uvádí cenu za pronájem 2. (slovy druhého) STB, ale lze si obstarat na jednu licenci až 4 příjmy. Tak to mám kladně vyzkoušeno i já, ale volil jsem cestu digitalizace domácnosti přes nákup TV s DVB-C tunerem a CI slotem. Ke standardnímu Handamu jsem proto přikoupil u Licy jen další 3 moduly a přístupové karty.

Stran: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 157

reklama