Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: 1 [2] 3 4 ... 170
16
Samozřejmě jsem se tím nechtěl posmívat těm, kteří kvůli covidu přijdou o práci, nebo výdělek, ale měl to být podobný paradox, jako výše uvedené, že důchodci mohou v současnosti rozhazovat za zbytečnosti, když mají svůj důchod jistý.

17
Nepovažuji se za průměrného důchodce, ale ani si nestěžuji, protože stále ještě pracuji. Přesto podle sebe neposuzuji všechny ostatní, jak to máš ve zvyku právě ty.

18
Samozřejmě se může průměrný starobní důchodce se svým 15000.- průměrným důchodem rozšoupnout za placené kabelové a satelitní služby. Kolik jich ale ani na tento průměr nedosáhne? Ekonomická krize se většinou odráží v inflaci, ale důchodci jí mohou zvládnout jen tím, že zmenší své nákupy potravin, když jim nezbytné náklady také jen stoupají. Když někdo v aktivním věku přijde o práci, může si klidně vybírat na pracáku z toho převisu nabídky volných míst. Zní to divně? Asi jako tvrzení, že důchodců se žádná ekonomická krize netýká, mají to své jisté.....

19
Připojuji alespoň pár obrázků......
A, ještě jsem zapomněl na "červené" rádio z Tesca.....

20
Bohužel nevím, jaké modely je možné si vyzkoušet přímo v obchodě a jaké informace jsou dostupné k těm modelům, které jsou nabízeny jen v e-shopech. Já se poslední dobou spíše soustřeďuji na modely se síťovým napájením a se dvěma reproduktory, i s přístupem k internetovým stanicím.

Zalovil jsem ale ve svých zásobách a čerstvě jsem vyzkoušel 5 značek. V krátkosti, všechny mají ve sluchátkách stereo. Zcela nejmenší a i bez mono reproduktoru, je Lingo. Další 3 (Sony, Hitachi a Imperial) mají mono repro a teleskopický proutek. Také bez repra je Duo, kterému, stejně jako Lingu, slouží jako anténa kabel do sluchátek, má slot na kartu s muzikou a pouze vestavěný akumulátor. Všechny ostatní mají snadno vyměnitelné baterie. Je ale pravděpodobné, že už nejdou v dnešní době koupit.

Bližší popisy jednotlivých přijímačů jsou pravděpodobně k dispozici v historii tohoto vlákna, které jsem před časem založil.

Připojuji alespoň pár obrázků......

21
To: omar3 - v době analogu jsem si na chalupě na Šumavě vystačil s jedinou Colorkou a dalo se dívat na všechny dostupné stanice v tomto kraji. Asi nebyly úrovně vyrovnané, ale TV si s tím poradil a víc vadilo, že neměl DO a bylo nutné vždy vstát a zmáčknout správný čudlík na voliči. Já si pomáhal rybářským prutem, ale byla makačka se strefit.  ;D

22
... Konečně se mě podařilo najít fotku mého analogového stožáru s přesnými typy použitých antén.....
Když na to koukám, co je někdo schopen postoupit kvůli tomu, aby měl signály z různých vysílačů na podobné úrovni, přitom většina pořadů si to vůbec nezaslouží, tak si říkám, zda by se to nemělo zakázat. Kdyby tak postupoval každý, tedy ten, co má k dispozici celou velkou střechu, tak bychom brzy vyčerpali naší zásobu barevných kovů. Jen výrobci i prodejci antén a příslušenství z toho musí mít radost. Jak nemám rád "satelity", v tomto případě bych to naopak vřele doporučoval.  ;)

Jen chápu, že pro několik jedinců jsou čísla kolem antén důležitá nade vše, je to ale nákladný a podle mne, tak trochu zbytečný koníček.  ;D

23
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 16. 11. 2020, 12:11:06 »
Mohu vědět důvod, proč jsou "satelitní yaginy" připojeny v tak velkém obrázku, když v náhledu na něm není nic vidět a po rozkliknutí také ne, protože se foto nevejde na obrazovku a jsou vidět jen rozmazané koláče pixelů?  ::)

24
Předpokládám, že není nutné měnit zdroje HDMI bleskově, jen s pomocí DO od TV. Pro občasné připojení dalšího zdroje HDMI lze také použít "slučovač/přepínač", např. KONIG KNVSW3402 HDMI přepínač 2xIN/1xOUT, s manuálním ovládáním za přijatelný peníz.

Kdo chce mít komfortnější ovládání, toho by mohl uspokojit trojnásobný přepínač, dokonce s DO - https://www.daklos.cz/cs/adaptery-convertory-a-redukce/1512-hdmi-slucovac-3-porty-hdtv.html, který jen potřebuje napájení 5V.

Takové řešení je asi jednodušší, než hledat TV se 3 vstupy a být omezen malým výběrem.

25
Bohužel nepředpokládám, že už mají všichni jasno v pinďourech a že celkem jednoduché téma "Kolorka vs. síto - výpadky", tak tímto skončilo. :-[ :-X

26
.... Po přechodu na DVB-T/2 je stožár téměř prázdný a antény jsou nastrkány v různých částech střechy, aby byly maximálně kryty od signálů nežádoucích vysilačů. Takto už na hlavním stožáru zbyly pouze rakušáci, kde se problém SFN neprojevuje, FM a DAB (zatím).   
Klobouk dolů, před popsaným současným systémem antén pro DVB-T2. To jsou potom asi všechny MUXy nastaveny na ideální parametry a příjem neovlivní ani vlny tsunami.  ;) Jen jsem ještě takové řešení na žádné střeše nezaregistroval, ale může to být i tím, že takhle pečlivě to dělá jen několik jedinců v celé republice, kde se zrovna nevyskytuji.

Mám tu výhodu, že antény instaluji a nastavuji pouze pro vlastní potřebu, rodinu a pro pár známých. Jsem totiž jen "anténář" amatér s šedesátiletou praxí, i ve VF technologiích. Na druhé straně jsem přesvědčen, že jsem asi měl to štěstí a nikdy jsem nemusel řešit problémy se SFN, vzájemným rušením vedlejších kanálů a pod., protože jsem se s tím nikdy nesetkal, nebo se snadno našlo řešení, které těmito neduhy netrpělo. Přesto si většinou vystačím s jedinou anténou, aby divák měl k dispozici všechno, co chce sledovat. Znovu opakuji, třeba jsem jen měl vždy štěstí na lokality a výběr antén a s opravdovými technicky neřešitelnými problémy jsem se zatím nesetkal.  :)

27
Mám v šuplíku střeva mrtvolky mého prvního milovaného DAB přijímače PURE EVOKE flow, ale tam je čip jen FS1110G.  :(

28
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 08. 10. 2020, 08:45:53 »
Přípomínám, moje lokalita je okolí Klatov.
To se to potom loví  :)

29

Jen jsem chtěl názor v rámci stejného místa a jiné antény, že jsou takové rozdíly v příjmu.


Opravdu je to stejné místo? Určitě platí i jiná homogenita pole pro síto a colorku.

30
Pokud to tady zůstane, doporučuji již letitý, ale stále platný odkaz https://www.zoznam.sk/4305/prijimame-dvb-t-1-cast-anteny-a-jejich-skutecne-parametry/ , kde je vhodný výběr antény poměrně srozumitelně popsán i pro amatéra.

Ani 2. pokus nefunguje, tak si vyhledejte článek na Parabole: Přijímáme DVB-T: 1. část - antény a jejich skutečné parametry z
24.04.2011

Stran: 1 [2] 3 4 ... 170