Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: 1 [2] 3 4 ... 171
16
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 30. 04. 2021, 11:02:04 »
Technický um člověka se zde ale prezentoval zbytečně velkou fotkou, ze které se po rozkliknutí stala jen ne moc zřetelná množina různobarevných pixelů  :'(

17
Televizní stanice a jejich program / Re:záznam pořadu
« kdy: 17. 04. 2021, 12:01:20 »
Príbeh veľkého umenia. Trojka | Nedeľa 7.02.2021, Antické Grécko. 2.časť cyklu dejín architektúry pre mládež.
Podle této informace z archivu asi cyklus začínal dříve než 7.2.21, toto je už 2. díl.

Podle dalších informací se cyklus vysílá poměrně často a tak si počkat na další kolo.
Príbeh veľkého umenia. Trojka | Nedeľa 31.01.2021, Staroveké monumenty.
Príbeh veľkého umenia. Trojka | Nedeľa 29.12.2019, Staroveké monumenty.

18
Digitální rozhlas / Re:DAB+ -> Chorvatsko
« kdy: 16. 04. 2021, 17:40:05 »
web snese jakékoliv informace .....  ;)

19
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 25. 01. 2021, 17:38:32 »
V Břeclavi ve 13. patře se dá realizovat i indoorový příjem, pokud se najde vhodné místo. Při otevřeném okně je příjem stabilní s polovinou kotle.
Velmi přesný popis. Jak by asi zněla tato klasifikace od ČRa při svém testu vhodnosti přijímače pro DAB+,jak se tady občas požaduje? "Použitelné pouze v mrakodrapech, od 13 patra, pro otužilce, kterým nevadí otevřené okno"?

 ;D

20
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima v DVB-T2
« kdy: 11. 01. 2021, 18:58:27 »
Příznivci sledování Slunečné zadarmo možná nic nepoznají. Není to tak dávno, co Němci v 720p vysílali HD a jak jim to bylo záviděno. No a kdo se s tím nesmíří, tak začne tuto "mazaninu" ignorovat, poklesne sledovanost, nebo si obstará placené skutečné HD.  ;)

21
Samozřejmě jsem se tím nechtěl posmívat těm, kteří kvůli covidu přijdou o práci, nebo výdělek, ale měl to být podobný paradox, jako výše uvedené, že důchodci mohou v současnosti rozhazovat za zbytečnosti, když mají svůj důchod jistý.

22
Nepovažuji se za průměrného důchodce, ale ani si nestěžuji, protože stále ještě pracuji. Přesto podle sebe neposuzuji všechny ostatní, jak to máš ve zvyku právě ty.

23
Samozřejmě se může průměrný starobní důchodce se svým 15000.- průměrným důchodem rozšoupnout za placené kabelové a satelitní služby. Kolik jich ale ani na tento průměr nedosáhne? Ekonomická krize se většinou odráží v inflaci, ale důchodci jí mohou zvládnout jen tím, že zmenší své nákupy potravin, když jim nezbytné náklady také jen stoupají. Když někdo v aktivním věku přijde o práci, může si klidně vybírat na pracáku z toho převisu nabídky volných míst. Zní to divně? Asi jako tvrzení, že důchodců se žádná ekonomická krize netýká, mají to své jisté.....

24
Připojuji alespoň pár obrázků......
A, ještě jsem zapomněl na "červené" rádio z Tesca.....

25
Bohužel nevím, jaké modely je možné si vyzkoušet přímo v obchodě a jaké informace jsou dostupné k těm modelům, které jsou nabízeny jen v e-shopech. Já se poslední dobou spíše soustřeďuji na modely se síťovým napájením a se dvěma reproduktory, i s přístupem k internetovým stanicím.

Zalovil jsem ale ve svých zásobách a čerstvě jsem vyzkoušel 5 značek. V krátkosti, všechny mají ve sluchátkách stereo. Zcela nejmenší a i bez mono reproduktoru, je Lingo. Další 3 (Sony, Hitachi a Imperial) mají mono repro a teleskopický proutek. Také bez repra je Duo, kterému, stejně jako Lingu, slouží jako anténa kabel do sluchátek, má slot na kartu s muzikou a pouze vestavěný akumulátor. Všechny ostatní mají snadno vyměnitelné baterie. Je ale pravděpodobné, že už nejdou v dnešní době koupit.

Bližší popisy jednotlivých přijímačů jsou pravděpodobně k dispozici v historii tohoto vlákna, které jsem před časem založil.

Připojuji alespoň pár obrázků......

26
To: omar3 - v době analogu jsem si na chalupě na Šumavě vystačil s jedinou Colorkou a dalo se dívat na všechny dostupné stanice v tomto kraji. Asi nebyly úrovně vyrovnané, ale TV si s tím poradil a víc vadilo, že neměl DO a bylo nutné vždy vstát a zmáčknout správný čudlík na voliči. Já si pomáhal rybářským prutem, ale byla makačka se strefit.  ;D

27
... Konečně se mě podařilo najít fotku mého analogového stožáru s přesnými typy použitých antén.....
Když na to koukám, co je někdo schopen postoupit kvůli tomu, aby měl signály z různých vysílačů na podobné úrovni, přitom většina pořadů si to vůbec nezaslouží, tak si říkám, zda by se to nemělo zakázat. Kdyby tak postupoval každý, tedy ten, co má k dispozici celou velkou střechu, tak bychom brzy vyčerpali naší zásobu barevných kovů. Jen výrobci i prodejci antén a příslušenství z toho musí mít radost. Jak nemám rád "satelity", v tomto případě bych to naopak vřele doporučoval.  ;)

Jen chápu, že pro několik jedinců jsou čísla kolem antén důležitá nade vše, je to ale nákladný a podle mne, tak trochu zbytečný koníček.  ;D

28
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 16. 11. 2020, 12:11:06 »
Mohu vědět důvod, proč jsou "satelitní yaginy" připojeny v tak velkém obrázku, když v náhledu na něm není nic vidět a po rozkliknutí také ne, protože se foto nevejde na obrazovku a jsou vidět jen rozmazané koláče pixelů?  ::)

29
Předpokládám, že není nutné měnit zdroje HDMI bleskově, jen s pomocí DO od TV. Pro občasné připojení dalšího zdroje HDMI lze také použít "slučovač/přepínač", např. KONIG KNVSW3402 HDMI přepínač 2xIN/1xOUT, s manuálním ovládáním za přijatelný peníz.

Kdo chce mít komfortnější ovládání, toho by mohl uspokojit trojnásobný přepínač, dokonce s DO - https://www.daklos.cz/cs/adaptery-convertory-a-redukce/1512-hdmi-slucovac-3-porty-hdtv.html, který jen potřebuje napájení 5V.

Takové řešení je asi jednodušší, než hledat TV se 3 vstupy a být omezen malým výběrem.

30
Bohužel nepředpokládám, že už mají všichni jasno v pinďourech a že celkem jednoduché téma "Kolorka vs. síto - výpadky", tak tímto skončilo. :-[ :-X

Stran: 1 [2] 3 4 ... 171