Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jiří Novák

Stran: [1]
1
Dobré odpoledne. Obracím se na zdejší komunitu s píše s technickým dotazem.
Vlastním delší dobu(zřejmě po záruce) STB Golden Media Spark reloaded. A posledních několik měsíců sleduji u některých programů nebo možná TS problém, že při sledování se začne obraz sekat, pak zmizí, a objeví se dialogová hláška "špatný nebo žádný signál", jiné programy fungují i nadále dobře (určitě tedy programy ČT v HD verzi). Signál ukazuje okno na 90= ale kvalita je nulová.
Může jít o nějakou vnitřní součástku? Tuner? Nebo je problém v parabole? V dekódovacím systému asi ne, to by přece nešly všechny programy a hláška by byla o tom, že je program blokovaný.

2
Zdravím  všechny diskutující uživatele Skylinku. Mám dotaz ohledně zobrazování DVB titulkových sad na programu ČT HD. Satelit i Skylink jsem si vybral i z důvodu korektního zobrazení těchto titulků u tohoto programu(máme v rodině sluchově postiženého). Prvně jsme si vybrali septopbox Topfield 2050 s podporou Irdeta. Na něm se mi sice nabízí volba těchto titulků, ale nezobrazují se(v nabídce je české -H-). Pro jistotu jsem pri první příležitosti vyzkoušel jiny přístroj s Irdeto karto a tam se DVB titulky u ČT HD zobrazovaly, doma pak opět ne.
Ostatni programy mají DVB titulky bez problémů.
Včera nám domů přibyl Blu-ray přehrávač se sat. tunerem a CI slotem(LG HR550S). Do něj jsem dokoupil již ověřený irdeto Smit modul. A opět se ty titulky bohužel nezobrazují(v nabídce titulků je uvedeno pouze čeština bez toho -H-). Napadlo mne tedy, jestli nemůže být problém v kartě?
Chtěl bych se tímto tady zeptat majitelů různých kombinací jak ty titulky běhají u nich. Navíc jsem laik přes SAT (ten máme ani ne 6měsíců), takže nevím jestli peoblém nemůže být i jinde. Všem předem díky za tipy, rady, názory.

3
Dobrý den. Jako laik přes sat. vysílání, ale jako majitel Bluray přehrávače s HDD Samsund BD-C 8500(http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/blu-ray/blu-ray-player/BD-C8500/EDC/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=feature) jsem se chtěl zeptat co vše dalšího bych potřeboval pro příjem HD programů ze sítě Skylink? Přehrávač má slot na kartu a je schopný nahrávat v HD rozlišení, vzhledem k tomu že nejsme v dosahu 4 MUXu tak bychom chtěli využít toho slotu na kartu. A proto se ptám, co by bylo třeba? Ve sklepě by se našla asi 60cm parabola(ale nevím zda lze použít).
Našlo by se nějaké vhodné řešení?

Předem díky za info.

4
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Titulky u ČT HD
« kdy: 31. 03. 2010, 18:04:01 »
Zdravím. Po zprovoznění nové verze TV portálu  u IPTV od spol. Rio Media jsem zaznamenal titulkovou sadu u programu ČT HD(jedná se vlastně o skryté titulky co lze v SD verzi najít na teletextové straně 888). Ve starší verzi portálu se mi titulky nikdy nezobrazovaly, tudíž nevím jestli ty titulky nefungovaly předtím. A také nevím zdali jdou pustit i ze satelitu.

U NovyHD, PrimyHD, ani BarandovHD tyto titulky vysílány nejsou. U HBO HD titulky taky nejsou nabízeny. Třeba seriál Pacific by v originále s titulky byl asi nejlepší(ač dabing je dle mne taky kvalitní).

Stran: [1]