Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Milan CH.

Stran: 1 2 3 [4] 5
46
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Rakouské DVB-T2
« kdy: 05. 07. 2011, 23:24:07 »
Spustený druhý mux vysielajúci v DVB-T2
60. kanál, ERP ? kW, horizontálna polarizácia
obsah muxu - ORF1HD, ORF2HD, ServusHD + 3 rádia OE1, OE3, FM4
zatiaľ bez EPG

47
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T2 z Javořice
« kdy: 05. 07. 2011, 23:10:34 »
Skúšal, ale pravdepodobne to ešte nezapli. Jedine, že by to skúšali s nízkym výkonom. Javořice je odo mňa vzdialená 140km a príjem všetkých muxov z nej vysielaných je bezproblémový.

48
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 30. 06. 2011, 00:58:11 »
Namerané úrovne z Javoriny (merané za pásmovým predzosilňovačom s nevyrovnanou charakteristikou, anténa Iskra P-47 N TRIPLEX - Vert. polarizácia)
poloha - Moravský Ján
K56 - 74 dBµV
K57 - 62 dBµV
K69 - 66 dBµV

49
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 29. 06. 2011, 16:07:25 »
Mux na 57 kanále z Javoriny vysiela. Problém, ale pravdepodobne bude na strane Towercomu lebo po spustení multiplexu na k57, sa k56 stal absolutne nepoužiteľný. Neustále cyklické výpadky občas až s oznamom o žiadnom signále. K57 bol OK.
Pred zapnutím multiplexu na k57 som mal na k56 MER > 40dB, bBER < 1.E-8.

V noci niečo Towerkom na Javorine bastlil, lebo som pozoroval výpadky aj na k69, ktorý bol inak OK. Dnes dopoludnia je už k56 aj k57 OK, ale úroveň k57 je o dosť nižšia ako u k56. Nemal som čas zmerať aký je rozdiel medzi k56 a k57.

50
Televizory / Re: SHARP LC-32LE700E zpždění zvuku .
« kdy: 27. 06. 2011, 13:48:54 »
Treba vyskúšať postup ktorý navrhol Pamětník. Neviem ako má zapojený sluchátkový výstup SHARP, ale napríklad Plazma Panasonic, čo mám, neodpája pri použití sluchátkového výstupu zvuk z repro a umožňuje regulovať hlasitosť zvlášť pre repro a zvlášť pre sluchátka.

51
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Rakouské DVB-T2
« kdy: 20. 06. 2011, 19:38:17 »
Amazon má na výber niekoľko možností doručenia. Táto bola cez UPS a mali to doručiť najneskôr do 16 dní. V skutočnosti to trvalo 3 dni. Keďže som neobjednával z Amazonu prvý krát, tak ma tiež zarazilo to poštovné, ale pravdepodobne výška poštovného súvisí s cenou výrobku (poistenie) a preto taká vysoká cena.

52
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Rakouské DVB-T2
« kdy: 20. 06. 2011, 19:15:16 »
Je to HDR verzia, čiže dvojtuner s 1TB HDD. Poštovné bolo 40 alebo 42 Eur. Už si presne nepamätám.

53
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Rakouské DVB-T2
« kdy: 20. 06. 2011, 15:25:02 »
Áno vie. Mám na Humaxe naladené 24 + 34 + 65 rakúske multiplexi, 27 + 69 slovenské a 29 + 40 + 59 české. Nemám zatiaľ odskúšaných maďarov DVB-T mpeg4, lebo zatiaľ na 42 vysiela analóg STV1. Ethernet som zatiaľ nezapájal. Nemám na to dôvod. Na prehrávanie používam externý prehrávač a kopírovanie súborov po sieti zatiaľ nemá fungovať.
Cena skoro 450 Eur vrátane dopravy.

54
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Rakouské DVB-T2
« kdy: 20. 06. 2011, 14:50:49 »
Áno, ten som použil. Kúpil som ho z Amazonu.

55
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Rakouské DVB-T2
« kdy: 20. 06. 2011, 12:25:33 »
Aktuálne parametre vysielania
65. kanál, ERP 50 kW, vertikálna polarizácia
ukážky z vysielania (z každej stanice jedna)
http://netload.in/dateizyd9XPKeRD/ukazka_DVB-T2.rar.htm
Súbor obsahuje ukážky v dĺžke 30 až 50 sekúnd z ORF1HD, ORF2HD, ServusHD.
Nahravka je v TS. Na prehratie použiť VLC. Na nahratie použitý Humax.

56
argumenty? pravdu? důvod jsem snad jasně uvedl... člověk který tvrdí že čtvereček je kulatý...co s ním? jaké vzdávání? já nic s nikým nebojuji. jen plýtvám svým drahým časem, a tady evidentně zbytečně, viz ta citace v modrém.

stačí měřící přístroj kterým porovnáte ty antény v terénu[color=]Zaťaženie chybou pri tom Vašom meraní v teréne[/color]

1. Presnosť merania (katalógový list Promax)
Pozemné pásma ±1,5 dB (30-120 dBμV, 5-865 MHz) (22 °C±5 °C)

2. Homogenita poľa (rádovo jednotky dB)

3. Zmena intenzity v závislosti od času (jednotky dB, v extrémnom prípade aj viac ako 10dB)

atď.

Takže takéto meranie je zaťažené chybou rádovo v desiatkach percent.

Výsledkom takéhoto merania je maximálne záver, že v daných príjmových podmienkach je na svorkách antény A úroveň o XX dBmikrovolt vyššia/nižšia než na svorkách antény B, antény C atď., a že do týchto príjmových podmienok sa javí ako najvhodnejšia/najnevhodnejšia anténa A, B, C...

Na záver jeden príklad:
vyberiem 5 antén vhodných pre príjem v IV. a V. pásme (môže to byť LP, parabola, Yagi, panelová anténa atď) s tým, že nebudete mať možnosť vidieť dané antény, len Vám dodám Vami uvedeným postupom nameráné údaje zaťažené vyššie spomínanými chybami. Čo myslíte, čo Vám o daných parametroch antén viac prezradí. Namerané údaje, alebo jeden pohľad na dané antény a ich konštrukčné riešenie. 
Takže to moje prirovnanie k Schwaigeru vcelku sedí.

M.CH.


57
Pro běhání po kopcích je tak akorát klasická metr dlouhá logper, jak píše Kuba. Dělá ji Fraccaro, Iskra, i Kovoplast, všechno je to jeden klon. Ale tyto plastové bazmeky.

A o měřícím pracovišti nikdo nepsal, stačí měřící přístroj kterým porovnáte ty antény v terénu. Ale Vy máte vlastně svoje "praktické zkušenosti", chápu. Jen nikde ale nečtu, co si pod tím mám představit. Ach kolik už takových tady bylo, co mají praktické zkušenosti...

Len pre zaujímavosť Iskra má tiež 105cm.
Čo sa týka zisku, ak je pre Vás rozdiel blížiaci sa v V. pásme k 5 až 6-tim dB v prospech plastového nezmyslu zanedbateľný, tak škoda z mojej strany strácať reagovaním na Vaše odpovede čas.

Vy vlastníte nejaký kvalitnejší network analyzer, tienenú budovu dostatočných rozmerov a ďaľšie nutné vybavenie pre meranie antén, alebo ste pod meracím prístrojom mysleli nejaký Promax, Rover atď. Ak ste mali na mysli tú druhú možnosť, tak vypovedacia hodnota takéhoto merania má nižšiu, alebo tak maximálne rovnakú výpovednú hodnotu, ako zisťovanie parametrov priímaného signálu z antény pomocou STB (dajme tomu Schwaigera).

A to meranie v teréne radšej nebudem ani komentovať.

M.CH.

58
Odpoveď je pre p. Kříže nie pre p. Melína. Omylom som klikol na citace pod a nie nad príspevkom.

M.CH.

59
Citace
Pozrite si riadne ten odkaz. Antena sa dá veľmi ľahko zložiť. Uhol, ktorý zviera reflektor je v zloženom stave 0 stupňov. Trvá to pár sekúnd. Po mechanickej stránke je na tom tiež lepšie.

Jistě, já se nedohaduji o tom, že anténu lze nebo nelze rychle složit a tím pádem je její přeprava lehká. Do batohu se sice stejně jako colorka nevejde, skladnější ale možná bude. Potud souhlas.
Ovšem mechanická stránka? Vy si vážně myslíte, že anténa, kde má zásadní roli nosného prvku celé kostrukce plast, je mechanicky kvalitní a vhodná k použití jinému, než jako anténa na lovení na kopci? Ano, pokud ji mám v teple a použiji ji jednou za čas, s těmi plasty být problém nemusí. Pokud ale mám anténu (a k tomu je ostatně taková anténa  určena) na střeše nainstalovánu pro příjem TV, je třeba, aby také něco vydržela. A v našich podmínkách prostě tyto plasty nemají šanci dlouho vydržet. Kdyby tam byly jen jako doplněk, dobře, popraská to a opadá. Jenže ony slouží k držení celé té konstrukce! A jistě uznáte, že anténa za 1000 Kč by měla mít slušnou životnost, a ne aby se rozpadla po několika zimách.  ???

Citace
To, že na začiatku IV. pásma je to skôr podpriemerná anténa platí rovnako aj pre dlhú colorku, ako aj iné antény konštrukčne vychádzajúce z Yagi určené pre celé IV. a V. pásmo.
Ano, ale podívejte se, kolik ta anténa stojí a jaké udává parametry její výrobce (a prodejci)! Tento typ antén má zisk v pásmu UHF maximálně 8-14 dB, spíše však 7-13 dB. Je tedy mnohem více "rozladěný" než klasické colorky. Předozadní poměr dokonce i výrobce uvádí 20 dB, ve skutečnosti bude možná ještě menší. Colorky mají více. Mechanická kvalita je, jak jsem již psal, naprosto nevyhovující, proti kvalitním colorkám (a jiným anténám), které na střechách vydrží desítky let.
A tyto antény se dnes za neuvěřitelné částky prodávají a montují a jsou dokonce označeny jako "ideální pro DVB-T". Je mi z toho zle. :-X

Když se vrátím na začátek diskuze, tak možná máte pravdu. Tato anténa se hodí pro lovení na kopcích (přičemž parametry má ale stejné či horší jako colorka). Ale pro nic jiného.
A za 1000 Kč (a více) je to poměrně drahý špás pro lovení na kopcích.

Viem, že Kovoplast udáva reálne hodnoty a hodnoty uvedené na mnou uvedenom linku sú nereálne, ale keď si ich prepočítate do dB budú stále z veľkou rezervou výrazne lepšie. Čo sa týka merania, tak neviem, že by niekto z prispievateľov na tento server disponoval meracím pracoviskom pre meranie antén, takže do úvahy prichádzajú len praktické skúsenosti.

Anténa je predražená a nie je vhodná pre príjem hlavne v prvej polovici IV. pásma, ale na to nie je vhodná žiadna pásmová anténa určená pre celé IV. a V. pásmo.

Píšem to už posledný krát, že pre daný účel behania po kopcoch a lovenia signálov je vzhľadom na jej dĺžku, skladnosť a jej príjmové vlastnosti, napriek vysokej cene, najvhodnejšou  anténou.

Je mi jasné, že ste danú antétu nikdy neskúšal a tak si pletiete dojmy a pojmy Vy.

Ja v tomto vlákne neradím nikomu aby ju požíval pri klasických inštaláciách (individuálny príjem, spoločná anténa...), aj keď pre príjem hlavne v druhej polovici V. pásma by si svoje uplatnenie určite našla. (pri jej dĺžke 105cm nie sú kladené prehnané nároky na homogenitu poľa)

M.CH.

 

60
Pozrite si riadne ten odkaz. Antena sa dá veľmi ľahko zložiť. Uhol, ktorý zviera reflektor je v zloženom stave 0 stupňov. Trvá to pár sekúnd. Po mechanickej stránke je na tom tiež lepšie.

parametre krátkej colorky
SXL 47 BL Spektrum 21-65 470-830 47 8,7-11,8 dB (Kovoplast)

Samozrejme zmerané parmetre nemám, nedisponujem meracím pracoviskom pre meranie antén. Sú to len praktické skúsenosti. Vzhľadom na daný účel (lovenie signálov na kopcoch) nepoznám vhodnejšiu anténu. To, že na začiatku IV. pásma je to skôr podpriemerná anténa platí rovnako aj pre dlhú colorku, ako aj iné antény konštrukčne vychádzajúce z Yagi určené pre celé IV. a V. pásmo.

M.CH.

Stran: 1 2 3 [4] 5