reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - petrsatik

Stran: 1 2 [3] 4 5
31
Radostná zpráva pro všechny, na Vánoční svátky přislíbilo ČTU   vypnutí určitých BTS LTE ,aby to nerušilo Tv,tak prý  na vánoce bude dobrý signál na multiplexu 3 ,kde mají děti TV Déčko.Tak zatím filtry můžeme dát ,až po vánocích.Alespoň jedna dobrá zpráva pro uživatele K59 a  K60.Už dnes jsem zjistil,že LTE jede menším výkonem něco asi pořešili, protože tv signál je o dost lepší a těm co nešel multiplex 3 v okolí taky vůbec, tak už jim jde perfektně.Uvidíme co bude dál po svátcích ,až najedou zas na plný výkon.Přeji Všem hezké svátky a Nový rok 2015 .

32
Když službu tak jen Skylink ,ale stromy nám příjem znemožňují.

33
O sat příjmu se už taky uvažovalo,ale vysoké stromy topoly hustě vedle sebe od 25stupňů východně až po 1stupeň západně příjem neumožnují.Zbývá tedy jen DVB-T.

34
Ona to hloupost není, změřeno opravdu profi přístrojem ROVER atom  a na kanále 61-62 opravdu rušení je a trvá od 10.12.2014 .Kdyby nebylo, proč by nešel K60.Který předtím odborně namontovaný šel bez problémů.Když ostatní muxy 1,2 ze stejného vysílače jsou v pohodě.A není problém jen u mně ,ale u více lidí od tohoto data ,kteří mají antény namířené tím to směrem a proti BTS-kám v daném směru.

35
Je to poslední možnost  jak to vyzkoušet, našel jsem jedinou prodejnu za rozumný peníz televizní satelitní technika Brno LTE IKUSI FLTE 601 cena s DPH 1681Kč.To bude docela rána pro důchodce a rodiny s dětmi před vánoci,aby se mohli dívat na tv ,protože tohle prakticky potká každého,pokud  nepřeladí České radiokomunikace  3 multiplex ten nešťastný 60kanál níže.

36
Příjem signálů z jiného směru možný není,vysílač Cukrák,Buková Hora,Ještěd vysílající MUX3 jsou za vysokým kopcem, terén údolí je otevřený od jihu k severovýchodu podle toku řeky Sázavy.Přichází tedy v úvahu jen ta Černá Hora 100kW, kam je konfigurace terénu nejvíce otevřená, která i nejlépe funguje.Ostatní signály jsou jen nestabilní odrazy.Satelitní cesta by byla finančně nákladná na 4TV +poplatky a na jihovýchodní  straně nejistota příjmu družice astra 23.5 kvůli vysokým stromům.

37
Zkoušeli jsme to i s  anténou Hirschmann Fesa 818 N60 K21-60,která má na K60 poctivých 18dB zisku, je tedy o trochu lepší ziskem než colorka.Ale právě ten problém nastal v tom ,symetrizační člen -1dB, filtr -3dB.A už jsme na tom po změření špatně.Potřebujeme mít zesilovač na svorkách dipolu jinak mám smůlu,pro dobrý příjem bez výpadků.U antény Hirschmann nejde dát zesilovač na svorky dipolu.To jde jen u chlumeckých antén.To je teď ,ale díky LTE stejně mimo hru.Hirschmannka je obdobná dnešní Kathrein AOT65 zisk má nejlepší ze všech antén na trhu.Obrovská monstra ze sít 4x TVA není možné realizovat málo místa, i konstrukce stožáru to neumožní.

38
Tam už jsem žádost poslal  na ČTÚ k prozkoumání ,tak uvidíme jak to dopadne. Nejsem naštěstí jediný, kdo má  u nás stejný problém a mají antény kvalitní žádná polská síta atd.Jinak zatím Všem děkuji za informace,přeji  dobrý příjem.

39
LTE je na frekvenci 791MHz  naměřená úroveň signálu je 90dBuV. Filtr jsme zkusili ještě TEROZ naladěný 790MHz -40dB. Signál K60 na anténě  bez zesilovače má 30dBuV.Délka svodu 1.5m kabel celoměděný kvalitní trojité stínění Draca černý venkovní.Na koaxiálu se  nešetřilo.Děti na vánoce přišli o Déčko, Primu ZOOM, Očko.Myslím si že chybou je LTE ,které spustily moc blízko K60.Dříve šlo vše bez problémů.Už se mi do toho to kocourkova nechce moc investovat.Pořád se něco mění a je to vše k horšímu.Co stojí pořád dokola filtry a zesilovače a ,každý anténář , odborníci v Terozu ,kteří jsou opravdu profíci  řeknou ,že je to sázka do loterie.A nakonec , přijde přelaďování na nižší kanály a vše se stejně vyhodí.LTE byla na K61 chyba problém budeme mít asi všichni.

40
LTE vysílač mám ve směru příjmu , podle plánu pustili vysílač BTS Horka TURKOVICE 10.12.2014 na, který mám přímou viditelnost od té doby je i rušení a zmizení K60.Dříve byl problém i z této BTS se signálem CDMA ,to se podařilo odfiltrovat.Ale K60 už se nedaří je to moc blízko u sebe o 1MHz.Signál K60 je slabý pro vkládání symetrizačního členu,filtru a nakonec zesilovače.Se zesilovačem na svorkách nebyl nikdy problém a obraz byl kvalitní bez výpadků. 

41
Ano přesně tak,zkoušela se anténa super color tak i kanálovka.Jinak to předtím bylo postaveno   colorka na K38,40,60 chodilo to dobře.Potom co začalo rušení zkusila se samotná kanálovka 2060 se zesilovačem na K60.Rušení začalo 10.12.2014 a přesně v tu dobu začalo vysílat i z této lokality LTE.Na kanále 61 je silný signál.Jenže jak je slabý signál K60 tak symetrizační člen a filtr LTE IVO už signál dost utlumí ,tak už k zesílení signálu moc nezbývá.Kanál 60 byl na hranici použitelnosti bez zesilovače.Proto musel být v anténní krabičče vždy zesilovač jak v kolorce tak i v kanálovce při zkoušce.

42
Zdravím Vás, omlouvám se anténa je typ 2060GL ,pro 60 kanál, lokalita Zlenice ,BTS O2 2km Turkovice okr.Benešov.Nový zesilovač myšleno zesilovač na kabel Teroz K60 30dB šum 1.1dB.Zesilovač slouží pro zesílení slabého signálu a ztráty v rozvodech v RD.Bez zesílení signálu by byl výsledek špatný.Po celou dobu byl příjem bez problémů.I když se použila anténa na zkoušku color super kanálový zesilovač pro skupinu kanálů  Teroz K38,40,60 zisk 30dB.Kanály 38,40 jdou bez problémů a K60 nejde je zarušený.Pak se zkoušela i samotná kanálová anténa 2060  kanálový zesilovač K60 Teroz 30dB a ten samý problém.Bez zesilovače je signál slabý nepoužitelný.

43
Zdravím Vás, prosím o radu máme odborně nainstalovanou anténu pro příjem 3multiplexu K60 , kanálovou  dvacetiprvkovou anténu 2052 výrobce  Chlumec nad Cidlinou.Jelikož je v místě jediná možnost příjmu vysílač Černá hora. Signál je na hranici přijímatelnosti protože jsme v údolí a jen tento směr je otevřený na vysílač ,vzdálenost od vysílače je 100km,proto od samého začátku byl v anténní krabičce umístěn kanálový zesilovač TEROZ K60 zisk 30dB.Signál z antény byl po celou dobu od vzniku MUX3 bez problémů a výpadků.Anténáři po změření poradili dát filtr LTE na 790MHz -40dB a do antény dát symetrizační člen.A silnější anténu.A zde je kámen úrazu, symetrizační člen jim snížil signál,filtr snížil signál, a nový zesilovač K60 od TEROZU ,který je nyní na kabelu za filtrem už nemá co zesilovat.Zkoušeli jsme i anténu color super a výsledek taky žádný.Jinak MUX1,mux2 K40,K38  jde bez problémů.Co tedy s K60 a LTE ?Děkuji za rady.

44
Měl bych prosbu dokázal by někdo poslat plánek s rozměry antény Körner 19.3,podobně jako je tomu v knize o anténách od Českého.Rozkreslit a okótovat délku prvků,dipolu,rozměry ráhna,rozteče prvků od sebe atd.Našel jsem plánek na netu v angličtině ,ale moc z těch rozměrů nejsem moudrý.Opravdu mi stačí nákres s rozměry tak zvaně polopatě.Předem moc děkuji.

45
Myslím tím po stránce zisku, ale i rozměrům zatížení rotátoru.

Stran: 1 2 [3] 4 5

reklama