Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza Novák

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30
76
Set-top-boxy / Re:Ferguson 252 combo
« kdy: 08. 04. 2013, 08:12:20 »
Mám dotaz, na vlastnost combo čili dvou tunerového STB, je možné nahrávat z obou tunerů najednou? Čili jeden program z pozemního tuneru a druhý program ze satelitního.

Děkuji, nikde jsem tuto zásadní odpověď nenašel.
Záleží, co je to za přístroj. Konkrétně tento dovoluje na S nahrávat jeden kanál a na druhý se dívat v T. Ale dovoluje nahrávat dva programy v T a na S se na jeden dívat. Jsou i COmba, které dovolují nahrávat několik porgramů najednou. Na konkrétní přístroj si najděte recenzi, obvykle to tam je napsáno.
Zase na oplátku - mám Evolve Scorpio a ten, přestože je jednotunerový, mi dovoluje jeden program nahrávat a na druhý, ve stejném muxu, se dívat.
Jsou i přístroje, které Vám dovolí nahrát všechny programy na jednom muxu u T, popřípadě stejné frekvenci a polarizaci u satu (to nemám vyzkoušené, to jsem se někde dočetl).

77
Tady se to asi nedozvíš. Musíš hledat. Jde to.

79
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 28. 03. 2013, 12:34:32 »
Nechápu,jak může mít vlákno o vysílání v Polsku nejvíc příspěvků na českém fóru. Každý druhý čech a slovák je zřejmě převlečený polák... ;D
Pane Bárto, podívejte se na Polský program a na náš. U nás samý seriál a na poláku spousta filmů (včera dva historické) spousta přírody a spousta sportu. Zeďák mi závidí polsat sport, protože tolik odbíjené, co tam mají za jeden den, není u nás za celý rok.

80
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 21. 03. 2013, 11:22:21 »
Mimochodem, v Polomi lze přijímat i slovenské DVB-T,ale asi nikoliv na půdě...
Pane učiteli, kousek dál, v Hrabyni, šel Slovák na malé polské síto na půdě. Ale jenom, když byly dobré podmínky. Takže je to venku a není to polská anténa.  ;)

81
Mám to třetí zimu a měl jsem problém jenom jednou. Takže to není až tak hrozné, ale když něco potřebuješ, tak musíš lézt na střechu a to někdy nejde (počasí) a někdy se nechce.

82
Jo to jsou pánové ty obrovské "výhody" instalace parabol na střechu jak jsme o tom nedávno mluvili. U nás včera obrovská chumelenice taky,takže výpadek naprosto všeho,očištění antény od sněhu a tudíž opětovné zprovoznění mě trvalo ani ne minutu a to i včetně obutí mých pergolových nazouváků.  :)
Jo - to se máš. Mě nic jiného, než na střechu nepřipadá v úvahu.

83
Aha ??? Já si dodneska myslel, že slučovač je jenom jeden. A on je pro každou úroveň signálu na anténě jiný. To jsem nevěděl. Já si dodneska myslel, že se musí před sloučením srovnat úrovně signálů. A ono nemusí, ale pak existuje hafo slučovačů, které se nasazují podle různých úrovní na anténě.
Původní dotaz zněl, jaký slučovač. Nic víc, nic míň. Odborníci ovšem navrhují celý systém...

84
Opět... nepochopeny zůstaly dobře míněné komentáře.
Asi jsem debil. Vůbec nechápu, co se pan Brašule snaží sdělit. Mohlo by to být pro blbce polopatě? Děkuji

85
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 15. 03. 2013, 14:54:17 »
Ostrava bez větších problémů Katowice 49 i 55. To samé v Hrabyni. Skrzyczne nic, protože to mám za hladnovem.

86
Tak mi vysvětli, kdy mi poradíte. Jenom když budu mít změřeno. A když mi to nekdo změří, tak mi to už buď udělá, nebo mi za ty peníze poradí. Pokud to nechápu, tak mi to vysvětli. Ale pomalu, protože mám zřejmě problém s chápáním.

87
Když někdo píše blbosti, je jeho psaný text k ničemu. Už se opakujeme všichni - nelze (bez ztráty IQ) doporučit slučovač, když pořádně nevím co a v jakých úrovních slučuji, lze jen věštit. Věštírna právě zkončila
Takže mám pravdu, když říkám, že toto forum je na dvě věci. Jestliže nemám změřeno, tak mi nikdo neporadí. Takže buď koupit měřák, což je kravina na jedno použití, nebo pozvat odborníka s měřákem. Když mi to odborník za obolus změří, tak mi taky poradí, co tam mám navěšet. Zrušme všechny fora o televizním příjmu, protože jsou na nic.

88
Zdravím,
místo Ledce u Plzně.
1. anténa 34k, 48k, 52k (mux 1,2,3)
2. anténa 56k (mux 4)

Potřebuji sloučit.

Řeším otázku, jestli objednat
a) od Terozu na míru např. T211 (21-52 + 56-69).
b)propust (56k) na anténě č.2.


Co byste doporučili vzhledem k tomu, že na kanálu 52 potřebuji co nejmenší útlum?
Pane učiteli, je třeba číst a pochopit psaný text.

89
Zkoušel jsem to na Kasandře v Potidei a za krásného počasí to chodilo na 60 parabolu. Tu parabolu má teď kámoška namontovanou v Soluni a nestěžuje si. Jede to už cca od dubna loňského roku. Má tam jenom jedno LNB.

90
Bez patřičné měřící techniky lze docílit velmi dobrého výsledku pouze za tzv. TRIVIÁLNÍCH podmínek, tzn. příjem z jediného, nepříliš vzdáleného vysílače (nejlépe s přímou viditelností), za použití ověřené a optimální antény, řádně smontované a opatřené řádně provedeným koaxeiálním přívodem, vč. všech konektorů. O zesilovači zde nepíši úmyslně.
Dělal jsem si anténu v Ostravě, mezi oběma vysílačema, zároveň mám přímý výhled na Lysou horu. To znamená, že podle Tvého popisu to nejsou triviální podmínky. Zároveň chytám i Katowice na vzdálenost 72 km. Katowice a Ostrava vysílá na vedlejších kanálech. To už určitě nejsou triviální podmínky. Mám stabilní příjem bez kostiček a bez sekání. Nikdy jsem to neměřil. Nevím, jestli jsem docílil velmi dobrého výsledku, ale mě to hraje. A hraje bez problémů. To samé u dcery, kde mám navíc 52 kanál z Križavy (92 km). Takže nemáte pravdu, bez měření jde postavit funkční anténu.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30