Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza Novák

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30
46
Set-top-boxy / Re:Set top box BEN110FTA pomoc
« kdy: 30. 07. 2013, 11:50:49 »
Já už bych si přijímač, který neumí DVB-T2 nekoupil. A to u nás ještě v T2 nevysílají.

47
Já to odfiltroval tak, že jsem dal anténu na střechu aby mezi silnicí a anténou byla plechová střecha. Ale to není asi ta rada, kterou čekáš.  ;)

48
Ano, jenomže to hraje v pohodě Tobě, mě to hraje v pohodě taky na ne-košer zapojení, ale mu to chodit nemusí. My mu tu nabídneme ať koupí dvouvstupový zesilovač. On ho koupí a nebude to chodit a bude na nás na*raný.

49
Blízkost kanálu nevadí, vadí, když jsou kanály chytané oběma anténama a vy to chcete sloučit. Běžný slučovač to neodfiltruje, propust propustí oba kanály a zádrž zadrží oba kanály. Pak to může dělat problémy. Proto si dovoluji tvrdit, že od stolu to nikdo nesloučí.

50
Dekuji za rady.Behem pristiho tydne to zkusim a napisu jak mi to jde.
Chci se ještě zeptat potrebuju to sloucit ale uz mam dve anteny jednu na Hostalkovice a druhou na Velky Javornik mux4.Mam to slouceno 42k a rest.Jak by to bylo nejlepší udelat když dam ještě tu antenu na slovaky?Mam ted alcad zesilovac ale s jednim uhf vstupem.Chci si dat alcad 356 se 2uhf vstupy do jednoho dam to co mam ted a do druhého dam ty slovaky.Musim dat kanálovou propust na ty Hostalkovice i ty slovaky?Bude mi to tak fungovat?Jsou dva vyrobci propusti teroz a altech ktera je lepsi pouzit nebo kterou doporucujete?Nebo jak je nejlepší to sloucit?
Jak to sloučit, to si určitě od stolu nikdo netroufne. Máte tam kanál 35 + 37, dále 52 + 54 To už není na radu od kompu, to Vám někdo musí poradit až po tom, co budete vědět, jakou sílu má ten konkrétní kanál. Jaké tam je další rušení atp. Propusti dělá ještě ivo.

51
Jestli budete chytat všechny tři muxy, to nikdo nemůže vědět. Nejjednodušší je to vyzkoušet. Anténa se dá u solidního prodejce za poplatek půjčit. Moje zkušenost: U dcery mi jdou všechny tři muxy na vzdálenost 106 km. U mě doma, přestože jsem o nějakých dvacet kilometrů blíže, ani ťuk. Nejlepší vylézt na střechu a vyzkoušet. Nebo si to nechat proměřit. Držím palec, ať to výjde  :)

52
chyby sem opravil ale vám vadí že píšu  o TV  prima jako d.e.b.i.l.e.c.h
Chyby jsem opravil, ale vám vadí, že píši o TV Prima jako o d.e.b.i.e.c.h.
 ;)

53
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 7 na Ostravsku
« kdy: 11. 07. 2013, 15:30:16 »
To je divné na vysočině má dosah vysílač s jednou takovým výkonem jen 40km.
Chytám z Križavy signál v Hrabyni. Podle mapy vysílačů je to 103,6 km. Údajně má 35 kanál necelé dva kW. Opravdu více záleží na podmínkách šíření, než na výkoně.

54
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 7 na Ostravsku
« kdy: 09. 07. 2013, 12:18:15 »
Náklady na auto se počítají cca 3,30 + PHM dle zákona. (ptal jsem se účetních). A jenom proměření mu bude nějaký čásek trvat. Troufal bych si říci, že s dopravou udělá max 3-4 zakázky denně. Taky musí mít vercajk, někoho kdo mu dělá účetnictví, popřípadě si to účetnictví musí dělat sám, musí mít počítač, program. To je další čas. Musí mít nějakou místnost, kde má ten vercajk (asi to nemá v obýváku). A musí shánět zakázky. Takže Tvůj výpočet neberu. Určitě se ale zahojí na velikých zakázkách.  Každopádně milionář nebude. A vzhledem k tomu, že už většina lidí má antény udělané, tak to až zas tak veliký vývar nebude. Jako zaměstnanec nemám tolik, ale určitě nenosím kůži na trh, jako soukromník. Vůbec mu víc peněz nezávidím.

55
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 7 na Ostravsku
« kdy: 09. 07. 2013, 08:10:30 »
500 kaček za hodinovou sazbu, když si uvědomíte, že musí přijet, asi nepojede tramvají, pak musí mít nějaké vybavení, z té pětistovky zaplatit daně, sociální , zdravotní, tak se ta pětistovka nezdá až tak moc veliká.
Pamatuji si jeden starý vtip. Pán si zavolal opraváře na televizi. Opravář vyměnil odpor a vypsal účet na 501,-. Pán se opraváře ptá, proč takový malý odpor stojí 501 korun. Opravář odpověděl, že odpor stojí korunu, pět set je za to, že věděl, který to je. ;)

56
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 7 na Ostravsku
« kdy: 03. 07. 2013, 08:17:29 »
Musí dodržovat nějaké hygienické normy. Hned vedle je sídliště. Na druhé straně, kdyby se domluvili a vysílali z Hošťálek, tak to mohli pálit 100 kw. Mě totiž není jasné, koho zásobuje signálem Hladnov. Dokonce i ty Hošťálky jsou divné. Všude v Ostravě a okolí se dá chytnout bez problému Praděd. Kdyby to všechno vysílali slušným výkonem z Praděda, tak mají pokryto 3/4 Moravy celé Slezsko a 1/4 Čech. Ale já jsem jenom pouhý pobíječ much. Já můžu mín naprosto hloupý názor.

57
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 7 na Ostravsku
« kdy: 02. 07. 2013, 15:02:33 »
Mux 4 mám bez problémů, ale 7 naladím, ale mám černo. Myslím, že sedmička ještě nejede na těch 10KW jak je definováno. Jinak by to bylo bez problémů
Nezapomínejte na rozdílné parametry obou sítí.
Vyzkoušel bych jiný STB. Takový, na kterém to 100pro hraje. (ale je pravda, že by to mělo být v pořádku od začátku)

58
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 7 na Ostravsku
« kdy: 02. 07. 2013, 14:53:11 »
Kčemu to je , když pokryje jenom ostravu a kousek za ní nemyslíte .
Je to k tomu, aby to chytalo cca 1/2 milionu lidí. (Ostrava 300 000, Havířov 100 000, a po těch dědinách se 100 000 určitě nasbírá)

59
Komunisté věděli moc dobře, co český člověk chce a potřebuje. Proto dali lidem chléb a hry. Napumpovali miliardy do televizního a filmového byznysu a dneska na ně celý národ s láskou vzpomíná.
Celý národ ne! (Ty jsi zase poblblý komunistickou propagandou "celý národ" "všichni" "pracující lid") Jestliže by to byl celý národ, tak bych to musel být i já! A já určitě na ně s láskou nevzpomínám. A vyprošuji si, aby jsi mluvil za mě! >:(

60
Já myslím, že bychom to mohli ukončit. Já se stejně nedozvěděl jak to bylo s kapitalistickým Sovětským Svazem a Polskem, takže bych to shrnul takhle: Komunismus je stejná demagogie jako náboženství. A tady se to znovu potvrzuje. Komunista tu kecá o čem nemá ani páru a na co nemá argument, na to neodpovídá. Já se jenom strašně divím, že komunismus, ač je dávno postavený mimo zákon, nadále funguje a dokonce je to parlamentní strana.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30