Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza Novák

Stran: 1 [2] 3 4 ... 30
16
Funkční to Stefane nebude určitě když to sloučí širokopásmově. Navíc ani nevíme odkud chce chytat tu 4ku,na jakém kanále,zda-li mu to vůbec poběží atd. atd., jakékoli "rady" v tomto případě jsou pouhopouhé spekulace s nulovou užitnou hodnotou. Jediná dobrá rada v tomto tématu je 6. bod kolegy Džubeje.
Mě širokopásmové sloučení funguje už rok a půl. Takže kde berete jistotu, že jemu to fungovat nebude? Já vím, širokopásmové sloučení je sázka do loterie s nejistým výsledkem, ale sem tam se dá vyhrát první cena. A vklad je cca 100 kaček, což ho asi nepoloží, když to nepůjde. Když ne, tak pak zavolat antenáře.

17
A to jste si objednal jaký ten "měříč" ??? Protože skutečné měřiče stojí v řádech deístek tisíc. A vše ostatní za 3,50 Kč jsou jen obyčejné SetTopBoxy v jiné krabici... takže jste asi zbytečně vyhodil peníze, které jste mohl dát za práci profesionála v oboru. Co už...
Davide, kdy už Vy, profesionálové pochopíte, že se všecko neměří penězma. Že my, amatéři si to chceme udělat sami a že je nám jedno, jestli to bude stát trochu víc, než práce profesionála. Prostě koníčky jsou prodělečné. Například já si koupil foťák za 35000. předtím jsem měl Contaxe za 70 litrů.  Určitě s ním neudělám stejně dobré fotky jako profík a určitě by mne vyšlo levněji si nějakého zaplatit, ať mi vnuky vyfotí. Ale nás to baví. Ps. Anténu dceři jsem ladil určitě víc než měsíc a určitě mě jenom benzín stál víc, než kdybych jí zaplatil profíka. Ale je to zábava. Snad máte taky nějakého koníčka, který Vás neživí, ale baví. Pak to pochopíte. Pokud nemáte, pak Vás lituji.

19
Set-top-boxy / Re:Paralelní nahrávání
« kdy: 12. 12. 2013, 12:41:32 »

20
Set-top-boxy / Re:Paralelní nahrávání
« kdy: 12. 12. 2013, 12:39:40 »
http://www.tvdigitalne.cz/vu-ultimo-pvr-3xdvb-s2.html
Tady máš třítunerové zařízení. Ty tunery mohou být jakékoliv.

21
"Dle mého názoru je úplně jedno, jak to je, protože když upere do baráku, tak je docela jedno, jestli mám tu anténu na hromosvodu, nebo 10m vedle. Když upere kousek dál, tak možná svede hromosvod náboj do země a možná mi to nezničí televizi. (pro vrtaly: za hromosvod si zaměňte bleskosvod)"

Až se něco stane, tak  (a to mi můžeš věřit, že je to pak jiné "tóčo" než před onou "dějinnou" událostí), to jedno (kam uhodilo) nebude! Přestaň  šířit tyto demagogie, které nemají s odborností nic společného! Zásadní věc je, pokud dojde k přímému úderu blesku do budovy, aby bylo vše dle příslušných norem, podložené RZ! Ostatní je pak podružné!

Příspěvek začíná "Dle mého názoru". Tak se uklidni. Můj názor není etalon, je to jen můj názor.

22
Kdysi se antény uzemňovaly. Takže byly vlastně součástí hromosvodu. Já osobně mám několik let postavený stožár, který mám uzemněný. Podle dnešních norem špatně, podle starých norem jedině správně. Je fakt, že na hromosvodový stožár bych anténu nedával i proto, protože není tak betelně upevněný, jak já mám stožár. Dle mého názoru je úplně jedno, jak to je, protože když upere do baráku, tak je docela jedno, jestli mám tu anténu na hromosvodu, nebo 10m vedle. Když upere kousek dál, tak možná svede hromosvod náboj do země a možná mi to nezničí televizi. (pro vrtaly: za hromosvod si zaměňte bleskosvod)

23
Set-top-boxy / Re:Kvalita signálu po průchodu STB
« kdy: 29. 11. 2013, 12:17:49 »
Je tam drobná chyba - je tam i SFN s Lysou horou 25kW. Když si uvědomím, že prakticky v celé Ostravě se dá chytnout Praděd, tak nechápu ty blízkosti vysílačů a výkony.

24
Set-top-boxy / Re:Kvalita signálu po průchodu STB
« kdy: 29. 11. 2013, 10:16:40 »
napřímo jsem to nezkoušel a vzhledem k tomu, že mám ke kabeláži velmi špatný přístup, to zkoušet nebudu.

25
Set-top-boxy / Re:Kvalita signálu po průchodu STB
« kdy: 29. 11. 2013, 09:40:43 »
Bohumír Džubej: omlouvám se, reagoval jsem poněkud podrážděně.
Jan Bajger: Ano signály jsou opravdu vedle sebe a vždycky je velmi silný signál (Necelé dva kilometry od Hladnovského vysílače a 5,5 kilometrů od Hošťálkovického vysílače) a slabé polské vysílače (cca 80 km a sem tam kopec). Každopádně rozbočovač pomohl. Určitě by chtělo tu anténu předělat, ale vzhledem k blízkým kanálům by to bylo hodně drahé a hlavně - současný stav vyhovuje. Nekostičkuje to, neseká se to. Předtím, než jsem použil "průchoďák" na STB, tak ta anténa jela bez problémů od začátku polského digitálního vysílání. Dokonce déle, protože jsem na ní sledoval i analog.

26
Set-top-boxy / Re:Kvalita signálu po průchodu STB
« kdy: 28. 11. 2013, 15:05:26 »
Četl jste můj příspěvek? Proč chcete vědět kde bydlím? Proč chcete vědět jaké mám antény, na co Vám bude informace kolik chytám muxů? Je totiž docela jedno, jestli chytám jeden nebo padesát. Proč mi chcete měřit signál? Já Vás jenom informoval, že signál za STB může být nepoužitelný, přestože STB hraje bez výhrad, Já si všechno vyřešil k mé naprosté spokojenosti. Mě anténa funguje, tak jak má. Pokud tam nemám něco košer, tak na obrazovce to vůbec nepoznám. Vůbec nechápu, Váš příspěvek.

27
Set-top-boxy / Re:Kvalita signálu po průchodu STB
« kdy: 28. 11. 2013, 10:30:45 »
Nerozumiem prečo hnať signál do TV s digitálnym tunerom cez STB? Teda okrem využitia STB na nahrávanie....

Ano, přesně pro to "okrem"  :)

28
Set-top-boxy / Kvalita signálu po průchodu STB
« kdy: 28. 11. 2013, 09:38:18 »
Mám anténu na střeše, na kterou přijímám cca 9 Muxů. Donedávna jsem tím krmil STB Evolve Scorpio. Podle bargrafů kvalita naplno a s obrazem žáden problém. Jelikož stará televize dosloužila, musel jsem si koupit novou televizi, která má už samozřejmě i digitální vstup. Nebylo nic jednoduššího, než propojit novou televizí s STB. A začaly problémy. Polské muxy kvalita tak 10 ale síla 100. Programy kostičkovaly a sekaly se. Na STB všechno v pořádku. Dal jsem dal rozbočovač a je po problému. Tento příspěvek sem dávám, protože jsem hodně často četl, že STB signál ještě vylepšuje. V mém případě to určitě nebyla pravda.

29
Slučoval jsem přesně to samé v Hrabyni. Neznám úrovně, nejsem odborná firma a chodí to už více než rok bez problémů. Já vím, slepé kuře našlo zrno, ale pokud si chce hrát, tak ať si hraje. Ty na všecko voláš odbornou firmu? Já jak na co.

30
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 08. 11. 2013, 13:38:37 »
Ale aspoň by se to dobře slučovalo. Jenomže takovou velikou anténu...

Stran: 1 [2] 3 4 ... 30