Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza Novák

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30
121
Takže znova. Já jako amatér mohu měřit signál krabičkou od mýdla a jelikož s tím něco naměřím, tak to pro mne bude mít jakýstakýs význam. Udělám si anténu a když nebude fungovat, tak s ní budu laborovat, až to vyladím. (dceři jsem to ladil měsíc a nikomu to nevadilo). Bude mě to stát sice hafo času a možná i víc peněz, než kdybych si zavolal Enika, ale vyhraju si a doma budu za kinga, když to bude hrát  8). Když ne, tak sklapnu a zavolám Enika. Ten mi řekne, že je to celé zprasené a udělá to celé znova, udělá to za jeden den a bude to hrát perfektně. A bude to stát peníze navíc.
To samé s fotkou. Vyfotím si potomky, když to bude pěkné, tak jsem doma king  8). Když to bude stát za nic, zajdu k profíkovi, který mi ty děcka nafotí a bude to super. Bude to podstaně lepší, než já s krabičkou od mýdla.
Takže já jako amatér mohu mít dreamsky, které mi jakž takž něco změří a určitě to bude lepší, než když to budu měřit teploměrama na televizi. Samozřejmě, že si s tou krabičkou nebudu hrát na profíka a nebudu dělat antény za peníze.
Já vím, Davide, na co narážíš. Existuje spousta "profíku" kteří měří přenosnou televizi a berou za instalaci udělátek nehorázné peníze a dělají Vám, profíkům, špatné jméno. Jenomže to u amatéra nehrozí. Ten dělá jenom pro své známé a zdarma. (já dělal dceři, sobě a dvěma kámošům. Všem to hraje bez problémů, ale zakázku bych nevzal.) Ty to bereš ze svých "výšin" člověka, který se tím živí, nechce si zkazit jméno a musí vydělat. Pochop amatéry, pro něž je to vysoceprodělečná činnost, ale zato si vyhrajou. (za ty antény, které jsem dělal, jsem nedostal ani to, co jsem dal do materiálu)
Ps. Anebo chceš říct, že ten Dreamsky nic nezměří a celá recenze není pravda? V tom případě chápu Tvé reakce.

122
Díky za odpověd,existuje nějaky levny pristroj na přeměření signálu ?
Nevím jak je to se signalem tam kde bydlim ale multiplex 4 chytám na plný signál i s klasickou prutovou anténou bez zesilovače
Podívej se na http://www.digizone.cz/clanky/dreamsky-tsc-70-multicombo-meter-pro-mereni-signalu-dvb-s-dvb-s2-dvb-t-dvb-t2-dvb-c/
Pro Enika. Já fotím, foťák mám za cca 70 litrů a nepochopím, jak někdo může fotit s karabičkou od mýdla za 4000,- No a vidíš, fotky z toho jsou. To samé bude asi s tím měřákem. Ty jsi si zvykl na velmi kvalitní, profesionání přístroje a už nějak nepředpokládáš, že by ten levnější něco změřil. Určitě to nebude tak přesné, jak s měřákem za 100, ale furt lepši něco, než nic. (To nebyl útok, to bylo konstatovvání)  :)
Ty můžeš blbě udělanou fotku, kterou vyfotíš, smazat, stejně jako ji může smazat ten s krabičkou za 4000... a vyfotit třeba jinou.
Enik svoji práci nesmaže a ještě na ni musí držet záruku, takže hrát si s udělátky jako je ten Dreamsky prostě zodpovědně nejde :-) Pochopeno?
Ano, fotku mohu smazat, ale druhou už nenafotím. Ta situace už zmizela. Proto musí mít profesionál kvalitní foťák. Amatér může fotit krabičkou za 4000,- (která mimochodem dělá fotky nic moc).
Ano, Enik za svoji práci ručí, proto musí mít měřák profesionální, kvalitní, stejně jako profesionální fotograf. Amatér může mít měřák za 10000, protože to dělá převážně pro sebe a své známé, a může tu anténu udělat znova (nafotit novou fotku)
Prostě nejde zodpovědně fotit foťákem za 4000 a nejde zodpovědně dělat antény s dreamsky. Ale jde amatersky fotit foťákem za 4000 a jde amatérsky dělat antény s Dreamsky. Pochopeno?

123
Díky za odpověd,existuje nějaky levny pristroj na přeměření signálu ?
Nevím jak je to se signalem tam kde bydlim ale multiplex 4 chytám na plný signál i s klasickou prutovou anténou bez zesilovače
Podívej se na http://www.digizone.cz/clanky/dreamsky-tsc-70-multicombo-meter-pro-mereni-signalu-dvb-s-dvb-s2-dvb-t-dvb-t2-dvb-c/
Pro Enika. Já fotím, foťák mám za cca 70 litrů a nepochopím, jak někdo může fotit s karabičkou od mýdla za 4000,- No a vidíš, fotky z toho jsou. To samé bude asi s tím měřákem. Ty jsi si zvykl na velmi kvalitní, profesionání přístroje a už nějak nepředpokládáš, že by ten levnější něco změřil. Určitě to nebude tak přesné, jak s měřákem za 100, ale furt lepši něco, než nic. (To nebyl útok, to bylo konstatovvání)  :)

124
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« kdy: 24. 01. 2013, 15:19:04 »
Nebylo by dobré napsat, co tomu bylo?

125
S CAM modulem to nahrává zakodovaně i ta 200. Nezakodovaně jenom z čtečky. Takže tu 252 fakt ne.

127
To jsem nevěděl. Já mám doma 200 a s tou problémy nejsou. Takže Arivu ne.

128
http://www.tvdigitalne.cz/optibox-raptor-hd.html
Nic jiného jsem nenašel
ještě má být Ariva 252, respektive 152. Je to combo s pevnými tunery S2 a T2. Má být v obchodech během příštího měsíce. Ale na arivu se hodně nadává. Nevím proč. Já vím o osmi a jedou bez problémů
http://www.ferguson-digital.eu/pl/produkty/telewizja-satelitarna.html

129
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 24. 01. 2013, 10:37:52 »
Neznám žádného majitele domu, který by dal souhlas na nějaké individuální rozvody po domě v šachtách, kolektorech apod.
Já jednoho. Toho mého.
Pokud jde o ten výtah, tak se na to zeptej prvního revizáka, na kterého natrefíš, to je zbytečné dál řešit.
Revizák mi řekl, že když je tam kabelový rošt, tak to tam mohu kliděn připlácnout. Samozřejmě, že ne tvym způsobem, ale pořádne. To byl můj poslední příspěvek na téma kabel na fasádě. Jinak platí to, co máš pod svým nickem. "Na hlupáky nereaguji"

130
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 23. 01. 2013, 15:06:41 »
Já nikde nenapsal, že budu tahat kabely po chodbách v domě. Já napsal stoupačkou na chodbě. To je trochu rozdíl. ;) A s tím dovolením od majitele. Já musel dělat v domě průrazy a jediné omezení, které jsem měl bylo, že musím vše uvést do původního stavu a nesmí být vidět kabely. O kabelu na fasádě jsem se neodvážil ani špitnout.  Ty jsi revizní technik od výtahu, že víš, že tam nesmí být 10 mm tlustý kabel?

131
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 23. 01. 2013, 14:24:14 »
Že se to tak dělá, to ještě neznamená, že je to hnus. A individuélní antény takto nejsou dělány prakticky vždy, protože by to nedovolil majitel. Za druhé proto, protože kdybych tak udělal svojí anténu, tak bych se za to musel stydět. Nebydlím v paneláku a řešení jsem si našel. Je prava, že to bylo podstatně náročnější, než hodit kabel ze střechy dolů, ale nemusím se za svojí práci stydět. Za třetí proto, protože na paneláku to jde udělat i jinak, než průrazy. Já to švagrovi protáhl vzduchotechnikou. Jde to i průrazem do výtahové šachty a pak stoupačkou na chodbě až do bytu. Kdo chce, tak to udělá pořádně. Tak to u nás v Novákově chodí. Nazýváš mě novákem, já tebe technikem nazývat nebudu. Technik by takovou prasárnu neudělal, ten by našel řešení. Anebo je tohleto Tvůj vzor? Hezký den  ;)

132
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 23. 01. 2013, 11:27:24 »
V domech obvykle nějaký anténní systém už je, takže není problém tu anténu přidělat k němu. A kabel si může hodit venkem, k tomu žádné průchody někde na střeše dělat nemusí.
Jistě, ať ten kabel tu fasádu pořádně potluče. A za druhé - jak to bude vypadat? Ty jsi se učil anténařinu v polsku?

133
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Mux1 Skrzyczne 55k
« kdy: 22. 01. 2013, 11:06:44 »
Proč ne, kšeft, je kšeft! V jiné diskusi píšeš, že máš Avanta a ten bez změny paramerů vstupního filtru bude na K55 těžko fungovat! Nechápu, proč pořád řešíš, nějaký polský multík, máš málo programů v našich muxech??
Neber to jako útok. :) Já mám doma oba polské muxy a přijímám je ze dvou důvodů. 1) když se chci večer dívat na televizi, tak na českých muxech je to seriál na seriálu.  Seriály bytostně nesnáším. Na polských si mohu vybrat ze 4 -6 filmů.
2) mám to do polska cca 8 kilometrů a tak se mi občas stane, že tam "zabloudím". Samozřejmě, že u hranic můžu mluvit česky, ale oni mi budou polsky odpovídat. Pokud se mi podaří zajet dále, tak tam si česky neobjednáš ani oběd. Musíš polsky. Namítneš, že můžu i anglicky. Nemůžu, anglicky tam zase až tak hodně lidí nemluví.
Takže tím, že se koukám na jejich televizi zabiju dvě mouchy jednou ranou. Udržuji si řeč a zároveň se mám na co koukat.

134
On nejenže na tom profík nemůže strávit "hafo" času, ale hlavně musí garantovat parametry tohoto příjmu! Pokud tobě to homo-domo dílko občas funguje, občas ne, je to tvůj problém a můžeš být rád, že ten komu jsi to instaloval (nejspíš rodina a pro rodinu, jak všichni víme a známe, jsou ty nejhorší kšefty!), tě v případě výpadku "dílka" nehoní vidlemi po dvoře!  ;D  Profi instalace musí fungovat za každých podmínek a počasí! Jinak transmodulátor pro 2. tv opravdu význam nemá, ale pro 7ks tv přijímačů..., to už stojí za zamyšlení! K těm sedmi by se třeba v budoucnu přidalo dalších sedm tv od sousedů a náklady na pořízení, by se opět snížily!
Moje homodomo dílko funguje od května bez výpadku. Funguje za každého počasí v jakémkoliv ročním období. Nehoní mne vidlama po dvorku, protože není důvod. To je druhá věc, kterou vy, profíci, nedovedete pochopit. Že amatér udělá anténu tak, aby fungovala bez výhrad.  ;) . Dle mého názoru transmodulátor nemá význam vůbec. Když je na střeše satelit, tak se má rozvést do každého bytu a každý si rozhodne, co bude z toho satelitu přijímat. Někdo ČT HD a někdo arabské přenosy z mešity.

135
Hmm, on není problém to v tom kamenném obchodě nechat objednat. Oni to rádi objednají, kšeft, je kšeft!! A to, že tebe něco baví a náhodu ti to někde funguje, je sice hezké, ale běžný člověk takto postupovat určitě nebude. Pokud by jsi po Ostravě, dělal těch instalaček na K52 desítky měsíčně a všechny fungovaly bez problému, tak pak to bude O.K., ale takhle je to jen samodomo dílko! Jinak ten argument, o tom příjmu K52 tady používáš dost často, takže nic nového. Ono je to tady pořád, jako na kolovrátku. Mě něco funguje, tak to musí fungovat i druhým. Kolik hodin (dnů) jsi nad tím svým "K52-dílkem" strávil? Kolik komponentů, jsi nakoupil zbytečně? Změřil jsi nejprve parametry přijímaného K52 a na jejich základě jsi vyhodnotil situaci a zvolil vhodné komponety (preampy, ampy, propusti nebo KV) nebo jsi jen nakoupil x komponent a 2/3 z nich ti pak doma zůstaly jako nepotřebné?? Já pro bezproblémový příjem všech slovenských programů používám transmodulaci. Má to výhodu bezproblémového příjmu a lze přijímat i stanice, které pozemně nejdou v Ostravě přijímat (STV1, STV2, TA3 , DajTo a Doma). Díky nižším cenám transmodulátoru to už instaluju na větší rodinné domky nebo řadovky. Ještě se nestalo, že by byl nějaký problém, oproti příjmu K52 nebo K56, kde nelze zaručit stabilní parametry příjmu a už vůbec ne příjem VP slovenského muxu!
1. Nevidím rozdíl mezi objednávkou na netu a v kamenném obchodě. Kupuji naslepo tak i tak a pokud objednám, tak to koupím, ikdybych vzápětí zjistil, že to k ničemu nemám.
2. Ano, je to samodomo dílko
3. Navic jsem koupil jeden žďorb ja 105 kaček
4. Měřil jsem to televizníma teploměrama - a teď to mne
5. Vím, že když to funguje mi, tak to ve vedlejším baráku fungovat nemusí.
6. Trasmodulátor pro dvě televize je zbytečný přepych. Jinak satelit mám.
7. Strávil jsem na tom hafo času. Učil jsem se za pochodu. Ale v tom je rozdíl mezi profíkem a laikem. Laik to dělá, protože ho to baví, profík musí vydělat. Proto to profík musí udělat rychle a kvalitně, aby neměl reklamace.
8 - přečti si znuvu 7 bod. To je to, co Vy, profíci nechápete.

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30