Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Š.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
46
Televizní stanice a jejich program / Re:KTB
« kdy: 16. 02. 2015, 15:44:15 »
TA WIKIPEDIE TU NENÍ PRO STRANDU KRÁLÍKŮM, KDYŽ SI TAK NESCHOPNEJ A NEUMIŠ POUŽÍVAT GOOGLE/WIKIPEDII, KDYŽ TAM MAŠ U TOHO I SCREENY JAK KTEREJ WINDOWS VYPADAL. A NEJEN WINDOWS.

To je sice hezký, ale mě takhle vypadá logo Start a celá spodní lišta u Windows 7  :-)
Ale protože tam není úplně napravo ikona Zobrazit plochu, tak to budou nejspíš XP v nastavení Klasik.

Asi totiž nejsem jedinej, komu se nejvíc líbí klasický styl W2000/XP a chce to tak mít napořád :-)
Proto mám naistalovaný Classik Shell.

47
Tenhle týden jsem koupil Samsung 5570 a co jsem zkoušel, tak HBBTV/iVysilani šlo bez problémů. Ale ještě to samozřejmě vyzkouším a případné problémy napíšu.

48
Televizní stanice a jejich program / Re:Život Muhammada na ČT
« kdy: 27. 01. 2015, 15:51:56 »
Pepa novak je zkrátka radikál, který být na straně Islámského státu, tak lidem uřezává hlavy. Diskuze s ním nemá cenu, protože on diskuze neuznává, jen chce aby všichni slyšeli jeho Svatou Pravdu.
Je totiž naprosto směšné, že dokument, ve které sami muslimové (v dobré víře) ukazují zásadní chyby svého náboženství považuje za propagaci Islámu.
Na druhou stranu, on to opravdu nevidí, protože pro něj ty věci, které člověk uznávající demokracii a lidská práva vidí jako něco zásadně odporujícího našemu pojetí lidského společenství, tak pepa novak je naopak obdivuje. Takže se mu ten dokument zdá jako propagace :-)

49
Pseudointelekt "pepa novák" jenom vůbec netuší, co to znamená veřejnoprávní. Netřeba se vzrušovat, on vraždit lidi nepůjde.

50
Set-top-boxy / Re:Tablet s GPS a TV
« kdy: 05. 01. 2015, 11:20:46 »
Android je dobrý jenom na online video bez DRM. Na DVB nemá stack... A ve světle příchozích online služeb live TV, bych už DVB na tabletu ani neřešil.
DVB je tam snad jako samostatná věc, na Androidu nezávislá. Alespoň tak já bych to tak chtěl.

A ten nesmysl s online službami? Tu TV bych já zřejmě chtěl používat někde venku, mimo dosah levného připojení k internetu, takž nějaké online služby mě naprosto nezajímají.

To jen můj názor, jako člověka, kterého DVB v tabletu taky zajímá.

51
Já teda nevím, ale co je tohle za diskusi?
Sice Pussy Riot nějak blíž nesleduju, takže se můžu mýlit, ale tohle je snad skupina zabývající se performancí ne určité celospolečenské téma. Takže těžko budou dělat koncerty pro televizi, pro ně to nejspíš nebude odpovídat jejich myšlení.
A když něco dělají, tak to nejspíš i natočí a zveřejní na internetu, takže si to každý může najít.

52
Set-top-boxy / Re:Evolve Scorpio-upgrade fw pro jiný stb
« kdy: 30. 10. 2014, 17:15:11 »
No já tohle udělal u Evolveo Andromeda (myslím) hned jak jsem ho koupil a nefungoval taky. Takže jsem ho vyreklamoval a překvapivě mi ho bez problémů opravili.
Ovšem tady u toho Scorpia, ten asi v záruce už nebude. Sám ho mám už docela dlouho. Na to je myslím jediný postup, přepsat tu paměť mimo přístroj. K tomu by snad někdo tady mohl poradit. Já už víc nevím :-)

53
Tak mě napadlo, že mnohem jednodušší než pozemní je napíchnout satelitní příjem. Stačí vzít dnes oblíbený dron, přiletět s ním před satelitní anténu a vlastní směrovou anténou posílat pozměněný signál přímo do ní :-)

54
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re:OLED vs. UHD
« kdy: 16. 10. 2014, 12:01:33 »
To už to mám psát znova?
Je to přece jen o tom, že výrobci nechtějí stavět kompletně nové výrobní linky na OLED, když různými (dost často umělými a nepotřebnými) vylepšeními dokáží prodlužovat výrobu LCD s jen malými změnami výroby. OLED je výrobně levnější než LCD, ale když se k tomu připočte postavení nové výroby, tak se do toho nikomu nechce zbytčně brzo. Proč se zbavovat slepice, která pořád dobře snáší.
Takže dokud budou mít výrobci "novinky" pro LCD, tak OLED levné nebude.

55
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 29. 09. 2014, 16:55:52 »
Jenom to upřesním. Ve chvíli, kdy se rozhodovalo v čem se bude vysílat DVB-T, tak MPEG4 ještě nbyl mezinárodně schválen. Zároveň v tu dobu už bylo minimálně 5 let z Žižkova DVB-T vysílán v rámci testu a spousta lidí měla koupené settop boxy. My jsme jich v rodině měli už několik. A v té době stály ke 2 tisícům.
MPEG4 byl schválen jen pár měsíců před tím, než se začalo u nás naostro vysílat. Bylo vcelku nesmysl tenkrát ho zavádět, protože by se ten státem zdržovaný přechod oddálil ještě víc. Pamatujete si vůbec, co tenkrát obstrukcí měla Nova a jak nám její tehdejší ředitel (nyní ČT) vykládal pořád něco o penetraci?
Ale k dnešku, pokud se DVB-T2 ještě pořád nevysílá televizí s T2/H.264 je minimum, tak je ten pravý čas rozhodnout, že se bude používat H.265 a občanům to řádně sdělit, aby to veděli dopředu a mohli se podle toho zařídit.

56
Tak nevím, Kkdyž večer před spaním přepínám programy, tak jsem párkrát na Queer narazil  a zaujalo mě to tak, že jsem to sledoval až do konce. To jsem třeba u Drtinové nedokázal nikdy.

57
Koukám, že úroveň diskuze se blíží úrovni běžných diváků Novy.

58
Televizní stanice a jejich program / Re:Práva na wimbledon.
« kdy: 08. 07. 2014, 17:06:00 »
No a já třeba chci diskutovat, ale článek číst nechci. Tak proč není diskuze volně, když článek neobsahuje?

59
Vypadá to, že nejlepší je ukrást něco, o čem lidi ani nevědí, že jim to patří.
A nejlépe salámovou metodou, pěkně po malých dílcích, až ten zbytek nebude mít vůbec žádnou cenu.

60
Já bych uvítal jak 50p, tak aby nikdo nepsal "uvýtal" :-)

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11