Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ╟╫┼┼┼┤

Stran: 1 2 [3] 4 5 6
31
Anténu fyzicky nikdo níž montovat nebude, nevím jak by to udělali  :) . Podívejte se na fotky http://forum.digizone.cz/index.php?topic=244.msg50537#msg50537 Jde asi o administrativní/formální zásah - anténa je reálně asi někde jinde než bylo původně uváděno a mohlo to třeba zbytečně omezovat mezinárodní koordinace.

32
Takže čtú... a čt podává evidentně nepravdivé informace, vědomě?

33
Ano, nepil jsem. BTW Tiskového mluvčího nepotřebuji, děkuji.
BTW2 Ale jinak piju bílé právě od této velké louže  ;) .
Ještě drobný dodatek, neznám důvody proč nelze otočit anténu, ale budiž.
Enik to jako profík vystihl, on ten nápad přijímat daný vysílač přijde opravdu pošetilý.
Když se podívám na svůj profil Bukova Lbc, tak ale není o moc šílenější...  ;D
Já ale jinou možnost neměl a tady je.

D.K.
Však ano, na to musí přijít každý sám, buď se praští do "rypáčku" nebo ne, a tady mu snad krom pádu ze střechy nic nehrozí, proto to beru v klidu... ať si hraje, třeba se něco naučí.

34
Anténa z obrázku? Tak na tu (+zesilovač asi 12 dB, už nevím přesně) mi v Liberci přímo přes takový menší kopeček Ještěd (!!! - pro D.K. :) ) šla Buková hora, 100 kW muxy v pohodě, 10 kW s problémy. Skoro mám chuť ji vytáhnout a zkusit to znova  :) . Myslím, že jsem tam měl jsem odlaďovač kvůli silnému Ještědu. Nic jsem neměřil, co by mi asi tak D.K. poradil před mojí akcí?

Pro D.K. !!! (já tři vykřičníky prostě miluju :) ) - když někdo píše o dálkovém příjmu, tak proč ho hned odrazujete?
Lukáše Poláka také budete odrazovat od dálkového příjmu v Praze jenom proto, že nemá měřicí přístroje? Já si taky rád hraju.

► Účel je jasný - DX - o to se snad nezajímají analfabeti a netechnici a s tím zbytkem se o tom přeci dá pobavit/sdílet zkušenosti.
►► Zkušenost s příjmem v neideálních podmínkách jsem už napsal.
►►► Tazatel ať počítá s tím, že si třeba něco koupí a zjistí, že mu to je k ničemu. Na toto riziko podnikání byl právě upozorněn.
►►►► Pokud Vám neříká nic jako dB, H/V, uV, kW, 300/75, dar pana Yagiho,... tak bude opravdu lepší zavolat odbornou firmu.

A ano Davide, jsem úplně blbej.  :o35
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 18. 08. 2013, 20:01:41 »
Jablonec nad Nisou - Černá Studnice

36
Nemají přidělen ještě ani kanál ( http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavaci-databaze/prehled-televiznich-vysilacu.html?action=station&f_transmitter=&f_channel=&f_pol=0&f_station_name=REGION%C1LN%CD+S%CD%AB+7&f_druhvys=0 ), což nevylučuje tech. přípravu. Jedno je jisté - do spuštění zbývá max. měsíc  ;) .

37
Známe nějaký důvod rušení? Historie je zajímavá a teď, když by došlo na tu nejzajímavější část, to zruší? OMG Proč? Snad je to jen prázdninový "joke"...

39
Nevkusné to není, ale je to až příliš upjaté a velmi velmi konzervativní, Enik to vystihl tzv. na jeptišku. Oblečení by tu moderátorku mělo "podtrhnout" myslím pozitivně a ne negativně ("podrazit"?). Asi to mělo zajistit serióznost, mně se to nelíbí, takže je to dle mého názoru kontraproduktivní.

40
Bída, bída, mám sice jen síto, ale u komína přímo na vysílač a nic... (tedy po pravdě něco na kanále je, ale žádný z mých přijímačů se nechytá).

41
U mě taky mrtvo (makro), pár dní zpět výpadky, dnes abs. šlus. Zkoušel jsem jen anténu-koax-stb abych vyloučil problém na zesilovači, ale pokud v LBC nechytnu na síto tento mux, tak je něco špatně - rakev co maj na můstku a měla by pokrýt právě jižní část LBC maj nešikovně mířící rovnou do "kopce".

42
Taky nad tím uvažuji, ale sloučit K27,K36,K39 (DE Löbau) + K32,K43,K52,K60 (CZ Ještěd) + K37,K48 (PL Sněžné Jámy) + K25 (CZ Studnice) není úplně snadné. Pravděpodobně vynechám DE, jdou ze satu a pořeším ten zbytek na jednu anténu, jen K32 mi teď vůbec nejde (vyhodil jsem i zesilovač): anténa - koax - STB a v podstatě mrtvo, ty snad přestali vysílat nebo co... Pro 5 odběrných míst je to slušná programová nabídka (1 má DVB-S).
BTW ten K32 je docela nešikovně umístěný na budově a 1 z rakví míří rovnou do "kopce", přitom hned vedle je docela vysoký stožár osvětlení z kterého by to bylo zase o něco lepší...

43
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV RTM z Ještědu
« kdy: 04. 01. 2012, 19:20:06 »
1) Kacířská myšlenka a prasárna^2 - přijímat Ještěd ve V polarizaci...  ???  :o Zkrátka nikdy není nic ideálního, takže parazitně V pol proleze, ale V pol z ČH by nemusela. Celá tahle blbost ale může snadno havarovat na tom, že neznám charakteristiku kolorky v druhé rovině http://www.televiznianteny.com/merici-protokoly/color-x-sup takže tím můj novoroční vtip končí. :-)
2) už VÁŽNĚ: Jinak nechápu proč nepřijímat MUX3 K55 z Bukovky, když jel i mně o pár kilometrů dál, podstatně níž než je Rochlice, asi tak 8m nad zemí (dlouhá kolorka+kanálový zesilovač).
3) A proč vlastně kolorka nefunguje, možná vysvětluje přiložený obrázek...  ;)

44
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: TV RTM z Ještědu
« kdy: 07. 11. 2011, 22:46:40 »
Jen nevím proč to óčko má příznak WIDE...

45
Obraz je děsný, ale to je maličkost. Problém je to vůbec chytit, jsem v LBC, mám "síto+pár metrů koaxu" na Ještěd a výsledek viz příloha... obraz občas jede, přijímač Schwaiger DSR T-FM710. Pokud je to stav, který bude ve finále, tak to ani nemusejí toho 1.11. zapínat.  :(

Stran: 1 2 [3] 4 5 6