Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Čestmír Polák

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10
76
Jak by to bylo krásné, kdyby v úterý ve 20hodin v průběhu televizních novin přepnuli na tiskovou konferenci a pan ředitel Železný, pardon Andruško s mobilem na uchu dal příkaz k zahájení vysílání fandy. To by byla reklama co? Stránky fandy na facebooku jsou prý podvrh, tak uvidíme, jak to dopadne. Hlavně, aby tento nový program byl přínosem pro pestrost programů. Tak držme palce.

77
Pokud nemáte správně nastavenu anténu na vysílač (směr i polarizaci, nebo dlouhý koax se ztrátou signálu) , musí dojít při bouřce a jiných katastrofách k omezení, nebo i znemožnění příjmu. To se nemusí za standardního počasí projevit.l Někdy zkrátka nestačí jedna anténa, pokud je signál z několika směrů. To je přece jasné. To samé platí i u satelitu. Vždy je nutno počítat s tezervou signálu, jak u terrestrické antény, tak u satelitní. Slabý signál způsobí nejdříve kostičkování, chvilkovým zastavením obrazu (mrtvolka), nebo úplnou ztrátou signálu.
Takže vše zkontrolovat, použít výkonnější anténu (nebo dvě při příjmu z různých směrů, nebo polarizací a sloučit do jednoho kabelu). Při dlouhém svodu, nad 25 merů je nutno někdy použít zesilovač.
Pak budete mít hezký den i s bouřkou.

78
Není to pravda, od 9:07 nejen nahodili v Praze signál, ale je tem již Pohoda a ČT4 HD. Zatím bez Nova HD.

79
Jak z SD přijímače KAON KVR 1000TS Plus nahrát HD stream.

KAON KVR 1000TS Plus s terrestrickým a satelitním tunerem jsem zakoupil někdy v roce 2005 a byl velice drahý (cca 16 000Kč.)! Tento přijímač byl ve své době špičkou. Umí digitalizovat záznamy z analogová videa, můžete připojit i kameru a sdílet ji z chaty díky internetu například v jiné části světa, nebo programovat nahrávání na dálku, nebo si pustit záznam z  přijímače na svém notebooku na dovolené. Zkrátka na svou dobu špička. I pro tyto vlastnosti jsem jej zatím nevyřadil, protože maká stále dobře. Bohužel umí jen MPEG 2. Nedávno jsem z terrestrického vysílání chtěl něco nahrát na interní disk a přehlédl jsem, že jsem nahrávku spustil na HD kanálu v MUXU 4, kde je slyšet pouze zvuk a obraz se samozřejmě nezobrazí. Až při spuštění záznamu jsem poznal svoji chybu, kdy byl ze záznamu přehráván pouze zvuk a jeden statický obrázek. Napadlo mě, že zkusím přehrát záznam v PC. Ke svému překvapení byl záznam v HD rozlišení i se zvukovým doprovodem. Přesunul jsem tedy záznam na klíčenku, kterou jsem připojil do TV Samsung. Nahrávka byla opravdu v HD rozlišení a v perfektní kvalitě, tak jako na jiných HD přijímačích! Nahrávky tento přijímač pořizuje v *.trp, takže je přehrajete v mnoha playerech v PC, nebo v televizorech a můžete je samozřejmě i editovat.

Přijímač je tedy schopen nahrát v terrestrických muxech i HD stream, (který se jinak v přijímači při záznamu nezpracovává) v kvalitě jak je vysílán. Vzhledem k tomu, že přijímač nenaladí DVB-S2, nelze takto postupovat u satelitního vysílání.

Myslím, že by se i některé jiné terrestrické MPEG 2 přijímače s externím nahráváním, které HD sice naladí, ale nezpracují obraz v MPEG 4  mohou chovat stejně. Podmínkou při zkoušce je, že slyšíte zvukový doprovod. Za zkoušku to stojí.

80
Odkladiště / Život tropí hlouposti
« kdy: 23. 05. 2012, 12:50:20 »
NOVA SPORT HD a dnešní EPG. Tak nevím, co tato podrobná informace k záznamu utkání měla divákům říci. Asi to, že jsme všichni v EU a máme Unijní ligu.

81
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVBT mne zklamalo
« kdy: 17. 04. 2012, 10:41:47 »
Vaše potíže mohou být způsobeny mnoha důvody. Nenapsal jste ve které lokalitě signál přijímáte, ani z kterých vysílačů, set-top-boxem nebo televizorem s DVB-T? Nepíšete ani jaké antény používáte jak kvalitní je sloučený signál. Pokud z antén nejde signál přibližně o stejné intenzitě může být silnější signál vyzařován do druhé antény. Hodně též záleží na kvalitě tuneru. Někdy je lepší méně citlivý, jindy více. Signál může být i přebuzen. Pokuste se ještě jemně natočit antény a případně vyměnit antény za kanálové.

82
15-20° skew jsem ještě neviděl, nebo, jakém natočení v jakém směru je řeč? Nicméně, já bych spíš navrhoval pro 28,2° samostatný LNB v ohnisku, plus samozřejmě monoblock pro 23,5° a 19,2°, nebo 23,5° v ohnisku a ostatní šilhat, každopádně spolu s DiseqC s Option funkcí, protože to bude kaskádové zapojení.

Toto řešení se mi líbí, díky zkusím to.
Tak jsem to zrealizoval, monoblok plus další LNB na 28,8. S nastavením byla piplačka. Anglánům trochu ubyl signál, ale nekostičkují.
Díky za radu, hned to člověku nezapálí.

83
15-20° skew jsem ještě neviděl, nebo, jakém natočení v jakém směru je řeč? Nicméně, já bych spíš navrhoval pro 28,2° samostatný LNB v ohnisku, plus samozřejmě monoblock pro 23,5° a 19,2°, nebo 23,5° v ohnisku a ostatní šilhat, každopádně spolu s DiseqC s Option funkcí, protože to bude kaskádové zapojení.

Toto řešení se mi líbí, díky zkusím to.

84
Dobrý den pánové,
na jedné ze satelitních antén 80cm používán monoblok 4.3° k příjmu Astry 19.2 + Astry 23,5. Chtěl jsem vyzkoušet, zda by nešel tento monoblok použít i na kombinaci Astry 28.2 + Astry 23.5. Zde je však rozdíl v úhlu  4.7°.  To jsou pouze 0.4° a přesto se mi nedaří zachytit obě pozice s optimálním signálem. Vždy je síla signálu na druhé pozici o mnoho slabší. Pokud nastavím anténu mezi obě družice tzv. na střed je slabší signál na obou a víceméně nepoužitelný. Opravdu je rozdíl 0.4° takový, že nemohu mít šanci. Sílu signálu mám při použití singl LNB a individuálním nastavení na všech citovaných Astrách excelentní.
Umíte poradit, nebo je má snaha s monoblokem  marná a mám raději na tuto kombinaci (28.2 a 23.5) použít dvě šilhající LNB, což mi funguje. Byla to jen zkouška. Díky za rady.

85
Televizní stanice a jejich program / EPG a letní čas
« kdy: 25. 03. 2012, 08:33:11 »
Tak je to zase tady. Televize se nedovedou vypořádat s přechodem na letní, nebo zimní čas. Vždy se některým stane, že zaspí a nezřídka i několik dnů. Zatímco Česká televize má EPG dnes správně a PRIMA family na SD také, na PRIMA family HD je čas ještě zimní. Jak jsem dnes zjistil, jsou to ale i další prigramy na různých stanicích. Také Vám to vadí? Viz obrázek.

86
Ke svému příspěvku jsem zapomněl napsat, že některá stará nefunkční videa jsem rozebral, síťové zdroje jsem použil jinde a rozebrané rotační videohlavy jsem schraňoval až byly čtyři. Ty jsem pak použil jako podložky ke svému audiozesilovači. Na spodní část jsem nalepil flanel. Zesilovač má teď více místa na chlazení a je to velmi působivé.

87
Mohu říci, že videa jsou ještě bohužel? součástí mnoha domácností. Sám jsem nedávno v jedné opravně viděl zákazníka, který si stařičké video nechal ještě opravit. Vzhledem k tomu, že jsem trochu lajdák a potřebné záznamy ze starých kazet jsem ještě všechny nezdigitalizoval, mám ještě pod postelí uloženy tři stará, tehdy špiškové HiFi videa. Dávno je však nepoužívám. Dokud video ještě maká a starých CRT televizorů je v domácnostech ještě 50 procent, tak se asi vyřadí až s novým televizorem, nebo satelitním přijímačem.
Současně bych chtěl apelovat na všechny, kdo se zbavují starých videjí i kazet, aby je neházely do kontejnerů, ale odvezli do sběrných dvorů. Občas vídám totiž ve směstném odpadu nejen videa a kazety, ale i jiné elektrospotřebiče, což je zločin.

88
Poradit je opravdu těžké, každý majitel některého z přijímačů většinou nenechá na ten svůj dopustit a také každý vyžaduje jiné, pro něj důležité preferované funkce. Ač jsem měl možnost vyzkoušet nějakých 50 přijímačů nemohu vám ale seriózně poradit určitý typ. Vzhledem k tomu, že budete mít svůj první satelitní  přijímač a jistě byste uměl připevnit parabolu na  místo s volným výhledem na jih, nastavení paraboly a současné seznámení s přijímačem vyžaduje určitou zkušenost. Doporučuji vám proto zajít k některé z firem, která se montážemi zabývá. Přednést své požadavky a nechat si poradit od montážníků. Vím, že to pak stojí určité nemalé prostředky, ale máte záruku dobré montáže a navíc pomoc při naladění a seznámení s přijímačem. Určitě po nějaké době seznamování se se satelitním příjmem budete pronikat do možností příjmu a pomalu se z Vás stane uživatel, který si bude umět přijímač přizpůsobit k příjmu, který preferujete. Jinak na sledování programů našich poskytovatelů budete určitě potřebovat přístupovou kartu! Na satelitech byste bez příslušné karty, například SkyLink nemohl sledovat zakódované programy. Pouze tzv FTP (volné kanály). Pokud budete sledovat pouze SkyLink, a další volné kanály můžete zakoupit přijímač DVB-S2, SkyLink/CS-Link READY. Platí ale omezení o kterých jsem psal v předchozím příspěvku. Certifikované přijímače .....READY jsou až na výjimky většinou jednodušší a pouze s jedním slotem na přístupovou kartu IRDETO.

89
Ano Pamětníku o DVB-S bych se již ani nezmiňoval i když se bohužel ještě tyto přijímače prodávají. Jedině DVB-S2.

90
Vážený pane Podhorský,
Vaše požadavky na kvalitní přijímač, který byste chtěl zakoupit jsou sepsány s pečlivostí a je vidět, že jste pečlivě zvažoval co chcete. Žádná databáze přijímačů, kde byste porovnal jednotlivé výrobky na našem trhu ale neexistuje. To by byl velký problém. Podle čeho je porovnat. Pokud by šlo jen o základní vlastnosti přijímačů, tak by bylo možné něco takového vytvořit, ale nebylo by to téměř k ničemu. Výrobci a dovozci většinou zatajují některé údaje, které nechtějí prezentovat, protože to jejich přijímače neumí. Během prodeje přijímačů dochází při dodatečných aktualizacích ke změně některých parametrů a chyb firmware přijímačů (většinou ku prospěchu), jejich ceny časem klesají atd.
Teď k Vaším požadavkům. Rozlišení do 1080p je již takový standard střední třídy přijímačů a umí to i některé levné přijímače. Výstup HDMI je samozřejmostí, stejně jako audio 5.1. Funkcí TimeShift disponuje přibližně každý druhý přijímač. EPG mají všechny přijímače i s možností programování nahrávek.  Jistě ale víte o určitých omezeních při pořizování nahrávek s přechodem na IRDETO. U přijímačů Skylink/CS-Link READY jsou tato omezení dokonale zabezpečena a nahrávky lze spustit pouze v sat. přijímači, dokonce některé pouze s časovým omezením. Editovat nahrávky mimo přijímač také nelze! Některé starší přijímače, nebo  s uni čtečkami, nebo s Linuxem umí tato omezení obejít, ale to nejsou přijímače „……..READY“. Takže rozhodování je složitější. Parabolu doporučuji 80cm buď s motorem nebo s monoblokem 19,2E+23,5E. Cena satelitního přijímače nemusí být v každém případě vodítkem k Vaší spokojenosti. Dražší přijímače jsou vyráběny z kvalitnějších komponentů a zpravidla déle vydrží bez poruchy, ale i levnější přijímače jsou schopné vydržet  3 až 5 let bez poruchy. Je to stejné, jako s TV, nebo s PC.
Máte dvě možnosti, koupit levný přijímač, který vydrží několik let (záruka je dva roky) a může Vám sloužit dobře, nebo koupit dražší s vidinou delší životnosti. Vzhledem k tomu, že ale přibývají funkce satelitních přijímačů (multimediální i internetové funkce, Hbb apod.) bude za několik let přijímač stejně zastaralý a budete chtít inovovat. Nezávidím Vám při rozhodování co koupit a neprohloupit. Dobrým vodítkem jsou seriózní diskuse, ale dávám důraz na slovo seriózní, a žádné PR reklamy.
Přeji hezký den.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10