Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Čestmír Polák

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10
121
Toto "poloviční síto" je vhodné na silnější signál.  Tato širokopásmová anténa je také velice málo směrová a zabírá větší úhel příjmu. Zkusteho ji vyměnit za velké síto, ale české, ne polské. To by mělo stačit. Mux 4 vyžaduje silnější signál (MPEG4), takže listy stromů jsou pro něj docela velkou překážkou a když zaprší, tak ještě větší. Zvětšený zisk antény by měl na kompenzaci listí stačit. Nebo dejte to své malé síto k sousedům ve vyšším patře na jejich balkon. Někomu by to nemuselo vadit.

122
Pokud někdo "stát?" zaplatí testování v DVB-T2, mohlo by se začít testovat velice brzy, alespoň tam, kde je digitalizováno na všech čtyřech muxech. Peníze - to je ta největší brzda DVB-T2. Po testování a přidělení frekvencí by se už jen šetřilo, tedy na straně vysílání. To, že by si lidé pak koupili set-top-boxy DVB-T2, o to nemám žádný strach. Dnes technika zastará za tři roky. Kolikrát jste si již za poslední roky pořídili nový mobil? Set-top-boxy DVB-T2 jsou již dnes levnější.

123
Skylink / Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« kdy: 10. 06. 2010, 14:22:17 »
Tady je CI modul s kterým mi IRDETO - CRYPTOWORKS karty chodí dobře. Zatím zkoušeno ve třech starších přijímačích  s různým softem.

124
Zástupce firmy Panasonic Lukáš Holub na konferenci „Milníky Digitální televize květen 2010“ pořádaní Sdělovací technikou, která se konala tento týden odpověděl na otázku výdrže televizorů toto: životnost LCD TV je cca 60tisíc hodin, LED plazma 100tisíc hodin! Dále uvedl, že Panasonic vyrobil do současnosti již 300 000 000 kusů televizorů všech možných systémů. Umí jako jediný vyrobit největší zobrazovač na světě 152palců! Vyrobil novou velice rychlou kartu SDX-C pro nahrávání televizních pořadů, v nových TV je integrován Internet a televizní půjčovna.
80 procent evropské produkce Panasonicu se vyrábí v ČR a SR. V ČR zaměstnává Panaconic 5616 pracovníků, a na Slovensku 2338pracovníků. Výhoda plazmy: možno sledovat i v leže u LCD to není možné. Obraz LCD je „za obrazovkou“. U 3D plazmy „vystupuje z obrazovky“, je jakoby před ní. Nové TV Panasonic jsou zcela ekologické Vyrábí se pouze v energetické třídě A! Nové panely (Neo PDL) mají výrazně nižší spotřebu, která se podařila snížit o 75procent! Na rozdíl od některých výrobců sází Panaspnic na plazmy. Plazma je 2000krát rychlejší než LCD, má 4000krát více barev, 2x hlubší barvy, a dva miliony samostatných bodů uvedl Holub.

125
Televizory / RETRO
« kdy: 17. 05. 2010, 17:08:11 »
Tak jsem při stěhování objevil fotku, která by měla dokumentovat to, jak velký byl zájem o jeden z prvních barevných přenosů v Československé televizi. To jsme ještě doma až na pár vyvolených o barvě jen snili. Mít doma sovětský barevný televizor Rubín byla otázka prestiže a scházeli se celé rodiny. Nepozná na fotografii někdo z Vás svého tátu? Je to fotografováno v Praze před jedním železářstvím. (i tam se prodávali televizory)

126
Včera na svém blogu uveřejnil Národní koordinátor pro digitalizaci televizního vysílání Zdeněk Duspiva poznámku pod tímto názvem "Deník: Drahá televize skončí ve smetí....."
http://duspiva.blogspot.com/2010/05/denik-draha-televize-skonci-ve-smeti.html
To je přesně to, proč jsem zde také založil toto téma. Co tomu říkáte? Je to náhoda?

127
Na kulatém stole Digizone jsme viděli ukázky z tohoto filmu. Musím Vám sdělit, že se mi velice líbila Mánička, která vypadá super. Dokonce si myslím, že už není panna. Je to velice moderně pojato a rozhodně to bude míí úspěch i v zahraničí. Již se těším, protože to bude i pro dospělé!

128
Na posledním Kulatém stole Digizone byli přítomni i zástupci výrobců televizních přijímačů Samsung, Panasonic a LG. Všichni přiznali, že jejich výzkumná pracoviště jsou připravena reagovat na potřeby trhu v rozšiřování multimediálnosti u svých přijímačů. Bude záležet pouze na přání kupujících, které služby, tunery a porty budou do televizorů integrovány. Tak v této souvislosti napadá otázka, zda výrobci TV nevytlačí v blízké budoucnosti výrobce set-top-boxů, satelitních přijímačů atd. 

129
Set-top-boxy / Jak vyřešit hicování CI modulů
« kdy: 25. 04. 2010, 10:36:44 »
Tak po čtvrt hodině u SD programů a přibližně 8minut při sledování HD programů stoupne teplota CI Diabolo cam 2 rev. 3.9 na takovou teplotu, že se obraz zasekne. (ruku na něm neudržíte). Po ochlazení opět nornálně pracuje. Má zkušenost je u komba Vantage HD.  Byl by to při případném zničení modulu důvod k úspěšné reklamaci? Zkusil někdo chlazení? Jaké máte zkušenosti?

130
Vzhledem k možícím se pravděpodobně oprávněným výtkám majitelů těchto TV přijímačů zakládám tuto diskusi, která by měla ukázat, zda výrobci vyrábí tyto přijímače na omezenou životnost, nebo jde pouze ještě o úplně nezvládnutou technologii. Uvítal bych diskutující i z řad opravářů těchto přijímačů.

131
Představte si zdigitalizovaný analogový.

132
To je normální jev, který je ve vysílání občas vidět a vzniká pravděpodobně při střihu, když diditální obraz 16:9 překrývá aktuální analogový, který jak víte nebývá na celou šíři digitálního. Nejlépe by to asi vysvětlili v TV štřižnách. Dříve analogový obraz nikdy nezaplnil celou možnou plochu 720x 576, ale byl vysílán asi cca 708x 576. Proto byly staré Tv nastaveny tak, aby se tyto postraní černé pruhy na obrazovce neobjevily. Dnes to digitální TV u některých výrobců, nebo monitor ukáže celé. To časem snad zmizí.

133
Chtěl bych se zeptat montážníků jaké F konektory používají při montážích. Na obrázku jsem vyfotografoval tři nejpoužívanější. Existují asi ještě další. Jde mi hlavně o to, aby splňovaly perfektní spojení s LNB, nebo přijímačem a jejich odolnost proti vodě. Zatímco první se musí instalovat se speciálními kleštěmi, druhý nejlevnější se pouze našroubuje a třetí je samoupínací (našroubováním se sám upevní stahovacím umělohmotným kroužkem). Jaké máte praktické zkušenosti?


134
Čtvrté foto

135
Třetí foto

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10