Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Čestmír Polák

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10
106
Ano, určitě je to překlep. Ta dvojka tam nepatří

107
Keňa zakázala po roce provozu dovoz STB pro DVB-T, přejde na DVB-T2 Vláda Keni pozastavila dovoz všech set top boxů a dalších zařízení pro příjem pozemní digitální televize v systému DVB-T2. Za více než rok provozu digitální televize si současné přístroje pořídilo více než 30 000 diváků, kteří si budou muset pořídit zcela nové vybavení. Nové rozhodnutí v tomto týdnu oznámil ministr informatiky a komunikací Ndemo. Kvůli rozběhu systému v původním standardu budou obě platformy běžet paralelně až do roku 2012 ( „stará“ – DVB-T od roku 2009 i nová DVB-T2…).
------------------------------------------------
Tento článek se dnes objevil na blogu Národního koordinátora digitalizace Zdeňka Duspivy. Tak co u nás? Oznámí to divákům někdo také s předstihem, než to začne doopravdy?


108
Kubo, díky za povzbuzující odpověď, jen jste mi potvrdil, že porovnání DVB-T2 s DVB-S2 je  na zpracování v přijímačích téměř shodné.  Vidím, že to má cenu si to pořídit jako druhý, nebo třetí  přijímač. Jinak teď v 15 hodin na K25 není signál. Asi jim zamrzly zkoušky.

109
Kubo, protože máte asi zmapováno nějaké spektrum vyráběných přijímačů s DVB-T2, zajímalo by mne zda existuje přijímač, který mimo DVB-T2 umí zpracovat i DVB-T a MPEG4 v rámci DVB-T?
Koupit si přijímač, který umí pouze DVB-T2 by bylo asi zbytečným luxusem, kdyby přijímač nešel využít i na stávající vysílání u nás. Ty zkoušky nemusí trvat do konce příštího roku a co pak s tím přijímačem? Jedině ho uložit pod postel a čekat až se začne v DVB-T2 oficiálně vysílat.
Díky za odpověď

110
Tak je to tady. Dlouhodobé zkoušky vysílání v DVB-T2 z pražského vysílače Žižkov na 25 kanále trochu překvapivě ze dne na den začaly, ač do poslední chvíle nebylo jasné, zda vůbec budou a jak dlouho budou probíhat. Radost kalí trochu skutečnost, že test  může podle zprávy kdykoliv skončit i když je plánován až do konce příštího roku. Test není určen široké veřejnosti, ale na tomto serveru je dost nadšenců, kteří by si možná přijímač pořídili a mohli by tak pomoci svými poznatky při testování. Existuje již několik firem, které tyto přijímače vyrábí a dokonce se v této normě již vysílá (například ve VB) . Ceny přijímačů se pohybují okolo 100liber a určitě budou klesat. Existuje už i tzv. klíčenka, která to umí. Otázka tedy zní:
bude pozemním šíření v DVB-T2 v budoucnu kódováno?, neutečou všichni diváci do dvou let na satelitní vysílání?, bude v přijímačích implementována služba Hbb?, budou si lidé ochotni koupit za dva, tři roky nový přijímač.
Chtěl jsem se přesvědčit, jak silný je signál na 25 kanále. Zatímco nový Vantage TS nezaznamenal na tomto kmitočtu žádný signál, s čímž jsem počítal, tak na starém Kaonu, který indikuje každý signál, včetně analogových i když jej neumí samozřejmě zpracovat byla výchylka síly signálu na tomto kanále 100procent! Znamená to tedy, že signál je v Praze až překvapivě velice silný a bude dosahovat značného pokrytí středních Čech.

111
Set-top-boxy / Re: Vantage 7100TS - screenshots
« kdy: 25. 11. 2010, 11:02:27 »
Pro ivovi. Obrázek je pouze zmenšen a převeden do JPG. Originál je totožný. Vysílání bylo vpořádku a tyto artefakry tam nebyly. Je to stejné i u jiných pořízených screenshotů. Pokud chci opravdu kvalitní obrázek, jsem nucen z Vantage vždy pořídit nahrávku a potom uložit příslušný vybraný obrázek až v PC, ale co když zrovna nenahrávám a potřebuji rychle zareagovat?

112
To není ten hlavní problém. Problém je v tom, že si někdo z ČT vůbec dovolil nahrát a zveřejnit soukromý rozhovor. To je jakoby si někdo nahrál potají třeby sousedy v domě a dal to na You Tube. Myslím, že je to žalovatelné a s velkým úspěchem. To co se v rozhovoru řeší nenívůbec podstatné, nebylo to určeno veřejnosti.

113
Set-top-boxy / Vantage 7100TS - screenshots
« kdy: 24. 11. 2010, 11:12:37 »
Někdy potřebuji sejmout obrázek z vysílání. Jde to provést několika způsoby. Foto z obrazovky, v PC v některém z Playerů, pokud mám nahrávku a nebo také přímo přijímačem. Tato skutečnost však není v manuálech popsána a přišel jsem na ní systémem pokus/omyl. Nejprve při vysílání zastavíme obraz tl. PAUSE. Pokud se nám podařilo obraz zastavit v okamžiku, který chceme uložit, stačí ještě zmáčknout červené tl. NAHRÁVÁNÍ a obrázek se uloží ve formátu *.bmp na disk. Uloží se do složky media. Není však úplně kvalitní, barevné plochy se slévají v převažující barvu atd. Pokud promítáte uložené soubory  z přijímače a obrazovku je to velice rušící ale jinak je obraz kvalitní. Při prohlížení takto sejmutých obrázkú v PC je uložený obrázek stranově převrácen a je vzhůru nohama!!!!!, což je další záhada. Musím to pak v nějakém grafickém editoru  upravit.  Nemáte někdo zkušenost, zda v tomto sat. přijímači nejde někde nastavit ukládání skreenshots například ve formátu JPG, nebo nastavit kvalitnější bmp s více barvami? Náhled obrázku je z důvopdu publikovatelnosti zmenšený z původních 1280 x 720 na 800 x 450 a převeden do JPG.

114
Dostal jsem do mailu tuto zprávu: NEWSLETTER Openbox a Showbox fóra

Dobrý den chtěli bychom vás informovat o následujících novinkách.
Dne 01.10.2010 vyšel firmware pro přijímač Showbox S300 ,který by měl
vyřešit problémy se stabilitou s kartami ICE.
Následující Fw naleznete v odkaze níže,dle značky vašeho přijímače.
ICE fix
Showbox S-300 Platinum :
http://openboxforum.cz/viewtopic.php?f=89&t=2609&start=15115
Malata 1. Máte pravdu, nevěděl jsem, že se to točilo na dvě kamery současně. Je to vidět na  srovnání, kdy je úhel pohledu o několik stupňů posunut. To však neubírá na technické kvalitě, za čož je třeba poděkovat.

116
Byl jsem nadšen obrazovou kvalitou této remastrované kopie. Konečně měl divák možnost uvidět film ve formátu, ve kterém byl natočen a ne ořezaný paskvil. Překvapila kvalita a vyvážení barev. Lépe asi z této kopie nemohlo nic lepšího vzniknout. Díky České televizi a jen tak dál.

117
Televizní stanice a jejich program / Re: Reklamy na Nově
« kdy: 11. 09. 2010, 18:23:15 »
Reklamy, alespoň mne vždy odradily sledovat pořed, ale něco jsem si při nich mohl třeba udělat. Samozřejmě, že mně nějaká i zasáhla, tomu se nedá ubránit. Dnes, kdy jsou téměř každých 10 minut už rozčilování neriskuji a to na co se chci dívat vždy nahrávám. Pak stačí jedno klinknutí a jste za reklamou. To že neuvidím pořad, nebo film přímo mne nevzrušuje. Ušetříte tak fůru času a neztratíte nit děje. Takže ať si s reklamními bloky dělají co chtějí, dokud se mi v přijímači točí disk, tak mne nic nerozhází.

118
Váš odkaz není funkční, nicméně dnes s Lukášem Polákem odjíždíme mna IFA do Berlína a určitě se tam po "televizi bez brýlí" podíváme. Měla by tam být. Takže se těšte na zpravodajství z výstavy.
Zdraví Vás Č. Polák

119
Televizní stanice a jejich program / Co kameraman objevil
« kdy: 09. 07. 2010, 11:06:12 »
V přímém přenosu se může stát cokoliv. Dnes ráno jsem udělal screenshots ze Studia šest.
Ráno bylo i ve studiu velice jasno, jak je napsáno v banneru dole. Takže bylo vidět daleko a jasně.

120
To je správná připomínka, ale to snad zkoušel to je vždy první, co se má udělat.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10