Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - klimis87

Stran: 1 ... 4 5 [6]
76
A co se týče pozemáka, nemám důvod mu něco vytýkat mě nic špatnýho neporadil, ovšem to vlákno "Zesilovačům odzvonilo" to je opravdu úlet i pro laika.

77
Docela se obávám, že jste se se silnějším zesilovačem ukvapil, nynější zesilovač bohatě pokryje ztráty rozvodu a zvedne vstupní úroveň signálu pro tuner přijímače. Další cesta by měla jít spíše vylepšením signálu na svorkách antény, tedy optimální směrování, vhodnější, nebo výkonnější anténa, soustava antén, pokud je současný koax nekvalitní, tak jeho výměna atd. Teď už to bude na pokusy bez měření velmi náročné. :)

Ano já vím, že bez měření je to sázka do loterie, a že by tu byla na místě víceprvková anténa(třeba česká supercolor) ale anténu jsem vytáhl nad střechu tak že je výš než blízký táhlý kopec a pak už jí nic nestojí v cestě, sešup dolů, rovina rovina rovina, po právé straně Orlické hory a ve směru v dálce jsou matně vidět Krkonoše, když je ideální počasí. Takže když to hodně přeženu, a přehlídnu tu zeď z Polska na území ČR, co si poláci postavili před vysílačem(alespoň jsem to teda četl, když tak mě opravte) tak mám přímou viditelnost. I podle mapy dosahu signálu z jelení hory jsem tak akorát na hranici, v sousední vsi za kopcem už nikdo nemá šanci to chytat. Podle mapy i podle reakcí odtamtud. Třeba nejsem úplně bez šance, v nejhorším se spokojím s analogem a zesilovač si nechám pro nějakou víceprvkovou anténu do budoucna.

78
Samozřejmě že ne, já to neřekl, ale pro mě jako amatéra co se o to zajímá pár chvil je to úspěch a příjemné zjištění, jako malý kluk jsem koukal na polské vysílání a chtěl bych na to navázat, pokud se na to někdo koukat nechce, samozřejmě budiž, já bych se zase nechtěl koukat na německé muxy, ale chápu že se na ně někdo kouká rád. Nic zvláštního v tom nehledejte..

79
Je to krok do neznáma s takovou anténou co by zabrala úhel 45. Já bych do toho určitě nešel, novou anténu musíte koupit tak jako tak, a tady byste neměl jistotu jestli to pošlape a zbyla by vám ta colorka. Určitě je z technického hlediska daleko lepší a jistější sloučit signál z dvou antén, možná že ani dražší to ve výsledku nebude...

80
Tak jsem včera úspěšně zapojil a odzkoušel ten zesilovač 16 dB a poláci z Jelení hory(TVP 1, TVP 2, POLSAT - vše analogově se zlepšili obrazově asi ODHADEM o 30 procent na velice koukatelnou úroveň. Co se týče digitálu, začal jsem chytat první náznaky, STP ukazoval sílu 15 p a kvalitu 30p, obraz kostičkoval, ale byl to úspěch. Takže už jsem si objednal 26dB zesilovač z produkce Anténa Brno. A taky novej 12V zdroj. Však ono to pošlape a ne že ne! To vše ze vzdálenosti 130km do vnitrozemí ČR. 

81
Tohle bude muset řešit hoodně lidí, určitě nebude vyslyšena prosba diváků aby se z jednoho vysílače vysílali všechny muxy. Výhodu pak budou mít ti, kterým se vysílače budou vzájemně protínat. Když vám to hraje po otočení antény z obou vysílačů, nebude takovej problém to sloučit, místní odborníci vám určitě poradí co použít za slučovač, a druhou anténu.. Předpokládám že z Hlinska na uvedené vysílače nepoužíváte zesilovač. Když hraje dobře colorka, může býti i ta druhá, hlavně nekupujte polské síto nebo díly z polské produkce. Ještě ale zvažte zda se vyplatí kvůli muxu4 kupovat druhou anténu...to už je na vás..

82
Tak mi do toho něco vlezlo, nemám teď vůbec čas, ale až to zkusím tak za 3 dny tak napíšu jak to dopadlo.
Mimochodem když žijete v menším městě daleko od velkoměst tak ve všech elektrách ba i prodejnách a servisech co si říkají specializované vám všude bezostyšně cpou veškeré polské hrůzy, ať už zdroje, zesilovače nebo celé antény, když by chtěl člověk něco kvalitně nakoupit tak musí přes net. Jenže lidi to pořád kupujou tak co by nenabízeli...

83
Díky, udělal jste mi radost, nemusím nic kupovat a když se to nezlepší nic se neděje, tak zítra se do toho hned dám..

84
Svod k TV je asi 11 - 11,5 metru. Ten zesilovač jsem našel, takže když je zadarmo, vyzkouším ho a uvidím jestli se něco zlepší. A pak uvidím. Nečekám od toho zázraky. Signál rozbočen nikde nemám. Děkuji za odpověď, ještě jsem se chtěl zeptat, mám tu ještě jeden koax podobné délky a na konci u připojení do tuneru TV/vstupu STP  je naiplementováno "trafo" z tzv. nechvalně známých polských sít. Dalo by se toto "trafo" použít právě k napájení tohoto zesilovače? Děkuji za odpoveď!

85
Zdravím, zdědil jsem nějakým způsobem(to je ted jedno) anténu colorku s udaným ziskem max. 12dB - asi metrovou a bednu součástek. Zkoušel jsem na ní chytat polské TVP1, TVP2, a Polsat analogově z vysílače Jelení Hora - sněžné jámy ze vzdálenosti asi 120-130km jichovýchodně od vysílače. Chytl jsem, kvalita nic moc, ale dalo se na to koukat, digitálně ovšem ani ťuk. V krabici s těma součástkama jsem našel 16dB zesilovač s "tykadlama" rovnou na dipoly antény. Vypadá jako symetrizační člen a je i stejně provedený jako symetrák. Je na něm napsáno Zesilovač K1-69 16dB 9-14 V. Co se stane když ho vyměním za symetrizačná člen v anténě, jsou na něm napsaný nějaký volty, to mě straší, nespálím něco? bude to fungovat zároveň jako symetrák se zesíleným výkonem? nebo to musí mít nějaké dodatečné napájení? Co mám nastavit v STP v sekci napájení antény? Díky za odpovědi jsem laik!

86
1)MUX4 - Přijímám dobře, 85 km od vysílače chlum u Hradce Králové, podle jejich stávajících map bych přijímat neměl..
2) moje lokalita: 49°42'18.655"N, 16°20'39.067"E
3) Přijímám na velké husté síto Vaten z vysílače Chlum s polarizací H.
4) přijímám kanály: 45,  síla: 25, kvalita:60
5) TV Thomson, STP Essentiel B titanium

Stran: 1 ... 4 5 [6]