Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - klimis87

Stran: 1 2 [3] 4 5 6
31
Jo v pohodě, taky dík, jsem tím překvapen ale žíly mě to určitě netrhá;-)

32
Pane Pipek vám nyní běží vysílání z HK/Chlumu potažmo Andrlova chlumu k.45? Mě už asi 2 dny aňi ťuk a naráz na všech anténách, museli se změnit příjmové podmínky, ale nikoho se to asi pořádně nedotklo..předtím mě běžel stabilně i za rakvičky na počátku léta..
Lokalita? Klidně do SZ.


49°42'18.655"N, 16°20'39.067"E

Přepnul jsem zatim na Černou studnici K.25

33
Pane Pipek vám nyní běží vysílání z HK/Chlumu potažmo Andrlova chlumu k.45? Mě už asi 2 dny aňi ťuk a naráz na všech anténách, museli se změnit příjmové podmínky, ale nikoho se to asi pořádně nedotklo..předtím mě běžel stabilně i za rakvičky na počátku léta..

34
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 13. 11. 2012, 10:58:38 »
Tak se zdá, že z Jelení hory na k.37 spustili mux2, chytám ho ještě o něco líp než mux1..
http://www.digizone.cz/clanky/z-jelenie-gory-odstartoval-polsky-multiplex-2-signalem-zasahne-i-cast-strednich-cech/
ok, ok zaspal jsem :)  dík za článek ;)

35
Set-top-boxy / Re:Citlivost tuneru a parametry
« kdy: 12. 11. 2012, 11:09:40 »
Citlivosť tuneru je nezmysel? A prečo v praxi pri nezmenej polohe antény jeden prijímač dokáže spracovať signál a zobraziť obraz bez problémov a iný si ani neškrtne???? To akože niektorí výrobcovia schválne zaraďujú na vstup tuneru prvky, ktoré umelo znižujú úroveň signálu????

Tunery jsou takřka +- zanedbatelná hodnota všechny stejné citlivé, záleží pouze jakou nejnižší hodnotu signálu dokáže STP zpracovat, proto jeden jede a druhý už ne... nic jinýho v tom nehledejte..

V každé technické specifikaci jednotlivých STP máte tuto hodnotu většinou v jednotce dbm udanou, nejnižší a nejvyšší úroveň požadováného signálu..

36
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 12. 11. 2012, 11:04:43 »
Tak se zdá, že z Jelení hory na k.37 spustili mux2, chytám ho ještě o něco líp než mux1..

37
Set-top-boxy / Re:Citlivost tuneru a parametry
« kdy: 11. 11. 2012, 22:02:51 »
Citlivost tuneru je nesmysl. Záleží pouze na vstupní úrovni signálu v dbm

38
U mě se to ještě v SD liší televizor od televizoru, na jednom z nich to prakticky nejde sledovat, jak z toho bolí oči.. Pouze když dám menší rozlišení tak to trochu jde..

39
Je to osvětlením v pražské O2 hale, nebo je tak špatný záběr hlavní kamery, že mě při hře blikají všechny čáry na hřišti a dost to zhoršuje sledovanost? Jak to vypadá u vás? Jinak Šafina hraje skvěle!!

40
Televizory / Re:Strohý popis DVB-T tuneru u nových TV - rada
« kdy: 31. 10. 2012, 17:04:28 »
tak dík za názory

41
Televizory / Strohý popis DVB-T tuneru u nových TV - rada
« kdy: 26. 10. 2012, 20:02:48 »
Zde tato TV http://www.alza.cz/24-sencor-slt-24f34dvbt-d304256.htm nebo tahle http://www.alza.cz/24-sencor-sle-24f04t-d304257.htm má full HD rozlišení atd atd.. ale u tuneru je pouze napsané: digitální TV tuner, co si má člověk pod tím představit? Jakou to má min. vstupní úroveň signálu v dBm, zda je to jen mpeg2 nebo i 4? Předpokládám že jen mpeg2, jinak by tam určitě připsali že je to mpeg4... to by znamenalo připojit přes HDMI STP s podporou mpeg4 a HDTV, nebo to ten tuner už všechno umí, jako laik nevím, co myslíte vy profíci?

42
Tak pánové omlouvám se, chyba byla mezi ovladačem a sedačkou, nevěděli jsme totiž ani po 18 letech jaké funkce to stařičké video Toshiba má, (lokalizace tenkrát před xx lety nebyla na takové úrovni, ovládání a menu jsou anglické, návod se někde už ztratil a to nám nepřidalo) zapojení funguje podle toho co mi radil pan Jan Novák, za to mu děkuji, už vše šlape jak má, jen si zapamatovat jak se k tomu došlo, nevěděli jsme totiž že se ladí přes videokanál ovladačem na video, stále jsme to hledali na ladiči v TV, pak už po přepnutí ovládání poslouchá na ovladač od STP, dokonce bych řekl že odezva je rychlejší než přes samotný STP, ztráty signálu jsou nepozorovatelné a samotné vysílání mě až překvapilo, čekal jsem špatný analog, ale není to vůbec špatné, z dálky skoro nerozeznatelné od připojení samotného STP přes scart. díky za rady!

43
Včera jsme zkoušeli se sousedem dostat ten zmodulovaný dvb-t signál na obrazovku staré TV pomocí VHS modulátoru ale to se nám nepodařilo. Projeli jsme celá pásma co TV nabízí a nic, ani na novější TV se scartem, naladili jsme pouze slabě TVP1,2 a také videokanál z VHS.
Určitě jsme někde udělali chybu v zapojení, jinak by to muselo najít. Zapojovali jsme to takhle - koax. svod z antény do digitálního tuneru ANT-in na STP, z STP ze zástrčky VCR scart scartem do VHS(zástrčka pro scart video/audio line1) a z VHS anténní propojkou ze zdířky TV-out do vstupu analogového tuneru na televizoru. Někde je tedy chyba, prosím o schéma tohoto zapojení, nebo o správné popsání příjmu zmodulovaného signálu dvb-t, pomocí staré TV, STP a VHS videa. Děkuji.

Jo co se týče signálu z té antény ten tam byl, v plém rozsahu šly předtím chytit přes scart všechny 4 muxy s rezervou.   

44
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Inverze 2012
« kdy: 21. 10. 2012, 13:25:35 »
Už druhý den koukám na Eurosport z Berlína, kterak Wozniacki drtí svoje soupeřky v Kremlin Cupu v Moskvě..

45
Takže mě napadlo, jestli lze propojit "klasický STP s MPEG4" přes VHS video scartem a pak z videa do anteního vstupu u TV nebo je to blbost?
To funguje. Jen je to dalších pár wattů navrch a nutnost zapínat další krabičku.

Díky, s tím se počítá, soused bude s touto variantou spokojen, taky ale počítám přes toto zapojení nějaké ztráty signálu pravděpodobně.

Stran: 1 2 [3] 4 5 6