Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Roman Čech

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
16
Také potvrzuji,RS 1 už jede o osádce raději pomlčím(stejné :-\bláto).....nešlo mi obsah,pouze o funkčnost RS.
Hezký a klidný víkend všem.

17
A stále RS 1 mlčí i bez zabetónování :D......asi braťa nemajů již Ójra pre veštkyně ;D

18
Zdar lovci,
mlčí mi kanál 57 z Malešic....co u Vás,nebo mám hledat problém u mne?Ostatní muxy a sítě o.k.

19
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Bouřka
« kdy: 15. 06. 2015, 16:52:42 »
Také vše od jisté zkušenosti vytahuji a odpojuji...mám pak o něco klidnější spaní.Je to již řadu let nám za barákem částečně do trafačky a do našeho bleskosvodu udeřilo(u mne to odnesla ,,pouze jedna fáze u hlavního jističe a odražená omítka u jističe sporáku)sousedé vyhazovali mrazáky,lednice,tv,pc a videa.....šlo to po síti a pojišťováci od toho dávali ruce pryč >:(....Proto raději sleduji předpověď a meteoradar aych nebyl nemile překvapen ;)

20
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Barrandov PLUS
« kdy: 07. 05. 2015, 18:48:40 »
Ano to jsem četl také,tak asi mají smyčku pouze v DVB-T.Ale i tak moc dík za odpověď.
A už mlčím,ať nezasekávám vlákno určené pro DVB-T otázkou k DVB-S.

21
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Barrandov PLUS
« kdy: 07. 05. 2015, 18:12:23 »
Zdravím...Barrandov Plus již v Mux 3 vysílá svou prom smyčku.

22
Zdravím,nevíte zda je Kino Barrandov už i na Skylinku.cz?

23
Ahoj,
dopředu chci jen upozornit, že jsem lajk tak mě hned nekamenujte   ;)

bydlím v Roudnice nad labem a anténu (Fuba 902B) mám otočenou na ještěd potažmo bukovou horu je to skoro stejný směr. Prahu bohužel nechytám jsem pod kopcem. Problém mám, že tyto vysílače nevysílají MUX4. Nejbližší dokrývač na MUX 4 (kanál 30) jsem našel u Litoměřic (michalovice), pokud otočím anténu na Litoměřice mux 4 chytnu ale zhoší se mi ostatní muxi.

Otazka zní, pokud nechám anténu na ještěd myslíte, že pomůže kanálový zesilovač K30, nebo spíš, jak kanálový zesilovač funguje? Půjdou mi ostatní kanály (myslím tím propustí zesilovač ostatní kanály)?

Děkuji za rady a případné další nápady.

Honza
Zdravím,poslal jsem Vám odkaz do SZ.
Roman Čech

24
Roman Čech, pořídil jsem si na zhruba 100 km vzdálený vysílač Ještěd další anténu Televes DAT HD BOOS, abych mohl sledovat V1 na 60 kanále. Investice 1300kč nelituji, protože jsem získal kvalitu signálu kolem 90 %, což se mě dosud s žádnou anténou nepodařilo :)
Zdravím Vás pane Vlasák a gratuluji,já jsem také maximálně spokojen,pouze jsem provedl menší úpravičku v napájení zesilovače,přemístil jsem napájecí vyhýbku mezi slučovač a zesilovač a naklopenou anténu poposadil co nejblíže k střešní krytině(co mi reflektor dovolil),v tom okamžiku se mi kvalita i síla na RS 1 zlepšila cca o 20%,ostatní MUXY a RS mi stabilně i v tomto bláznivém počasí pod 95% kvality i síly nejdou.

25
A samozřejmě nebude problém ani s 47. kanálem, který je vysílán stejným výkonem ve vertikálu ze Žižkovské věže.

Tak ten mám v pohodě na 100% bez ohledu na akuální počasí i na tu naklopeninu.....která vím není ideál,poze z nouze cnost.
Ano, já měl také 47. kanál na naklopenině lepší. Uvidíš, až sloučíš dvě, mělo by to být ok :)

Tomu věřím,Colorky mám na stožáru už od léta,měl jsem je tak jak mají být,ale v tom vedru mi pod krytinou vyhořel zesilovač(horkem,nedostatečně se chladil),tak z důvodu nedostatku času jsem to řešil naklopením jedné a Teroz zesilovačem na svorkách...to ještě nevysílal ani Slovak sport a tak jsem nějaké kvalitě na RS 8 nevěnoval pozornost.Pak nastal podzim a po operaci se mi na střechu nechce a tak čekám na jaro,pak na to vlítnu.
Tak jsem dnes pořešil colorky,jedna horizont a druhá vertikál(zesilovače Teroz 453 na svorkovnicích)jelikož mne vypekl prodavač se slučovačem,byl jsem nucen použít slučovač jako p.Vlasák z K+B za 39,-Kč....před sloučením mám na na výstupu vertikál 51 k. sílu 75% a kvalitu 100%...po sloučení a následném rozbočení síla i kvalita cca 50%...při západu slunce rozpad signálu až na 0%.Jistě vše měřeno pouze na bargrafu set top boxu.Horizontální vysílání bez jediného problému,pouze RS 8 na 51 kanálu z Žižkova stále stagnuje a stagnuje.Při východu slunce vše o.k.,dnes dopoledne i mux.ZDF na 22.kanále šlapal s výpadky.A tak se ptám zda by pomohl linkový zesilovač viz.foto,vložený mezi slučovač a rozbočovač(pokud máte s ním někdo zkušenosti prosím o radu zda je průchozí i pro napájení předzesilovačů v anténách)
Zdravím pánové a předem se Vám omlouvám za Vaše dohady.....dnes jsem opět začal řešit mou soustavu a zjistil jsem,že problém není v nevhodném slučovači a rozbočovači,ale ve vadném zesilovači v jedné z Colorek.A přišel jsem na to takto:vyřadil slučovač a rozbočovač,znovu naklopil antény na 45° a každou tv napojil na svou anténu.A ejhle cca po hodině provozu na jedné začala klesat kvalita signálu až k 25%(následný výpadek a rozpad obrazu).Druhá bez problémů 100% kvality a cca 95% síly.Tak jsem prohodil tv na anténách a problém trval,ale u té druhé.Z antény jsem tedy vyjmul zesilovač a instaloval symetrizační člen,odpojil napájení...jistě % šla dolů,ale signál z antény stabilní.A tak jedu na jednu colorku naklopenou na 45°a rozbočuji aktivním zesilovačem a mnou používané kanály krom 57 kanálu na 100% kvality a 95% síly na obou tv...pouze 57 kanál je pod 50% což je způsobeno naklopením antény a také nenasměrováním přímo na vysílač v Malešicích.
A tak ohlašuji,že k mé spokojenosti mám problém vyřešen,pokud jsem tu způsobil nějaká nedorozumění a roztržky,tak se Vám všem za ně omlouvám jelikož jsem nepočítal vůbec s vadným zesilovačem.
S pozdravem Roman Čech-laik.

26
Ale prvně si musíte dat dohromady pokud se nejedná o jeden kanál co z které antény chytáte a podle toho vybírat slučovač.

no právě....používám ji na 47 a 51 kanál(prozatím,pokud zas nenastanou nějaké změny).Zkusím kontaktovat prodejce o vyrobení na zakázku.
Náhodou schéma zapojení té tlumivky k slučovači nemáte?

27
Slučovač za 39kč si nezaslouží nazývat slučovačem.Pokud chcete pouze rozdělit 51Ka ostatní tak si kupte tenhle.http://www.omko.cz/slucovac-k51rest/ Když více různých jiných kanálů tak si vyberte z řady který jsem uvedl v odkazu a můžete si rozdělit i pásmo na dvě části,jak budete chtít.Rozhodně mám tuhle značku a bez sebemenších problémů.A pro průchod pro napájení na obou větvích si budete muset přikoupit ještě jednu dutinku,balení obsahuje jen jednu.
Zdravím a dík za odkaz,ten slučovač jsem řešil jen z nutnosti,psáno výše.
Zeptám se:kanál 47-RS 12 bude fungovat,jo a ještě o jakou dutinku pro napájení se jedná?
Ještě jednou dík.

28
Roman Čech: my někteří co zde jsme sice všichni nejsme odborníci, někteří jsme pouze amatéry včetně mě, nicméně víme že žádné anténní komponenty se bez měření přes klávesnici doporučovat nedají, byť si to u nás přinejmenším půlka národa stále myslí. Celý ten anténní systém je totiž už od začátku koncipován špatně. Dvě širokopásmové antény se dnes neslučují a ani nezesilují /navíc takovým turbo zesilovačem/ širokopásmově ale zásadně kanálově. Upřímně, když vidím jaké komponenty jsou tam použity tak se výslednému efektu po sloučení absolutně nedivím, tohle nemůže nikdy fungovat.
To chápu,ale i s tou zbastěnou soupravou uživím 3tv a ta 3tí má svod více jak 40m.....
A v dnešní době kdy vyrůstají RS  a Muxy jak houby po dešti si dovolím nesouhlasit s názorem neslučitelnosti širokopásmových antén s širokopásmovými zesilovači,to by bylo antén jak nasr....po střechách(na každý kanál).Jistě mohu vyměnit zesilovače na svorkách za sym.členy,zakoupit zesilovač s dvěma vstupy UHF a modlit se za výsledek....ale třeba to tu i s laiky(,,nováčky''pod nickem) dotáhneme do konce a všem nám ta umrněná(5kw)RS 8 bude trochu šlapat i mimo Prahu.
P.S.je zajímavé,že RS 12 šlape parádně...stejná orientace i vysílací výkon???
Nemůže být tedy chyba někde jinde,u distributora???

29
Mohu znát Vaše lokality ve kterých Vám RS 8 po sloučení s horizontálním příjmem dokonale šlape?
Já jsem cca 70km od vysílače.....GPS v mém profilu,pro zjištění terénního profilu.

30
Že to chodí alespoň někdy, to vzhledem k tomu použitému smetí (zesilovač se ziskem 30dB, aktivní rozbočovač) lze považovat za velký úspěch. A dát tam ještě další zesilovač, to je naprosto ideální, aby to padlo na nulu :D

Nyní mám kvalitu na 60% a sílu 92% úhrn chyb cca 15
A co doporučíte Vy odborníci?S tím linkovým zesilovačem to byl pouze nápad a také jsem se ptal zda je průchozí pro napájení.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6