Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - H_H

Stran: 1 [2]
16
Set-top-boxy / Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« kdy: 03. 04. 2013, 13:59:51 »
A mohu se zeptat, na jak velké části dělí Evolve Scorpio?
Scorpio dělí po 1GB. VideoReDo spojuje jednotlivé díly se 100% spolehlivostí bez jakýchkoliv sebekratších chyb. Aspoň teda u mě.

17

Tak to čtu prvně v životě..tři filmy v SD kvalitě na jednom dvd? A jeden v HD na dvd? A proč se tedy dělají blu-ray disky?
[/quote]

A proč ne?
Při překonvertování SD videa např do xvid se na jedno dvouvrstvé DVD vejde při plném SD rozlišení (720x400 při 16:9 filmu) vejdou tři filmy v parádní kvalitě. Oni by se vešly i na jednovrstvé DVD, ale ta kvalita už by asi moc parádní nebyla. (Věc názoru, někomu to může stačit) Tento formát přehraje dneska snad každý DVD přehrávač.
A HD? Na dvouvrstvé DVD uložíte v kodeku h264 většinu filmů v 1080p bez problému. Internet je takových HD ripů plný. Je to ale už na hraně a některé filmy už dobře vypadat nemusí (dlouhé, akční, s velkým počtem hodně světlých scén). Většinou platí, že pokud průměrný datový tok obrazové stopy neklesne pod 10Mbit/s, je rozdíl oproti blu ray malý. Záleží tedy na jaké Tv si film pustíte a nárocích diváka. Nad cca 15 Mbit/s už rozdíl postřehne málokdo.
Samozřejmě zapomeňte na vychytávky typu audio v DTS-HD MA, více zvukových stop, různé verze filmu (kino, režisérská), luxusní datový tok pro obraz cca 30Mbit/s .... atd. Od toho už je blu ray.

18
Z tvého příspěvku jsem pochopil, že tvoje DK má HDMI i optický vstup. Takže bych to zapojil takhle:
STB → DK → TV. Vše přes HDMI. V manuálu k DK i TV bych zjistil, zda obě zařízení podporují funkci ARC (audio return channel - zvuk z TV se "vrací" do DK přes HDMI kabel, který přenáší obraz z DK do TV). Pokud ano, zapni ji a máš nyní v DK zvuk jak z STB, tak z TV (podle nastavení vstupu na DK). Pokud aspoň jedno zařízení ARC nepodporuje, zapoj zvuk z TV do DK optickým kabelem. V nastavení DK pak zkoriguj případné zpoždění obrazu za zvukem (zpracování obrazu trvá o něco déle) Aspoň u mě je tato hodnota pořád stejná (z přehrávače vždy  60ms, z PC vždy 150ms).
Dále je možné (nevím jak u tvého DK) nastavit jeden HDMI vstup jako "průchozí" (HDMI passthrouh), což je výhodné, pokud chceš sledovat na TV signál ze STB pouze přes reproduktory TV. tedy při vypnutém DK. (Třeba v noci, kdy nechceš rušit okolí dunícím subwooferem) .
Jestli ti to takhle nepůjde, tak bych řekl, že se musíš se současným stavem smířit a nebo pořídit nějaké jiné DK, nebo ještě lépe nějaký  reciver.

19
Zkoušel jsem ladit v K.Varech a zarazilo mě, že na 4 roky starém LCD Panasonic se naladí pouze ČT1 HD a Nova HD (samozřejmě jen zvuk), kdežto na Evolve Scorpio se naladí všechny programy včetně ČT4 HD a Pohody. Stav trvá už cca 2 hodiny. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jinak signál je tu silný jak hrom, k bezproblémovému příjmu stačí cca 10cm dlouhý drát zasunutý do anténního konektoru.

Stran: 1 [2]