Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - H_H

Stran: [1] 2
1
Televizory / Re:"Čmouhy" v obraze - SAUMSUNG TV
« kdy: 14. 12. 2017, 07:33:07 »
Přesně takhle to vypadalo, když mi odešel monitor. (k PC)

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 - změny
« kdy: 05. 03. 2017, 18:39:27 »
Děkuji za tipy, odkaz p.Poláka vše vysvětluje. Jinak tento model (rok 2008, možná 2007 ?) mpeg4 určitě neumí. HD kanály naladí, ale jde akorát zvuk.

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:MUX 4 - změny
« kdy: 05. 03. 2017, 13:23:40 »
Dnes jsem na postarší LCD TV Panasonic zkusil vyhledat nové kanály na MUX4 a čekal jsem, že se objeví nová pozice s O2TV Free, a ono nic. Přitom ostatní kanály MUX4 šlapou jak víno, síla i kvalita 100%. Ruční hledání nahlásí 9 kanálů a žádný nový. Xtreamer Prodigy, který používám jako MMC, nahrávadlo a STB pro HD kanály, O2TV Free najde, celkový počet kanálů 10. Obojí připojeno na stejnou anténu, Prodigy je "průchoďák". Zkusil jsem i takový zoufalý pokus a anténní konektor zasunoul z Prodigy přímo do TV a pořád nic.
Stalo se to také někomu? Netuší někdo, čím by to mohlo být? Nikdy jsem se s něčím podobným nesetkal.

4
Postupoval bych tak, že bych si ts soubor nejdřív převedl na mkv. Například pomocí mkvmerge a tím odstraním zbytečný ts balast (už tu o něm byla řeč). Jednak tím snížím velikost souboru, jednak eliminuji riziko, že ten ts balast nějaký přehrávač rozhodí. (už sem se s tím setkal) Převod je bez reenkódování, tj. rychlý a bez ztráty kvality. Výsledný mkv bych vypálil na BR disk jako soubor. Počet souborů na jeden disk je omezený jen kapacitou BR disku. Každý BR přehrávač se kterým jsem se setkal přehrál mkv bez problémů. Možná nějaké starší archaické typy by mohly mít problém.

5
Růžový Vrch, Libušinu by zaručeně spolehlivě odstínily Tři Kříže.

6
No tak v K.Varech tato síť kdysi šířila programy RT,TV8,Óčko a pozici tu měla ještě KTB. Aktuálně (asi 2 měsíce) je na všech pozicích černá obrazovka a na jedné (nevím teď na které) je fialová hláška "Hledám signál". Opravdu užitečný multiplex ...  ;D

7
No odraz z Klínovce za moc nestojí. Vlčinec (ten krpál nad Odeří) už je o hodně lepší. Sorry za OT, ale když už jsi to nakousl ..
Jinak kolega z Třebové bude mít stejně asi smůlu  ;D

8
Příšerné ?
MUX3 tu šel (byť určitě ne všude) naladit už v dobách, když začal vysílat z Krašova. (aspoň v Horních Drahovicích odrazem od Krušných hor vcelku bez problému) A teď když jedou Tři Kříže to při nějaké normální anténě snad už vůbec nemůže být problém.

9
Televizory / Re:pomoc při i.vysílání
« kdy: 08. 01. 2015, 09:06:49 »
ČT na svém I Vysílání někdy před Vánoci údajně dost debilně překopala způsob distribuce streamů. Moje zařízení s tím má také problém. (nepřehraje to vůbec) Takže to by mohl být důvod.

10
Televizory / Re:Samsung TV a externi repro Philips
« kdy: 07. 01. 2015, 13:19:33 »
Kdykoliv jsem potřeboval nouzově připojit line-in vstup na sluchátkový výstup, zapojil jsem paralelně odpor cca 100 Ohm (většinou do cinch konektoru, tam se vejde) a nikdy jsem neměl problém s vypínáním výstupu (detekce odporu zátěže) ani nějakými brumy, zkreslením apod. Jednoduché, levné a účinné. Jen je potřeba umět zacházet s pájkou, případně mít nějakého bastlířsky zdatného kamaráda.

11
Respektuji právo redakce zařadit si do placené sekce co uzná za vhodné, ale nedá mi to, abych si taky trošku "nerýpnul". Když se placená část zaváděla, tvrdila redakce, že je to kvůli exkluzivním informacím o sledovanosti a exkluzivním informacím z mediálního světa. Postupem doby jsou však do této sekce zařazovány i čistě technické články, teď už i recenze spotřební elektroniky.
To si vážně v redakci někdo myslí, že sem budou čtenáři chodit kvůli informacím o televizních tipech, rozborům Vánočních pohádek a informacím, které se člověk dozvěděl někde jinde už dříve? (Smrt Přemka Podlahy, přesunu Hovorů z Lán na Frekvenci 1 apod.) Nebo že provoz celého webu utáhnou pouze předplatitelé?
Už dnes je poznámka o nejlepším webu o televizi a digitálním vysíláním spíš jen PR sloganem a zbožným přáním redakce. Škoda, kdysi jste byli opravdu nejlepší.

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Mux 4 Karlovy Vary
« kdy: 05. 12. 2014, 09:07:24 »
Podle plánů možná, původně se odtamtud opravdu vysílalo. Ale už docela dlouho jede jak mux4 tak mux7 z Klínovce.

13
V K.Varech tam mají RegionálníTV, TV8, KTB (zatim jen logo) a Óčko.
I když výkon toho vysílače není žádná sláva. Mux3 ze Třech Křížů mi se svými papírovými 25W přijde o dost silnější. (Při zhruba stejné vzdálenosti a přímé viditelnosti na oba vysílače.)

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Jáchymov 50k RS7
« kdy: 02. 11. 2013, 18:10:29 »
Tak aktuálně Mux4 i RS7 z Klínovce už asi půl hodiny mrtvé.
Síla signálu poctivá velká NULA. A to na něj mám přímý výhled.
Pecka  >:(

15
Televizory / Re:TV pro 48fps film (hobit)
« kdy: 09. 07. 2013, 10:59:46 »
Tak trochu nechápu smysl 48fps u BR ripů. BR 48fps prostě neumí (při 1080p umí jen 24 fps) ,takže těch 48fps je u BR ripů pouze dopočítaných z 24fps. A dopočítávat chybějící snímky u BR ripů 24 fps umí i TV, která podporuje režim 24p.
A abych řekl pravdu, nevím momentálně o TV ani přehrávači, který umí s 48 fps korektně pracovat.

Stran: [1] 2