Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - MarioF87

Stran: 1 2 [3] 4
31
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 09. 11. 2012, 13:50:52 »
Pánové, já myslel, že je tu diskuse o Polsku, tak proč tu řešíte Šlágr a Noe? :P

Já vím, ale byl to José, kdo se tady rozepisoval o všech možných muxech, které ladí, tak jsem v tom chtěl mít jasno. A aspoň jsem se dozvěděl pro mne novou věc, a to, že český mux3 není všude stejný  ;D

32
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 09. 11. 2012, 10:06:08 »
...je tam i Šlágr a Noe.

Tomu nějak nerozumím. Pravděpodobně máte DVB-T příjem doplněný o satelitní příjem FTA stanic, ne. Protože Šlágr vysílá na Astře 3 a Noe vlastně taky, a to nekódovaně. Noe je v DVB-T jen v Praze, ale Šlágr nikde. Teprve v posledních dnech se objevila zpráva, že Šlágr uvažuje o vstupu do DVB-T, viz http://www.digizone.cz/clanky/slagr-tv-uvazuje-o-vstupu-do-celoplosneho-zemskeho-vysilani/


33
škoda že jste se neinformoval ještě před nákupem toho monoblokového módního nesmyslu.
:)
Já fakt nevěděl, že na 19,2E budou Poláci. Vždy jsem si myslel, že jsou na Hotbird 13E a je fakt, že jsem zvažoval i koupi monobloku s rozestupem 6,2 (tedy pro Astru 1 a Hotbird), ale to by mě asi ostatní zabili, kdybych jim vzal Astru 3. A kupovat nějaký quatro monoblok nebo jak se to jmenuje pro 4 družice, už by navyšovalo náklady nad míru. Nezapomeňte, že ještě nemám ani ten druhý přijímač, to jsou hned 2 000, plus Irdeto karta... To nejsou levné záležitosti.

No a pokud si říkáte, že jsem do toho neměl lézt, když nemám peníze na koupi všeho najednou, tak je to proto, že přes zimu bychom to nenainstalovali, na střechu v zimě nikdo nepůjde. Už teď byl problém vychytat počasí. Takže jsme to holt museli aspoň nachystat, zbytek se může dokoupit kdykoli.

34
Jenom bych upřesnil že na tom Hot Birdu je více FTA polských programů

Už to fakt nebudem měnit, ale díky za upřesnění  :)


včetně třeba tuším 5 hudebních

no jestli jsou stejné "kvality" jako Eska a hlavně Polo, tak to se bez nich rád obejdu  :D Hlavně z Polo je mi na blití  :D

(škoda, že tu chybí takový ten smajl, jak zvrací, co je na Skype)

35
U nás je fakt jenom minimum lidí, kteří jsou ochotní těch pár stovek zaplatit.

Jako třeba já, no stejně to nejde.

Mario F87.Mají je jak my v DVB-T

Ano, jen ne ten Sport. Mux 1+2 chytáme i tu, Historii a Kulturu budu teď mít v FTA, jen ten Sport bude chybět. Co už...

36
Reagoval jsem na pana Amatéra.

dyť já vím, já taky  :)

Hotbird je jistota.

To je, ale když už jsme kupovali ten monoblok pro Skylink, tak to teď nebudu měnit. Ne kvůli jednomu kanálu.

Příjem paketu TVP Z astry 1 ve Videoguardu, je určen, pouze pro kabelové operátory v Polsku. Přístupovou kartu nelze nikde zakoupit, tu dodává TVP!

No zlatá ČT, u nás musí veřejnoprávní televize ze zákona zprovoznit vysílání zdarma pro všechny. Ostatně, jak by taky ne, když zdarma to není, neb platíme koncesionářské poplatky. Chudáci Poláci mají poplatky a ještě platí extra.

37
Ale já přece nechtěl radu, jak to zprovoznit nelegálně. Klidně za to zaplatím, otázka je, jak. O tom Videoguard jsem už taky něco mezitím vyštrachal, a jak jsem pochopil, k rozjezdu na 19,2 bych k tomu potřeboval kromě přístupové karty i přijímač s tímto kódováním. a ten nemám. Máme starý OPTIBOX a na druhou tv si plánuju pořídit Ariva Combo 250.
btw krátký článek, ze kterého jsem to vyštrachal, je zde
http://www.seznam.cz/10488/tvp-opet-zakoduje-tvp-hd-tvp1-tvp2-i-tvp-sport/

Jo a navíc ta karta je údajně přístupná jen v nabídce kabelovek. Je to sice už 3 roky starý článek, ale asi se nic nezměnilo.

Tím pádem to asi padá, je to marná snaha. Asi se budu muset spokojit s Eurosportem.

38
Máme doma už delší dobu jeden televizor napojený na satelit, klasickou Astru 3. Nedávno jsem dokoupil twin monoblok, a tak budou zanedlouho dvě televize napojené na satelit. Zatím jsme aspoň naladili jednu tv i na druhou družici, Astru 1.

Po naladění jsem s překvapením zjistil, že mezi FTA na Astře 1 jsou i polské programy TVP Historia a Kultura. V nabídce jsou ale i další veřejnoprávní stanice, TVP1, TVP2 a TVP Sport. Ty už jsou ovšem zakódované. U TVP1 a 2 mi to nevadí, ty přijímáme i přes DVB-T. Chtěl bych ale nějak rozjet ten TVP Sport. Otázka je, jak.

Jednou z možností by mohlo být pořízení Telewizje na karte (TNK). Ovšem u té je uvedeno, že je určena pro družici Hotbird 13 stupňů E. Takže by to byla asi zbytečná koupě, nebudeme přetáčet na jinou družici, když máme monoblok speciálně s rozestupem na Astru 1 a 3.

Dá se teda ten TVP Sport nějak odkódovat nebo mám využívat nějaký sportovní balíček Skylinku a ty cizí zakódované kanály mít jen pro dobrý pocit, kolik kanálů to naladilo?

39
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:mux 4 ostrava
« kdy: 12. 10. 2012, 22:23:13 »
Hurá, tak já jsem asi jedním z mála, komu to naopak předtím nejelo a teď to jede, heč  :)

PSČ 742 47, RD, anténa na střeše. Konečně mi jede všechno. Už jsem pomalu věřil serveru digizone, který v článku http://www.digizone.cz/clanky/nenaladite-multiplex-4-muze-za-to-i-spatna-koncepce-teto-site/ uvedl, cituji "Mnoho diváků si neuvědomuje, že v naprosté většině případů je pro příjem multiplexu 4 nutná další anténa". Zdejším vtipálkům budu tak ještě někdy věřit! Ještě že jsem počkal a neinvestoval do druhé antény. Jestli s tím teď už fakt nebudou hýbat, tak mám vystaráno.

40
Po roce bud koupit novou,nebo doplatit na neomezenou (1000kč) ,takže radši Skylink IRDETO neomezenou (ale bez AXN)

Kdoví jak to bude za rok, třeba SKy na podzim něco chystá, už se ptali ředitele na několika chatech, bohužel vždy odpověděl, že v chatu se o programových plánech nemůže bavit.

41
No však jo, tuhle jsem myslel.  Jestli to dobře chápu, po roce se to dá opakovat nebo se dá do přijímače vložit i Skylink Standard, kdyby cs dojel?

42
V krajní nouzi se ten cslink da vyměnit za skylink,nebo mít obě karty  !

Anebo, jestli opravdu cs link má jít do kytek, jak tu někteří tvrdí, koupit si zatím jen roční kartu, dá se sehnat i levněji než ji nabízejí na svých stránkách...

43
Četl jsem pozorně, každá samostatná domácnost má platit poplatky , vy uvádíte dvě samostatné domácnosti ..... Mě osobně je to jedno, jen mě překvapilo takhle se veřejně přiznat :)

Je to problém druhé domácnosti, ale vzhledem k tomu, že u nás žijí už 10 let, tak je to asi v pořádku, ne. Že jsem ji nazval sousední domácností, neznamená ještě samostatná, neb je naplněna podstata § 115 ObčZ

44
MarioF87,
odkud jste? Vše se dá pořídit na tu stávající parabolu, kterou již vlastníte, ty poláky lze chytit i na TV s dvbt-Mpeg4 tunerem, ten máte? Pokud ano je kombo zbytečné. AXN-ka jedou na cslinku stále, dají se zatím předplatit a to dokonce výhodně pokud seženete za pakatel starou cw, kartu, třeba i roční s prošlou expirací...

Bydlím asi 40 km J od OV. TV v kuchyni (kterou bych právě chtěl napojit na satelit) je http://news.softpedia.com/news/LG-Flatron-M2280D-Full-HD-LED-TV-Monitor-Review-164973.shtml občas to používám jako monitor, ale většinou slouží jako TV. Teoreticky je fakt, že by se to dalo praktikovat tak, že v případě zájmu o polský program bych jen přehodit koaxiál. A tím pádem bych mohl koupit STB jen pro příjem DVB-S.
Cryptoworks se dají sehnat na Aukru, ale nevím, jak dlouho pojede ten cs link, když tu někdo psal, že bude končit. A na Sky je lepší Irdeto, cw tam budou končit 31/12 t.r.

45
CS link to vypadá, že končí
proč by končili, nic o tom jsem nikde nenašel. A pokud ano, pak nechápu, proč SK. ještě nezavedl do nabídky kanály AXN (právě kvůli nim jsem chtěl ten CS)

nabízí se i možnost UPC
u nás určitě ne, resp. jen odnož freesat, ale když už máme ten Skylink...

neplatíte televizní poplatky
no dovolte, kde jste na to přišel? Četl jste to pozorně? Na jedno č.p. pro RD se hradí jeden tv poplatek, bez ohledu na počet osob a televizí. Nehledě na to, že je to právě sousední domácnost, kdo díky tomuto ustanovení svůj poplatek odhlásil. Poplatek je placený z našeho inkasa.

Stran: 1 2 [3] 4