reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Kříž

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 105
31
;)

32
každému co jeho jest

já jsem sice výše uvedl, že jsem s obsahem DAB (mně dostupným) již na 3/4 spokojený, ale ta závěrečná 1/4 může jít pěkně z tuha. uvidíme...

proč jsem zmínil Graz; samo, že je to klon Káloše, ale asi jsem podlehl úchylce vidět ten načtený mux i z Grazu - tedy v terénu, doma jen při super tropo
A právě tomu se říká ten DXing :D

33
Jediná chyba, která nastala, se pohybuje mezi Ralskem a Libercem :)

34
Ona ani zadna totiz nenastala, kdyz  uz mluvit do televize, tak odborně. Jinak vedeli jste ze na toto tema hoří na internetu masivni diskuse? Dle nekterych treba asi cestovali casem do budoucnosti. A podobně a když jsem jim napsal ze jedno je palac a druhé O.D a palac je starsi tak to moc lidi nepochopilo, ze existuje budova s podobnym nazvem co je starší, kazdy si totiz vybavi tu "novější".
Honzíku, už roky tady i jinde dokazuješ, že jsi *ebil... Tím, o odborném mluvení do televize, to zabils :D Miluju lidi jako ty, co mají p*d co na práci, tak zaplevelují a otravují ostatní s těmito svými světobornými "problémy" :D

35
Dneska bylo "mínus-tropo" a jelikož tady furt střídavě pršelo, tak sem spárování terasy neriskoval a na chvilu sem vyjel na stejný místo, prubnout to, jak to vypadá v normálu. 9A MDR Sachsem na sdr-ku nic moc, ale na technisatu normálně stabilně hrálo (to už sem tam naladil někdy v tom březnu, jak sem tam byl poprvé s 3,5metrovkou bez zesáku). Plešivec 10D tam taky ruft je, sdr nic, ale na technisat stabilní dva čtverce :-) Plus technisat vzal ještě 10B Oberfranken (Ochsenkopf). Jo a ještě stabilní dva čtverce 10A, dle směru jen tipuju Maďary. Jinak nic zajímavýho (klasiku 5D,11C,12A,B,C,D nepočítám). 3koda, že sem minule nepřipojil technisata, asi by toho bylo o hodně víc.
Madari nejsou 10A, ale 11D. Na 10A nic není, asi vítr...

36
Asi máš lepší prohlížeč  :) Já tam žádné informace o parcele nemám.
Přesto děkuji.
Místo je to pro příjem skvělé. Vysoká nadmořská výška, holý kopec, žádné rušení.
tomu sám nevěříš, že je to prohlížečem ;)
pravé tlačítko na vysílač, CO JE ZDE? a viz screen...

37
Při průjezdu Krušnými Horami z Božího Daru do Chomutova před obcí Výsluní je na vrcholu kopce ráj nějakého anténáře. Nevíte někdo co to je?
Jeli jsme v koloně, tak jsem nemohl rychle zastavit a pokochat se přímo na místě ani pořídit fotodokumentaci.

https://mapy.cz/zakladni?x=13.1894793&y=50.4551978&z=16&pano=1&pid=42429778&yaw=0.006&fov=1.257&pitch=-0.288
čéče, na těch mapách.cz cos poslal odkaz stačí kliknout vpravo na INformace o parcele a vybehne toto: :)

"Radioklub Viléma Provazníka OK1KSO, pobočný spolek"

38
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 12. 08. 2019, 14:53:37 »
Tak jo, moje dnešní poznatky 12B z Olomouce na D1:

D55 nájezd u Otrokovic, jedno kucknutí... pak nic, někdy u Hulína sem tam kuc kuc...

nájezd na D1 u Kroměříže, od té chvíle to hrálo, ale každý podjezd mostu rovná se výpadek

až po Vyškov víceméně hrálo s občasným zakuckáním, od Vyškova ještě pár km, pak to padlo a objevilo se už velmi sporadicky, tj. jako by nebylo

Autoradio Pioneer, DAB zesilovač Teroz ULNA 23dB, magnetka prut na střeše

39
Pokusně spuštěno 12B Olomouc, Teleko, zřejmě RCO (anténa instalována)
A výkon je znám?

tuším kilowat; mně by zajímalo kam je směrována případně jaký má diagram
severozápad
http://gsmweb.cz/foto.php?op=digir&cid=OCORE&okres=OC

40
Po návratu z cest, při kterých jsem na webech zjistil, že Teleko spustilo DAB vysílání v Olomouci na 12B, jsem se jal ihned toto vyzkoušet. Tajně jsem doufal-Dum spiro spero; že něco, snad...; byl jsem mile překvapen, že i na dipól vysunutý z okna se signál chytal,ale po hledání místa-velká chybovost, ale bylo poslouchatelné. Po připojení antény-síto+zesilovač, kterou mám na balkoně-5. patro situována směr Praděd vyšel signál s parametry lepšími, chybovost  11-17. Mapka pokrytí byla sice zcela mimo Bruntál, ale vlny a ženy jsou nevyzpytatelné.
Sice jsou nevyzpytatelné, ale musíme jim co nejvíce napomoci. A nevím jestli zrovna UHF síto je to pravé ořechové pro VHF III pásmo DAB.

41
Pokusně spuštěno 12B Olomouc, Teleko, zřejmě RCO (anténa instalována)

42
u teplomeru clovek nezna rozsah, krok, (ne)linearitu... fakt nepouzitelne.

43
Myslím, že dotyčný tím prostě chtěl jen říct, že nikdo vlastně netuší, co výrobce skryl do těch procent teploměrů. Jaké veličiny nebo jejich kombinaci, přepočítané k jakým hodnotám. Takže vlastně vůbec nikdo neví, co představují...
Malá inspirace, kolega v jiném vlákně o DABu řešil jak skáčou kostičky na teploměru. Vypozoroval, že to nebude ani úroveň signálu, ani bitová chybovost, ale asi modulační, možná v průmětu s úrovní, ale těžko říct. Prostě výrobce si zadefinuje nějaký algoritmus, to nějž promítne třeba několik veličin které by šly jinak profesionálně "měřit" a výsledkem toho algoritmu jsou procenta. Ostatně, člověk se může přesvědčit tak, že má "signál" plný kotel a kvalitu mizernou, nebo naopak, signál silně kolísá v procentech, ale "kvalita" třeba drží, nebo kolísá jen minimálně.
Takže pochopil jsem přispěvatele THresil tak, že vůbec netušíme co je skryto v těch teploměrech, nebo třeba i jaký mají vzájemný vztah. Ještě horší je, že co výrobce, kus, typ, to bude úplně jinak. Z tohoto hlediska používat teploměry na cokoli jiného, než aktuální kusové ověření "vizuálně mi to hraje OK, nekostičkuje, teploměry jsou max nebo vysoká procenta, tak neřeším", je celkem zbytečné. Porovnávat podle nich kanály, antény, nebo nějaké chování je prostě velká neznámá.

44
Tak moment. ČRa mají v Liberci vysílat z budovy krajského úřadu na kanálu 5D, výkonem 200W - je tak ? Pokud ano, ruší se vzájemně s Prosečem. Pokud ne, tak tu může být ještě další problém. Od pohoří, nacházejícího se západně od Liberce se odráží signál z dalšího vysílače TELEKA na K5D z Horského hotelu u Černé Hory. Signál je sice směrován na jih, ale k Liberci se ho dostane dost. Je otázka, jak je nastavena SFN.
Míro, ČRa v Liberci z krajského úřadu nikdy nevysílaly! Ten příděl je dávno zrušen! To byly takové ty vlhké sny, jako Olomouc RCO, Zlín-Vizovice, apod... nula, nic.

45
Po přechdodu teleka v lbc z L bandu na II band se stalo dab+ dostupnější, ale těch 100W je opravdu moc málo, měli nechat těch 200 nebo aspon 500, hledate signal, torochu musite laborovat abyste něco chytali, ale dá se to, ale jak kde, příjem v autě je také katastrofa, v zástavbě neustale vypadky, hrálo to taknějak až na té fake dálnici to hrálo, jen občas vypadek, ale signal zmizel už u chrastavy, na moment se objevil v kopečku u bileho kostela. Dal ale nic, Takže městský vysílač jak z kozipičipatrontaška, ve městě to nehraje... To už měli dat někam přimo do centra aby to po městě hrálo. Takhle je to kompromis, trochu pokryje liberec a trochu jablonec, takže signal bude asi jen okolo ysílače v proseči nad nisou :D
To máš zásadně jiné zkušenosti, protože mně to včera po celém Liberci hrálo uplně v poho :D

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 105

reklama