Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Kříž

Stran: 1 ... 110 111 [112] 113
1666
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 25. 06. 2012, 22:42:32 »
Velmi sa mi zlepšil signal, kedy už nič neseká a úroveň je veľmi dobrá tu v Skalici
Podla mňa rozbehli Uherske hradište niekedy okolo 20,30 hod alebo poriadne vytali Zlínu.
Dúfam že len nemám zlepšené podmienky šírenia signalu :)
Typujem UH že ide prosim overte to znova
v sobotu nebyl na vysílači UH ani šroubek navíc, co by nasvědčoval muxu 4... fyzicky jsem tam byl.
Zítra se to pokusím opět ověřit.

1667
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 25. 06. 2012, 17:29:09 »
Z Kleti mám 0/0. Vzdálenoct vzdušnou čarou cca 30 km a měl bych být i ve vyzařovacím diagramu antény na Kleti. AS sice není kompletní a tak asi nejedou na plný výkon (pokud jedou), ale čekal jsem aspoň něco. Má někdo z Kleti na K25 signál?
Ti jedou víc jak na plný kotel! Pařez si to UHF asi předstauje jako svoje přepalované VKV...

1668
... Na armádní stožáry se běžná civilní komerční technika moc nedává ;) (pár vyjímek je, nějaké VKV bubláčky...).
Jedna z výjimek je i na vrchu Praha u Příbrami. Kromě meteoradaru ČHMÚ odtud přes 2 roky z armádní věže vysílá minimálně převaděč MUXu 1 na kanále 29/H s výkonem 1kW (oranžové rakvičky?). Znalci možná identifikují i další "civilní" antény.
tak to asi bude také trošku vyjímka, když je to celé vojenský újezd, tak tam nikdo jiný nesmí nic vlastnit. Kóta je strategická a ta věž se pokud vím stavěla právě kvuli meteoradaru, ne že by si ČHMÚ dalo radar na dříve neosazenou vojenskou věž. Ale mohu se mýlit (pokud to jde podložit nějakými bližšími info nebo staršími foto).

Co se antén týká tak ty nohaté pavoučí válce jsou antény ŘLP nebo i vojenského letectva typu ZA-1, ZA-2 nebo ZA-12 (z vnějšku jsou stejné) výrobce Mesit Přístroje Uh.Hradiště pro letecká pásma, civilní 118 až 150MHz, vojenské 220 až 400MHz nebo univerzál na obě dohromady. Používají se často, např. na Libavé jsou použity při cvičení na spojení se základnou v Přerově (ta už vlastně nefunguje), kdy věž v Přerově měla přímou linku do těchto antén a mohla přepínat při cvičeních. Tam kde je letecké zařízení, jsou běžné (Praděd za lamináty po obvodu základny, Pálava, atd).

Ty bílé rakvičky jsou policejní systém Matra-Pegas (je jich tam více, 2x2 sektory).
Dipoly nad sebou budou různé služby v pásmech okolo 160 a 450 MHz, nebo i jiných.

Mux1 jsou samozřejmě ty oranžové rakvičky (ERP 1kW, donor Cukrák). Zajímavostí je, že z něho, jako dokrývače/převaděče, bere signál další dokrývač/opakovač v Příbrami, takže je to vlastně systém dvojnásobného převodu/opakování. Donor kachní zobáky budou zřejmě z opačné strany.

Atd, atd, narváno jako na každé významnější kótě...

1669
mám foto tuším ze září 2010 a stožár vypadá zcela stejně, s tím že ho prý stavěli to léto.

1670
tak ČRa jedou ve vlastním areálu kus od turisticky rušného místa, na 175m vysoké věži mimo jakýkoli bezprostřední výskyt lidí. Na rozhledně je to doslova mezi lidma... dle mne nesrovnatelné.
Tento nový stožár AČR i s tím nástavcem je tam zhruba 2 roky.
Uvidíme. Díky za fota.

1671
ten stožár je tam už celkem dlouho, s mux4 nijak nesouvisí (stál tam dávno předtím než si to TO2 a Pařez převedli) a je ve vlastnictví Armády ČR resp. Ministerstva obrany ! Ta tam má také svoji spojovací techniku (prakticky všechny ty směrové antény).
Na armádní stožáry se běžná civilní komerční technika moc nedává ;) (pár vyjímek je, nějaké VKV bubláčky...).
TO2 má svoji techniku v prostorech ČRa.

k25 a H polarizace sedí, těch 60 kW tam snad nikdo nemohl schválit, vzhledem k pohybu lidí nad i pod. No ale i hygiena je podplatitelná, že... nechme se překvapit, co se z toho vyvine.

1672
oficiální seznam kanálů prodle krajů

www.dx.cz

1673
On ten AS není ještě hotový. Na začátku má vyzařovat hlavně směr České Budějovice. No a snad nejdéle do pěti týdnů bude dokompletován a bude vyzařovat podle plánovaného diagramu. Pokud mi to časově vyjde, na Kleť si odskočím a udělám pár fotek a nějaké to video (už mám natočenou kompletní výměnu AS dvourotorovým vrtulníkem Kamov).
fotky už jsou ;) jen nevím, jestli je autor dá k uveřejnění. Zeptám se.

1674
Vysílač Kleť pojede na K25, 60kW, horizontální polarizace. Start by měl být 25.6.2012 odpoledne.
díky za info, připojím do tabulky ke k36, který jsem měl uveden, ještě jako druhou možnost k25, uvidíme jak to dopadne. Na druhou stranu, k25 už tam byl použit na experiment T2, takže je zkoordinován delší dobu a tedy také pravděpodobný.
Těch 60kW se mi zdá moc, ty 2 AJ to sice s odřenýma ušima vyzáří (necelých 30 každá pokud vím), ale je to podle mne zbytečné do tak úzkého směru jen na ČB (60st horizontálně).
Uvidíme, nechme se překvapit.

1675
šíření přes Es vrstvu není DX...

1676
Přeji všem hezký den.
Davide díky,ale pořád nechápu kde tedy bere p.Pařízek ta odvážná čísla o pokrytí do listopadu.Pokud to nedá na nějakou "svářečku"tak z mého pohledu nemá šanci to splnit a to nejen v našem kraji,ale i jinde.Plán vysílačů určitě již mají,jenom nechápu,proč v polovině roku to nezveřejní už třeba jenom proto,aby se mohli připravit majitelé společných antén a nebo amatéři,jakým jsem i Já.Zdraví Josef Z.
dále prosím pouze soukromně, email mám v profilu, zde již nic psát nebudu. díky za pochopení.

1677
k46 to bude, odkud, to je zatím otázka. Minimálně snad z dosavadního stanoviště na FN. Z uvedených silných kot ale určitě ne.

1678
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 08. 06. 2012, 20:40:59 »
magistrální bod Spálený kopec, okres Svitavy.

49°43'36.167"N 16°6'21.032"E

A ty stavby nejsou zděné, ale železobetonové ;) Návrh je dle sovětského vzoru, aby odolaly co nejvíce při případném jaderném konfilktu.

1679
čt má v té tabulce občas chaos, bylo tam i Jablůnka-Pálenisko jako region Čechy, teď je kolonka prázdná :-)

1680
Nedávno jsem psal na Towercom a dostal jsem velmi brzy odpověď,že čekají na vypnutí analogu v Maďarsku,kde vysílá zatím na K57 nějaký výkonný vysílač.Neví,kdy ho Maďaři vypnou,ale potom prý VP mux K57 bude vysílat z výše umístněných konečných antén,s vyhlídkou  lepšího příjmu na Moravě.
ano, tak to je.
Jinak ten analog je Kab-hegy, program RTL.

Stran: 1 ... 110 111 [112] 113