Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Kříž

Stran: 1 ... 109 110 [111] 112
1651
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 27. 06. 2012, 23:58:36 »
pre porovnanie Ostrava mux1 a mux2
(keby niekto  pochyboval o signáli zo Skalice na slovensku)
Jedině Radhošť. Ostrava je naprostý nesmysl a Lysá je uplně bokem a za hromadou kopců.

1652
Myslel som Mux2 a Mux1 ;)
to je snad jedno, ve Skalici muxy z Ostravy??? co je to za nesmysl?

1653
No to by ma zaujímalo kedy to rozbehajú.V Skalici mi ide na 22 prvkovú motylkovú Iskra kanál 42k zo Zlína na hranici príjmu. Antena je vo výške 210m.Lepšie idú muxe z Ostravy.
z Ostravy ?????

1654
za jak dlouho se to dá namontovat?
to se musíte zeptat provozovatele, jeho výroky popírají i fyzikální zákony, takže čas na tom může být podobně  ;D

1655
Neví někdo jak to vypadá  v okolí Uh.Hradiště s mux 4?
žádný mux4 se zatím nekoná, žádná technologie není přítomna na vysílacím stanovišti.

1656
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 25. 06. 2012, 23:27:01 »
Tak už taky funguju. :) Liberec, 25K. Odpoledne, ani po 17 hodině jsem nechytal prakticky nic, jen nějaký lehounký náznak čehosi. Pak jsem to ještě zkoušel kolem osmé, už jsem to pomalu vzdával, zamyšleně jsem se šťoural v nose dipólem :D a najednou koukám, že bargrafy v ProgDVB začaly poskakovat. V pokoji u okna bylo jedno místečko, kde to něco začlo chytat. Tak jsem to ještě zkoušel z okna a najednou to šlo. Takže momentálně funguju na vyřazené polské síto v dezolátním stavu, síla signálu kolem 97% a kvalita kolem 85%, takže zatím je to celkem stabilní. Ale nechytám to přímo (v cestě panelák), ale z nějakého odrazu. Docela to hraje směrem k ještědskému hřebenu, ale ještě o fous lepší to bylo, když jsem to natočil směrem do sídliště.

EDIT: teď mířím přímo na ještědský hřeben a odrazem to chytám na 99%/99%. Takže kdo to z Liberce nechytá přímo, zkuste to taky.

Takže jak to říkal Pařízek, chodí to i na otočenou anténu buh ví kam a má to v Liberci podstatně menší potíže nežli Mux 3 nebo mux ReVi.
což neznamená, že to co říkal Pařízek, má jakoukoli vypovídací hodnotu a že to není blábol roku :D

1657
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 25. 06. 2012, 22:42:32 »
Velmi sa mi zlepšil signal, kedy už nič neseká a úroveň je veľmi dobrá tu v Skalici
Podla mňa rozbehli Uherske hradište niekedy okolo 20,30 hod alebo poriadne vytali Zlínu.
Dúfam že len nemám zlepšené podmienky šírenia signalu :)
Typujem UH že ide prosim overte to znova
v sobotu nebyl na vysílači UH ani šroubek navíc, co by nasvědčoval muxu 4... fyzicky jsem tam byl.
Zítra se to pokusím opět ověřit.

1658
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 25. 06. 2012, 17:29:09 »
Z Kleti mám 0/0. Vzdálenoct vzdušnou čarou cca 30 km a měl bych být i ve vyzařovacím diagramu antény na Kleti. AS sice není kompletní a tak asi nejedou na plný výkon (pokud jedou), ale čekal jsem aspoň něco. Má někdo z Kleti na K25 signál?
Ti jedou víc jak na plný kotel! Pařez si to UHF asi předstauje jako svoje přepalované VKV...

1659
... Na armádní stožáry se běžná civilní komerční technika moc nedává ;) (pár vyjímek je, nějaké VKV bubláčky...).
Jedna z výjimek je i na vrchu Praha u Příbrami. Kromě meteoradaru ČHMÚ odtud přes 2 roky z armádní věže vysílá minimálně převaděč MUXu 1 na kanále 29/H s výkonem 1kW (oranžové rakvičky?). Znalci možná identifikují i další "civilní" antény.
tak to asi bude také trošku vyjímka, když je to celé vojenský újezd, tak tam nikdo jiný nesmí nic vlastnit. Kóta je strategická a ta věž se pokud vím stavěla právě kvuli meteoradaru, ne že by si ČHMÚ dalo radar na dříve neosazenou vojenskou věž. Ale mohu se mýlit (pokud to jde podložit nějakými bližšími info nebo staršími foto).

Co se antén týká tak ty nohaté pavoučí válce jsou antény ŘLP nebo i vojenského letectva typu ZA-1, ZA-2 nebo ZA-12 (z vnějšku jsou stejné) výrobce Mesit Přístroje Uh.Hradiště pro letecká pásma, civilní 118 až 150MHz, vojenské 220 až 400MHz nebo univerzál na obě dohromady. Používají se často, např. na Libavé jsou použity při cvičení na spojení se základnou v Přerově (ta už vlastně nefunguje), kdy věž v Přerově měla přímou linku do těchto antén a mohla přepínat při cvičeních. Tam kde je letecké zařízení, jsou běžné (Praděd za lamináty po obvodu základny, Pálava, atd).

Ty bílé rakvičky jsou policejní systém Matra-Pegas (je jich tam více, 2x2 sektory).
Dipoly nad sebou budou různé služby v pásmech okolo 160 a 450 MHz, nebo i jiných.

Mux1 jsou samozřejmě ty oranžové rakvičky (ERP 1kW, donor Cukrák). Zajímavostí je, že z něho, jako dokrývače/převaděče, bere signál další dokrývač/opakovač v Příbrami, takže je to vlastně systém dvojnásobného převodu/opakování. Donor kachní zobáky budou zřejmě z opačné strany.

Atd, atd, narváno jako na každé významnější kótě...

1660
mám foto tuším ze září 2010 a stožár vypadá zcela stejně, s tím že ho prý stavěli to léto.

1661
tak ČRa jedou ve vlastním areálu kus od turisticky rušného místa, na 175m vysoké věži mimo jakýkoli bezprostřední výskyt lidí. Na rozhledně je to doslova mezi lidma... dle mne nesrovnatelné.
Tento nový stožár AČR i s tím nástavcem je tam zhruba 2 roky.
Uvidíme. Díky za fota.

1662
ten stožár je tam už celkem dlouho, s mux4 nijak nesouvisí (stál tam dávno předtím než si to TO2 a Pařez převedli) a je ve vlastnictví Armády ČR resp. Ministerstva obrany ! Ta tam má také svoji spojovací techniku (prakticky všechny ty směrové antény).
Na armádní stožáry se běžná civilní komerční technika moc nedává ;) (pár vyjímek je, nějaké VKV bubláčky...).
TO2 má svoji techniku v prostorech ČRa.

k25 a H polarizace sedí, těch 60 kW tam snad nikdo nemohl schválit, vzhledem k pohybu lidí nad i pod. No ale i hygiena je podplatitelná, že... nechme se překvapit, co se z toho vyvine.

1663
oficiální seznam kanálů prodle krajů

www.dx.cz

1664
On ten AS není ještě hotový. Na začátku má vyzařovat hlavně směr České Budějovice. No a snad nejdéle do pěti týdnů bude dokompletován a bude vyzařovat podle plánovaného diagramu. Pokud mi to časově vyjde, na Kleť si odskočím a udělám pár fotek a nějaké to video (už mám natočenou kompletní výměnu AS dvourotorovým vrtulníkem Kamov).
fotky už jsou ;) jen nevím, jestli je autor dá k uveřejnění. Zeptám se.

1665
Vysílač Kleť pojede na K25, 60kW, horizontální polarizace. Start by měl být 25.6.2012 odpoledne.
díky za info, připojím do tabulky ke k36, který jsem měl uveden, ještě jako druhou možnost k25, uvidíme jak to dopadne. Na druhou stranu, k25 už tam byl použit na experiment T2, takže je zkoordinován delší dobu a tedy také pravděpodobný.
Těch 60kW se mi zdá moc, ty 2 AJ to sice s odřenýma ušima vyzáří (necelých 30 každá pokud vím), ale je to podle mne zbytečné do tak úzkého směru jen na ČB (60st horizontálně).
Uvidíme, nechme se překvapit.

Stran: 1 ... 109 110 [111] 112