reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Kříž

Stran: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 110
1576
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Chybovost Mux3
« kdy: 08. 09. 2012, 22:54:07 »
Fyzická vzdálenost vasílačů v SFN není podstatná!!! ČRa řeší problém fyzické vzdálenosti odlišným nastavením časové základny vysílače, takže signál ze všech vysílačů v SFN vyhovuje podmínce GI!
Samozřejmě, že vzdálenost je podstatná. Musí být menší než odpovídá příslušnému GI. Což na Ještědu a Černé hoře v Muxu3 splněno není. Existuje tak oblast vzájemného rušení se obou vysílačů.
To je pouze Vaše naivní představa o vysílací technologii. Jasně jsem napsal, že fyzickou vzdálenost je možné korigovat nastavením časové základny!!! Vysílače tak pracují v mezích SFN!!!
Není to pravda, v jisté (zájmové) oblasti je tím uměle dosaženo splnění podmínky GI, vznikne ale jiná oblast, kde se tato podmínka poruší ještě výrazněji a v té je pak příjem prakticky znemožněn, pokud dopadají na anténu signály z obou vysílačů v dostatečné síle. Již několik let to tak "funguje" v případu Krašov-Svatobor.

1577
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 08. 09. 2012, 22:48:50 »
a lokace te BTS
k čemu??? píšu že je jich tuny, jsou si podobné jak vejce vejci. Jdi na gsmweb.cz a najdi si ji tam.

Nejsou si až tak podobné, tahle je z okraje Jablonného v podještědí, u nás ve Stráži jich máme několik, jedna je na střeše přímo uprostřed města, další usou co je Johnsons control a tušim, že jedna je i v té velké průmyslové zóně před Stráží, štěsti že nejsem z Prahy, tam jich musí bejt jak hub po dešti.
Božínku tady se zas objevuje Amerika :-)
www.gsmweb.cz

1578
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 08. 09. 2012, 14:13:46 »
a lokace te BTS
k čemu??? píšu že je jich tuny, jsou si podobné jak vejce vejci. Jdi na gsmweb.cz a najdi si ji tam.

1579
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 08. 09. 2012, 13:00:54 »
Víte co je tohle za vysílač a kde je?
obyčejná mobilní BTS na vodojemu, takových jsou tuny.

1581
jde o MMDS/MVDS/MADS

1582
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:SK mux 4
« kdy: 31. 08. 2012, 14:52:13 »
Nejsou, naopak mezi nimi v tomto případě existuje korelace. Tedy - mám to ujasněné :-) Dávno. Převedeno do této diskuze: Pokud by některé území nebylo pokryto tím kterým signálem, tedy signál by se nad tímto území "nerozprostíral", nehledě na údaje v mapách teoretického pokrytí, pak v důsledku není co chytat. Neboli - je-li dané území pokryto signálem se zpracovatelnými parametry, pak jej lze chytat.  Jinak ne. Není-li pokrytí, pak není ani chytání. A naopak... :D
tak aspoň je nám ostatním jasné, že v tom máte zcela chaos :-) tudíš se raději nespoléhat na Vaše vyjádření a definice.

ono totiž "pokryto" se většinou bere území, ale funkční "příjem" může být v jednom jediném bodě a kilometry kolem něho nic.
Pokrytí je z hlediska provozovatele, který něco vysílá, příjem je z hlediska diváka, který to v nějakém jednom bodě příjmá. Jakákoli záměna je nesmysl a korelace je max tak v tom, že pokud je něco skutečně kvalitně pokryto, tak by tam měl být bezproblémový příjem, opačně to neplatí, protože funkční příjem i ve více bodech území ještě neznamená, že je celé pokryto.

Ale klidně si dál myslete, že tak jak jste si ty definice sám pro sebe vymyslel, je to správně :-)

1583
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:SK mux 4
« kdy: 31. 08. 2012, 12:48:18 »
pokryta je silné slovo,ale chytnout se tam mux2 dá bez problému

Pokryta-nepokryta, chytáte mne za slovíčko! Třeba Hranice podle těchto map pokryty vůbec nejsou, ani VJ ani Krížavou, no a vidíte, mux2 z Krížavy chytáme velmi dobře. Pravda, na tři sfázované, individuálně zhotovené antény. Ale jde to, a dobře  :)
si napřed ujasněte význam těch "slovíček", protože chytat něco a pokrýt něco jsou dvě zcela zásadně rozdílně věci :-)

1584
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:SK mux 4
« kdy: 31. 08. 2012, 11:10:15 »
Pro Jiří S.  To je docela divné, škoda, že nebydlím v Olmiku, hned bych to vyzkoušel. Jakou máte anténu, případně jaký zesilovač?
Zdravím,anténu mám: Emme Esse AT45TLMS,zesilovač laděný k.56+57,ale na zkoušku k23 jsem použil ALCAD AM-356.V Olomouci je problém i s k57.Prostě tady to nějak nejede.

To není zrovna nejlepší kombinace pro dálkový příjem slabých signálů... Alespoň ten zesilovač byste měl mít kanálový. Jinak se "z éteru" pochytá kdeco a v širokopásmovém nebo v pásmovém zesilovači se slabý signál zahltí. A že K23 je v Olomouci slabý, je jasné. Přesto "doletí" z VJ dále, než K57. A pokud nenaráží do nějakých budov v místě příjmu, měl by v Olomouci být. Snad se někdo z Olmiku časem ozve  ;)

P.S. Mrkněte zde: http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html   Olomouc pokrytá je.

ač na daném webu spolupracuji, tak prohlásit podle teoretických vypočtených map, navíc v takové vzdálenosti od vysílače, že je Olomouc pokryta, to chce hodně velkou odvahu!

1585
aktuálně beze změny HW na věži... tj. nula bodov.

1586
Analogový rozhlas / Re:Mikulčice 94,6 MHz
« kdy: 18. 08. 2012, 17:17:26 »
Já vím, bylo by to spíš pro AnalogZone ;D, ale právě proto je to zajímavé, protože takových rádií k nějaké akci u nás není moc. Tedy spíš výjimečně, maximálně několik do roka a to je ještě autokino nebo něco ještě víc obyčejného. Ostravský experiment VŠB-TU s DVB-T/-H zde taky nebyl příliš prezentován. Jasně, od stolu v Praze/Pardubicích se to dělá blbě, narozdíl od koláčů a toho, co budou o víkendu dávat v televizi. ;)
to nebyla narážka na "Digi" v názvu... ale ať si to každý přebere jak chce.

1587
Analogový rozhlas / Re:Mikulčice 94,6 MHz
« kdy: 18. 08. 2012, 16:30:41 »
Digizone? A reportáž o radiu na jižní Moravě? Neblázněte :D Co není v Praze, jako by nebylo... navíc to bude mít zatím nulovou poslechovost, takže nic pro koláčo-odborníky  :P

1588
Já tedy nejsem žádný odborník ale čistě teoreticky by mohl pomoct i nějaký zesilovač požadovaným směrem, tedy jesli je toto možné zrealizovat.
tak to je fakt moc :-D
Já sice nejsem žádný doktor, ale to ten nádor nejde prostě odřezat flexou? Jestli je toto možné zrealizovat...

1589
nezapli

1590
Proto, že mě to zajímalo jako vás a byl sem asi 5 metrů pod anténou. :)
málo :)

Stran: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 110

reklama