reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Kříž

Stran: 1 ... 102 103 [104] 105
1546
Pokud by například malé síto nebo colorka měly skrz ty stromy lepší zisk, šel bych do toho.
tak z tohoto je jasně vidět jaké máš pomýlené představy, takže vysvětlovat ti jak to jde nebo nejde, nemá smysl.

1547
Právě že profesionálovů může být více a stejně problémy nastanou.Znovu opakuji že takové zařízení v tomto rozsahu nelze spustit ihned,chce to ladění,nastavení a pod..Sám se zabývám systémy měření a regulace a u aplikace s čerstvým sw neexistuje stav kdy se nahraje sw a "jede" to jak má.Vždy se ladí a optimalizije,nastavuje..Spíše jde o reakci jak dlouho to profesionálům trvá,reakce firmy.Viz Jihlava - na druhou stranu by měli mít připravenou náhradní rakvičku kterou použijí v případě poruchy jiné - to mě udivuje.
Jenže toto profesionál předpokládá a testuje. Zde nikdo netestoval a pan Pařízek, dle vlastních slov, volně cituji (kdyžtak si dohledejte): "zapli jsme to a ono to nejelo, to jsme nepředpokládali". To je rozdíl mezi profíkem a diletantnem, ten první přemýšlí, předpokládá, koná (ze zkušenosti). Ten druhý kecá a holedbá se ještě když nic nemá a pak se diví.

A čas na to měli, nemuseli to honit na poslední dny. Jenže "nepředpokládali že to nepojede", profesionálové, kdyby to předpokládali, tak si pohnou a začnou dříve. Týden navíc by stačil a to se v tom období, od momentu kdy získal mux4 (půl roku), dalo naplánovat, takovéto naknap na poslední chvíli si zvolili sami.

Argument, který někteří používají, že to dělají poprvé a nesmíme se na ně zlobit, neberu (ostatně kdo se zlobí, spíš je to k smíchu :-) ). Za prvé, mohl si na to najmout lidi, co to poprvé nedělají, za druhé to jako profesionál měl dobře naplánovat. Toto prostě omluvu nemá a vše jsou jen výmluvy pro "běžného diváka", který tomu stejně nerozumí a ještě s nimi bude mít soucit, jak chudáci bojují... sami se svojí neschopností a diletantismem  (viz facebook Pohody).

1548
Jenže kolem tvého příjmu či nepříjmu se koeficient profesionality nebo spolehlivosti co se týká výstavby, netočí. I když, co čekat, že, když dle u tebe nefunkčního mux3 meleš pořád dokola a tvrdíš jak je vše špatně, tak toto náhodou Pařezovi tam u vás jede a vynášíš ho do nebe jak to zvládli. Omezenost...

Promo hm... tak akorát "schopností a profesionality" :D
Těch pár desítek nadšenců v diskusích asi nebude cílová a konečná představa dua P+Ž o počtu a typu diváků  8)

1549
Jen blázen si mohl myslet že 25.6. se zapne čudlík  a vše najede jak má.Pokud něco spouštím a nemohu provést v nějaké formě reálnou simulaci jsou problémy v očekávání.Téměř nikdy instalované zařízení vyžadujcí individulální přístup nechodí na 1 ON.Je třeba provést testy,zkoušky,nastavení dle reálných podmínek a pod.Je oázka jak se k tomu majitelé 4tého MPX postaví z hlediska řešení problémů.
A to je právě to, co by profesionálové, za které se dotyční považují (viz jejich samochvála jaké mají zkušenosti z rádií a sítí), měli vědět a udělat. A ne to spustit v pondělí vše, k tomu do toho naostro Pohodu a brečet že to nejde na první pokus, což nepředpokládali :D Profesionalita zaplakala a utekla na kopce ČRa...
Výmluva o 3 měsících je tak pro malé děti, věděli do čeho jdou a instalovat a testovat mohli daleko dřív (bez diváků a klasických televizních stanic v datovém toku) než poslední den. Kdyby si to nepředstavovali jak Hurvínek válku... což opět mluví o té profesionalitě. Pak se nemůžou divit, když počet zákazníků, kteří by měli zájem, se limitně bude blížit nule (Pohodu samozřejmě nepočítám a zadarmo šířené lákadla také ne).

1550
to je snad jedno, ve Skalici muxy z Ostravy??? co je to za nesmysl?
tiež sa mi to nezdá, keď  je to naozaj zo severu, tak z Pradědu
kanály na Praděd nesedí, chytá 37 a 54, to jsou ty 3 uvedené vysílače v ostravské SFN (plus Hladnov ale ten nepočítám). Jedině Lysá nebo Radhošť, můj tip je Radhošť. Chce to počkat si na výluku jednoho nebo druhého, jestli to pojede.

1551
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 27. 06. 2012, 23:58:36 »
pre porovnanie Ostrava mux1 a mux2
(keby niekto  pochyboval o signáli zo Skalice na slovensku)
Jedině Radhošť. Ostrava je naprostý nesmysl a Lysá je uplně bokem a za hromadou kopců.

1552
Myslel som Mux2 a Mux1 ;)
to je snad jedno, ve Skalici muxy z Ostravy??? co je to za nesmysl?

1553
No to by ma zaujímalo kedy to rozbehajú.V Skalici mi ide na 22 prvkovú motylkovú Iskra kanál 42k zo Zlína na hranici príjmu. Antena je vo výške 210m.Lepšie idú muxe z Ostravy.
z Ostravy ?????

1554
za jak dlouho se to dá namontovat?
to se musíte zeptat provozovatele, jeho výroky popírají i fyzikální zákony, takže čas na tom může být podobně  ;D

1555
Neví někdo jak to vypadá  v okolí Uh.Hradiště s mux 4?
žádný mux4 se zatím nekoná, žádná technologie není přítomna na vysílacím stanovišti.

1556
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 25. 06. 2012, 23:27:01 »
Tak už taky funguju. :) Liberec, 25K. Odpoledne, ani po 17 hodině jsem nechytal prakticky nic, jen nějaký lehounký náznak čehosi. Pak jsem to ještě zkoušel kolem osmé, už jsem to pomalu vzdával, zamyšleně jsem se šťoural v nose dipólem :D a najednou koukám, že bargrafy v ProgDVB začaly poskakovat. V pokoji u okna bylo jedno místečko, kde to něco začlo chytat. Tak jsem to ještě zkoušel z okna a najednou to šlo. Takže momentálně funguju na vyřazené polské síto v dezolátním stavu, síla signálu kolem 97% a kvalita kolem 85%, takže zatím je to celkem stabilní. Ale nechytám to přímo (v cestě panelák), ale z nějakého odrazu. Docela to hraje směrem k ještědskému hřebenu, ale ještě o fous lepší to bylo, když jsem to natočil směrem do sídliště.

EDIT: teď mířím přímo na ještědský hřeben a odrazem to chytám na 99%/99%. Takže kdo to z Liberce nechytá přímo, zkuste to taky.

Takže jak to říkal Pařízek, chodí to i na otočenou anténu buh ví kam a má to v Liberci podstatně menší potíže nežli Mux 3 nebo mux ReVi.
což neznamená, že to co říkal Pařízek, má jakoukoli vypovídací hodnotu a že to není blábol roku :D

1557
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 25. 06. 2012, 22:42:32 »
Velmi sa mi zlepšil signal, kedy už nič neseká a úroveň je veľmi dobrá tu v Skalici
Podla mňa rozbehli Uherske hradište niekedy okolo 20,30 hod alebo poriadne vytali Zlínu.
Dúfam že len nemám zlepšené podmienky šírenia signalu :)
Typujem UH že ide prosim overte to znova
v sobotu nebyl na vysílači UH ani šroubek navíc, co by nasvědčoval muxu 4... fyzicky jsem tam byl.
Zítra se to pokusím opět ověřit.

1558
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 25. 06. 2012, 17:29:09 »
Z Kleti mám 0/0. Vzdálenoct vzdušnou čarou cca 30 km a měl bych být i ve vyzařovacím diagramu antény na Kleti. AS sice není kompletní a tak asi nejedou na plný výkon (pokud jedou), ale čekal jsem aspoň něco. Má někdo z Kleti na K25 signál?
Ti jedou víc jak na plný kotel! Pařez si to UHF asi předstauje jako svoje přepalované VKV...

1559
... Na armádní stožáry se běžná civilní komerční technika moc nedává ;) (pár vyjímek je, nějaké VKV bubláčky...).
Jedna z výjimek je i na vrchu Praha u Příbrami. Kromě meteoradaru ČHMÚ odtud přes 2 roky z armádní věže vysílá minimálně převaděč MUXu 1 na kanále 29/H s výkonem 1kW (oranžové rakvičky?). Znalci možná identifikují i další "civilní" antény.
tak to asi bude také trošku vyjímka, když je to celé vojenský újezd, tak tam nikdo jiný nesmí nic vlastnit. Kóta je strategická a ta věž se pokud vím stavěla právě kvuli meteoradaru, ne že by si ČHMÚ dalo radar na dříve neosazenou vojenskou věž. Ale mohu se mýlit (pokud to jde podložit nějakými bližšími info nebo staršími foto).

Co se antén týká tak ty nohaté pavoučí válce jsou antény ŘLP nebo i vojenského letectva typu ZA-1, ZA-2 nebo ZA-12 (z vnějšku jsou stejné) výrobce Mesit Přístroje Uh.Hradiště pro letecká pásma, civilní 118 až 150MHz, vojenské 220 až 400MHz nebo univerzál na obě dohromady. Používají se často, např. na Libavé jsou použity při cvičení na spojení se základnou v Přerově (ta už vlastně nefunguje), kdy věž v Přerově měla přímou linku do těchto antén a mohla přepínat při cvičeních. Tam kde je letecké zařízení, jsou běžné (Praděd za lamináty po obvodu základny, Pálava, atd).

Ty bílé rakvičky jsou policejní systém Matra-Pegas (je jich tam více, 2x2 sektory).
Dipoly nad sebou budou různé služby v pásmech okolo 160 a 450 MHz, nebo i jiných.

Mux1 jsou samozřejmě ty oranžové rakvičky (ERP 1kW, donor Cukrák). Zajímavostí je, že z něho, jako dokrývače/převaděče, bere signál další dokrývač/opakovač v Příbrami, takže je to vlastně systém dvojnásobného převodu/opakování. Donor kachní zobáky budou zřejmě z opačné strany.

Atd, atd, narváno jako na každé významnější kótě...

1560
mám foto tuším ze září 2010 a stožár vypadá zcela stejně, s tím že ho prý stavěli to léto.

Stran: 1 ... 102 103 [104] 105

reklama