reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Kříž

Stran: 1 ... 102 103 [104] 105 106 107
1546
nezapli

1547
Proto, že mě to zajímalo jako vás a byl sem asi 5 metrů pod anténou. :)
málo :)

1548
Přidávám opravdu netradiční instalaci španělské antény na televizním převaděči na Luckém vrchu. Anténa neslouží pro technologii, ale jako "soukromý" stožár s lankem a koaxiálem do nedaleké chaty. Někdo má ale štěští a to nejenom na příjmové podmínky. A dal bych ruku do ohně, že to je ten nejlevnější pronájem místa na stožáru ČRa ;D
P.S. V jakémpak to bufetu točí mé oblíbené pivečko? :)
nakoli máte ověřeno, že kabel z antény skutečné opouští stožár po tom lanu do chaty??? tyto antény se na TVp běžně používaly v posledních letech pro ball DVB-T do konvertorů DVB/analog, když jim byl vypnut primární vysílač. Je jich po TVp spousty.

1549
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Mux4 v Breclave
« kdy: 03. 07. 2012, 23:15:07 »
Vie niekto ako to bude(je) s vysielacom muxu4 z Breclavi?
žádný takový neexistuje, existovat nemá a ani existovat nebude :) kde jste na to přišel?

1550
Signál v Havl.Brodě oproti "zkušebnímu" pondělku skutečně poklesl,ale přesto na dlouhou colorku hraje
mux4 bez problémů a bez EPG,signál podle Philipsky TV má hodnoty - intenzita 93/kvalita100/BER 0,0x1E-6,
signál absolutně stabilní,takže MER odhaduju bohatě přes 25dB.
Ten odhad by mohl sedět. Je otázka přesnosti, daný přijímač je zřejmě na mezi rozlišení, takže skutečná hodnota může být jiná, i menší.
Ovšem zásadní je, že pokud se vůbec VBER pohybuje v řádu 10-6, je to "velmi slušné" pro příjem.
"Při přímé viditelnosti a signále 63 dBuV za anténou byl MER kolem 15-20 dB! Pro srovnání, u normálních multiplexů, tedy těch od ČRa, byl signál 81 dBuV za anténou a MER 35 dB u Žižkova. "

Stačí? Citace Kuby Melína z diskuse pod článkem http://www.digizone.cz/clanky/multiplex-4-odstranil-problemy-se-synchronizaci-prazskych-vysilacu/.
Takovéto parametry se prostě neodhadují...

1551
Jenže vy jste pánové nepochopili že se zde bavíme o nějakém již hotovém výstupním výkonu, proto nevím proč do toho motáte další věci (děliče, zisk antén, útlum koaxu atd.) o tom se tu ted' přeci nikdo nebaví.  ;) Mě jen tak nenapálíte  :D
motat to začal dotyčný, přečti si to od začátku, jak sčítá výkony rakviček apod...
tebe nemá kdo co napalovat, mně je uplně jedno co ty si o tom myslíš a jestli se napaluješ, opaluješ nebo chladíš, to je tvoje věc. Že tvoje dětské projevy jsou přirozenou součástí tvé trošku pozměněné osobnosti, tak nad tím se už nikdo nepozastavuje. Ostatně, to že si něco nepřečteš celé nebo to nepochopíš na rozdíl od většiny, je tvůj osobnostní rys, dalo by se to zpětně dohledat v hromadě případů, i nedávno. Běž se radši věnovat něčemu užitečnému.

1552
No pokud vím tak 5kW x4 směry = stále 5kW. anebo ne?  :D Ta rakvička je snad o vyzářeném určitém plošném pokrytí (směru, vyzářeném úhlu) či o sytosti pokrytí když jsou ty rakvičky třebas pod ssebou. (2,3 či více) nebo se pletu? Na něco se snad logicky i dojít možná dá ... Chápu že jsou pak i jiné mody, kdy se to možná nějak sčítá nebo tak když je těch rakviček víc, ale tomu nerozumím. Doufám že jsem znalé opět mile pobavil svojí úvahou  ;)

PS: Koukám že už se zde dokonce nabízejí lekce za nějaký peníz.  :D
ty jsi typický příklad toho, že anonymně do někoho hustit horem dolem dlouhodobě knowhow nemusí mít vůbec žádný účinek :) už ti to kdysi psal i Enik, kdy po letech na diskusích DZ a jiných diskusích propadal zoufalství, že stále nechápals základní věci. Někomu prostě je dáno něco a někomu něco jiného. S tím nikdo z nás nic neudělá a proto se nehodlám pouštět do zbytečných vysvětlovacích akcí. Vytrhávat něco z vědomostního kontextu na pozici třeba 7 z 10, když netuším jestli dotyčný vůbec tuší co je na pozicích 1-6, nemá smysl.

1553
vážně? tak mi to vysvětli, rád se nechám poučit od někoho kdo má maturitu z fyziky a matematiky
nemám ambice kdekomu vysvětlovat věci, které asi stejně nepochopí, už jsem to psal o 2 příspěvky výše. A nemám na to ani čas (ty někoho vyučuješ zdarma?). Jen tu dementuju zcestná prohlášení, která matou ostatní.
pokud jakožto maturant z matematiky a fyziky nedokážeš někomu slušně, jednoduše a polopaticky vysvětlit v čem se mýlí, tak o něm laskavě nerozhlašuj že něco nechápe, má guláš a podobně, zvlášť když ten nechápající můžeš být právě ty sám.
o tom, že bych si watty nemohl jen tak sčítat opravdu slyším poprvé a pokud ty máš na věc jiný názor a tedy můj názor rozporuješ nezbude ti nic jiného než mi ho zdarma vysvětlit.
2 zarovky 40W maj dohromady 80W. pokud ty si myslis neco jineho asi nejen mě budeš muset tu skrytou abstrakci vysvětlit. a nepiš že nemáš čas. kdyby si ho neměl jak tvrdíš, tak sem nepíšeš.
nedokážu a nemám čas, nejsem škola ani učitel. Už jsem ti to psal. Odkdy si nafoukaní diskutéři na internetu myslí, že když zaperlí nějakým nesmyslem tak je někdo povinen jim vysvětlovat jak to ve skutečnosti je? Ty děláš svoji práci zadarmo? Tvůj čas je zadarmo? Stále nejsi schopen pochopit, že to není o 3 větách, když navíc vůbec netuším nakolik co znáš, chápeš, v čem se vyznáš.

Můžeš mít 50 let celoživotní zkušenosti v podobném oboru a mít jen špatnou přeedstavu tady o tomto, pak stačí ťuknut (když vím kam, což nevím protože nevím co jsi zač) a pochopíš to. Nebo můžeš mít roků libovolně kolik chceš, nedochozenou základku a já se tu budu snažit úplně zbytečně.

Sorry ale nejsi cílová skupina mého snažení se. Jen to tu píšu (a opakuji to poněkolikáté), aby to ostatní nemátlo a aby sis to někde našel a dovzdělal se. Pokud pohrdáš touto radou, je to tvoje věc, ale nikde není psáno, že když vyvracím tvoje nesmysly, jsem povinen ti vysvětlovat jak to je doopravdy.

Napsat tyto řádky mne stojí 2 minuty času, napsat univerzální popis a vysvětlení jak se co v tomto počítá pro zcela neznámou osobu o níž netuším, jestli vůbec ví kolik je 1+1, je na hodiny. Nemám vstupní podmínky a hodnoty (jestli rozumíš tomuto matematickému zápisu), abych z toho mohl udělat závěry. Stejně jako Pařez se pustil do stavbu muxu4 aniž by o tom kdokoli z jeho nohsledů cokoli věděl (a mysleli si že když umí dláždit chodníky (bubláčky VKV) tak můžou stavět dálnice (celá síť DVB-T včetně SFN)) a pouští se do stavby takových rozměrů. Podle toho to dopadá.

Pošlu ti číslo účtu, zaplatíš mi předem několik hodin a máš v mailu obsáhlý popis "jak, co a proč" v této věci funguje a jak se to počítá s mým počátečním odhadem že umíš násobilku a přímou úměru. Ale neustále dokola nepiš prosím svoji pomýlenou představu, že jsem povinen ti něco vysvětlovat když to neznáš a bude mne to stát pár minut (což nemůžeš tušit, když o tom evidentně nic nevíš)

1554
Říkají ti něco pojmy jako útlum koax. napáječe, dělič výkonu, zisk antény a další??? Tady "kamaráde" běžné kupecké počty 4 x 5 = 20 NEPLATÍ! Připomínáš mi svými "odbornými znalostmi" osobu jistého západočeského hudebníka!  :( :(
neplatí ? 4 zesilovače po 5kW nemaj dohromady 20kW?
asi bude problém v tom, co si představuješ pod pojmem "zesilovače" a také to, jak jsou zapojeny.

1555
vážně? tak mi to vysvětli, rád se nechám poučit od někoho kdo má maturitu z fyziky a matematiky
nemám ambice kdekomu vysvětlovat věci, které asi stejně nepochopí, už jsem to psal o 2 příspěvky výše. A nemám na to ani čas (ty někoho vyučuješ zdarma?). Jen tu dementuju zcestná prohlášení, která matou ostatní.

1556

když napíšeš že 5kW krát 4 antény, každá do jednoho směru, je 20kW tak je to prostě nesmysl a o tom se bavím, Jestli je provozovatel blb nebo není neposoudím a ani mne to nezajímá, s uvedenou formulací to totiž nesouvisí.
[/quote]

5kW, ať na výstupu zesilovače nebo vyzářenejch anténou bude furt 5kW. krát 4....
někdo to holt chápe, někdo z toho dělá guláš ....
[/quote]
a to se právě šeredně pleteš :D

1557
čéče já nechápu co je na tom co píšu gulášoidního. to že ty máš nějakou představu mě opravdu vůbec nezajímá. na mých tvrzeních není nic co by kolidovalo s realitou. pokud jseš z toho tepla podrážděnej , tak se jdi schladit, podle mě máš totiž nemale připálenou cibulku v tom guláši kterej mi podstrkuješ.
ono totiž 20kW vypalenejch všesmerově a sektorově je sakra rozdíl ! a to je to o čem tady píšu !
laskavě si přečti na co sem reagoval ! na těch vyspekulovanejch 10kW od diskutérů nad tebou. pochybuju totiž, že vysílatel je takovej blb aby nevyužil potenciál ČS kterou pokreje nejen celý podkrkonoší až někam k Trutnovu, ale i severnií část středních čech . to by byl sakra blbej , kdyby do jablonce a liberce pustil 10kW a jen 10kW do zbytejch směrů. to s žádnejma decibelama EIRP ziskem ani výkonem natož ukončenou střední školou nemá ani zbla společnýho.

PS: aby si věděl o čem tady plkáš , tak tady si prohlídni potenciál toho kopce: http://www.heywhatsthat.com/?view=MHP8ESJN na mapě klikni na visibility cloak :)))
když napíšeš že 5kW krát 4 antény, každá do jednoho směru, je 20kW tak je to prostě nesmysl a o tom se bavím, Jestli je provozovatel blb nebo není neposoudím a ani mne to nezajímá, s uvedenou formulací to totiž nesouvisí.

1558
Signál v Havl.Brodě oproti "zkušebnímu" pondělku skutečně poklesl,ale přesto na dlouhou colorku hraje
mux4 bez problémů a bez EPG,signál podle Philipsky TV má hodnoty - intenzita 93/kvalita100/BER 0,0x1E-6,
signál absolutně stabilní,takže MER odhaduju bohatě přes 25dB.
odhadovat MER z takovýchto podkladů, tak to vidím prvně :D asi nová metoda...

1559
Tak to by byl právě špatný směr  :P Ale zase to není tak daleko, abych tam nedošel a neotočil si to správným směrem  :D

Správné slovo chlapa  :D  :D  :D
takového toho z hospody s pivem před sebou? :D silné nesmyslné řeči nemají s chlapstvím moc společné...  ???

1560
do jedny rakvicky jde 5kW tzn do 4 rakvicek jde celkem 20.
máš v tom dobrý guláš...
čéče já nemám čas někoho vyučovat radiotechniku, navíc tvoje představa že to vejde do 2 vět a hend tomu budeš rozumět, je trošku naivní.
Najdi si něco o výkonu, ERP, zisku, decibelech a pak to možná pochopíš... podmínkou je aspoň ukončená SŠ a kamarádství s matematikou  8)
Vyzářených 20kW může být teď z jedné rakve stejně jako vyzářených 20kW tam může být i kdyby tam bylo těch rakviček milion do jakýchkoli směrů...

Stran: 1 ... 102 103 [104] 105 106 107

reklama