Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Kříž

Stran: 1 [2] 3 4 ... 112
16
Aktuální problémy multiplexu24.

https://youtu.be/uficMnVffto
Spíš muxu 21, ne?
Jinak jsem si říkal, co se to děje, že mi blbnul příjem jak z Liberce, tak z Brna. A pak jsem si pustil záznam a je to plné chyb kolem zvuků i obrazu. Už jsem to pozoroval v minulých dnech. Možná to souvisí s přepnutím multiplexeru po skončení regionů.
Přechodový stav na straně vysílatele (než se to vše zas nějak poskládá) po skončení regionů je v řádu nižších jednotek sekund. Takže v Událostech už to určitě nemá vliv.

17
Obrátit se máte na ČTÚ, to je státní ÚŘAD.
ČRa jsou soukromá firma.
Rušení od vozidel se v drtivém počtu případů projevuje pouze tam, kde je buď nedostatečná úroveň signálu (a nikdo si nepohrál s umístěním antény), nebo je naopak použit nějaký turbo-zesilovač, který každé rušení zesílí a obraz rozbije. Bez znalosti komponentů a zapojení a měření na místě se toho moc vymyslet nedá.

18
Pravda, v tom případě lze doporučit jen odborníka, protože analog tu nemáme už 10 let :) Dotyčný si s tím tedy jen těžko poradí...

19
Je to strašně jednoduché, indicie o analogu napoví hodně: obraťte se na svého správce STA, resp. předsedu SVJ :) Žádné technické rady na dálku vám pomoci nedokážou, vyřeší to jen ten, co má toto u vás na starosti.

20
zahod to a kup normalni trafo zdroj do zasuvky

21
omar3, dík za odkaz, pěkné počtení. Jen by možná nebylo na škodu do testu přidat i jiné antény, než ty z portfolia pár výrobců, jenž byly zdarma zapůjčeny. Domnívám se, že by neměl být problém nějakou tu anténu i nestranně zakoupit, obzvláště pokud autor v oboru podniká.
tak to udělej :) Někdo tady zadarmo vyvalí takové cenné info a furt se to někomu nelíbí a chce zadarmo ještě víc... :D

22
Nepopisuju T/2, popisuju obecný princip. V tom se tyto technologie neliší. Pokud budeš jako užitečný signál přijímat a dekodovat Barvičku za zády, natolik silnou, aby hrála, NIKDY neuvidíš nějaký jiný signál/obsah/multiplex někde na pozadí, jako impulsní odezvu, atd... Prostě ne. Mysli si že jo, je mi to v podstatě jedno. Ale není to tak a být nemůže. Pokud by ten cizí mux byl natolik silný, aby sis mohl něco dalšího zpracovávat, tak ti nikdy nebude hrát ten užitečný (v tomto případě Barvička).

23
Impulsní odezva funguje na stejném obsahu, jiný obsah (dva různé muxy) ti nemůže udělat impulsní odezvu. Ta jde rozklíčovat a zobrazit jen na funkčním stejném multiplexu. Stručně, když ti bude hrát Brno, tj. bude demodulováno, nikdy ti nic nemůže ukázat impulsní odezvu jiného muxu/obsahu na pozadí. Musí se to k něčemu synchronizovat. Jak se asi budou synchronizovat různé obsahy? Čistě logicky nemůže být rakušák opožděn za Brnem, Brno po něj není a ani nemůže být primární, základní nulový signál.

24
Díky za zajímavou a pro Moravu i důležitou zprávu.
Je smutné, že ji musel přinést účastník fóra. Co ten týden dělali všichni ti Rožánkové, Poláci, Potůčkové a další mediální redaktoři.
Hned jsem zkontroloval K21 a K23 a na Javorině žádné zhoršení chybovosti nevidím.   
Von to má Polák ve čtečce, ale ještě se k tomu nedostal. Těch zpráv z oboru broadcastingu je zkrátka hodně a já to navíc ještě musím prokládat DAB+.  ;)

25
Díky za zajímavou a pro Moravu i důležitou zprávu.
Je smutné, že ji musel přinést účastník fóra. Co ten týden dělali všichni ti Rožánkové, Poláci, Potůčkové a další mediální redaktoři.
Hned jsem zkontroloval K21 a K23 a na Javorině žádné zhoršení chybovosti nevidím.   
Omare, jenže ono to nezasáhne Prahuuuu helééé, takže všechno co k polákům nebo od poláků nepřiletí na stříbrném podnose, nečekej že by bylo středem pozornosti :)

26
...Asi si to pleteš s propustmi, zádržemi, atd... ty máš zádrž na 12D, ne útlumák.

Útlumák je hovorový výraz pro oficiální název útlumový článek...

hoši chtěl jsem původně říct, že si masírujete ega, pak jsem si uvědomil, že číst mezi řádky v mých řádcích když jsou řádky řídké vede k superřídkým nedorozuměním :)


Sere pes jak se ten bazmek útlumový článek má správně nazvat, v technické hantírce se dělají zkratky/zjednodušení, někdo řekne útlum, jiný zádrž nebo odlaďovač.

ALE podstata vyšuměla a je to škoda (totálně nechápu absenci vašeho názoru), může to být zajímavý přínos k příjmu DAB: lezl ten nenápadný rakouský 8A do zelí 8A Teleko z Barvičky nebo ne?
Zkratka není hantýrka, esi v rozdílu mezi těmi věcmi nemáš jasno, tak moc nezáleží co se děje s 8A :)

27
Andreji, útlumák je útlumák, většinou širokopásmový, resp. na pásmo které řešíš (třeba UHF, VHF), ale tlumíš s ním vše, i užitečný signál.
Asi si to pleteš s propustmi, zádržemi, atd... ty máš zádrž na 12D, ne útlumák.

28
Dave , 121 jako H121 a 14 půlek = 7 prde.í :-)
myslel jsem tu druhou část samozřejmě :D

29
A to buď rád, že sis tam nenatahal tu 121. Kde je signálu 14 půlek, tam to hraje i na prádelní šňůru, u tebe je to trochu jinak. To je stejný jako s těma symetrákama, říkáš žes nic nepozoroval, ale překvapenej že 2039 na 39 nejede :-)
To jsou zas kody toto, my ostatní nevíme nic :D

30
no jen to UTP... fakt bych dal co nejvíc stíněné S/FTP

Stran: 1 [2] 3 4 ... 112