reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Kříž

Stran: [1] 2 3 ... 105
1
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 18. 11. 2019, 12:41:07 »
google:
"Funkce "Active reception", která automaticky vybere nejvhodnější režim příjmu. "
plus to samé anglicky a německy ;)
co to přesně dělá asi ví jen Kenwood...

ještě k uplně jinému Kenwoodu:
"active reception switch that switches between manual and automatic selection of IF (intermediate frequency) and RF (radio frequency) settings"

2
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 10. 11. 2019, 23:38:27 »
ten na fotce, asi 270 nebo 280, ted nevim. Ale myslim ze se v nicem nelisi, jen maji nejak prehozena tlacitka okolo kolecka.

3
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 10. 11. 2019, 23:18:56 »
Kdyžtak mi tu jeden leží navíc ;)

4
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 10. 11. 2019, 21:47:56 »
Můj Pioneer dtto. Odpojoval jsem baterku vícekrát a vždy paměti udržel. Jak dlouho vydrží, to ale těžko říct. Jestli je tam baterka, nebo kondík... Ale teď si uvědomuju, v lednu auto stálo měsíc bez motoru, takže baterka byla určitě odpojena a paměti si nepamatuju, že bych musel znovu ukládat.

5
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 10. 11. 2019, 12:40:18 »
I jedno-DIN aftermarket autoradia posledních let jsou už jen na této koncepci, MF filtry tam nenajdeš.
Tady můj Pioneer, ta malá separé destička kolmo na hlavní DPS je DAB tuner:

https://imgur.com/a/eDdLBXG

6
Univerzálně těžko, příjem elmag vln a anténařina jsou silně individuální na lokalitu a vybavení :) Co jedomu funguje, druhému nemusí a naopak.

7
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 10. 11. 2019, 10:21:42 »
Nezbývá, než to zkusit, dopředu to nikdo neřekne. S moderními autorádii ale nelze srovnávat, to jsou už uplně jiná zařízení s DSP, žádné fyzické filtry tam nefigurují. Uvedené selektivity a citlivosti dosahují tím, že signál vzorkují už na vstupu a následně zpracovávají softwarově. Takže s ním pak provádějí různé prasečinky, včetně omezení dynamiky, prostorového efektu atd (zmonoizování), čímž se dosáhne "čistého" příjmu. Už to je vše softwarová záležitost, doby MF filtrů jsou pryč.

8
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 09. 11. 2019, 15:05:00 »
Já to nesleduju za jízdy, ale loguju spolu s polohou. Takže zpracování až v klidu, na to máme lidi :)


9
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 09. 11. 2019, 11:09:07 »
Včera cesta Prágl-D1-Brno-Slavkov-Buchláky-UH... luxus, bez jediného výpadku (myslím ten problém co tu byl minulý týden, nebavím se o okolí kilometrů 110 a 130 na D1, kde je to tradičně bez signálu už od doby spuštění všech dálničních bubláčků).
Drželo to i přes Buchláky, včetně sedel a údolí, neustále plný kotel. Pasiv, autoradio Pioneer, zhruba lambda/4 magnetka na střeše. Příště to vezmu QIRXem, ať je vidět dle TII, kde po té I/50 mezi Střílkama a Buchlovicema vládne Kojál a kde Tlustá.

10
Ahoj. Ostatní mi ukazují 90%, jen MPX1 16%. Přemístil jsem antenu a dosáhl 32%. Tak to doufám nebude tak, že MPX zvedne ke konci DVBT1 signál na 100%. pozn: Neznalost neomlouvá, že?
Jděte už všichni do háje s těmi procenty...

11
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 06. 11. 2019, 09:30:58 »
ano, back in the saddle.

tipovačka jenom tak pro srandu, málo info z terénu. Klíčové může být to od Davida Kříže - pokud tam Kojál promlouvá, tak se rozjel Kojál. Pokud na té trase UH-Zlín má dominanci Tlustá hora, tak ujela nebo spíše courala centrální frekvence SFN sítě. Nevíme jak ji ČRa řídí, může se to dělat i přes GPS. Pokud by se vloudila chybka, problémy měly přijímače protože se nemohly pořádně zasynchronizovat.

Zde na Brněnsku může být příčina ze dvou výše uvedených nerozlišitelná - Hády i Kojál hrají někde přibližně rovný part.

to vše jenom v rámci povídačky sychravého dne u svařáku; ČRa ví, ale nepoví. Nevím proč, nejde o negativum, systém je technicky složitý, SFN se taky musí pozorovat a případně dolaďovat.
Ufff, se cítím tak důležitě .D Ale asi máš pravdu, že podám důležité info, bo v pátek v den spuštění jsem jel D1 z Práglu až do KM a tam směr ZL-Otroky, a UH... totál bomba, bez jediného zaváhání, plný kotel, bez výpadku. V neděli v okolí UH divné chování (na hodně místech je Kojál dominantní)... v úterý dopoledne cesta zpět do Práglu, opět od Otrokovic D55, kolem Kromcla D1, Vyškov, atd... totální marast, nefunkční, nepoužitelné, včetně celé trasy kolem Brna, kde dřív burácely Hády, tak se asi míchají s Kojálem a nešlo to. Takže můj tip byl ujetý Kojál, který rozbíjel Tlustou a Hády... nebo rozjeté jako celek. To už nezjistíme, hlavně že je to ok. Zkusím se ještě přeptat jistých osob...
Akorát Andreji, tu spekulaci o centrální frq bych nevypouštěl, tady by nemělo jít o frekvenční, ale o časovou doménu... ale říkám, nikdo z nás neví. Buďme rádi, že je to ok.

12
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 05. 11. 2019, 00:28:48 »
Tlustá, Kojál a Hády se melou všechny tři do sebe. A 12C ČH mě tady v Blansku pulzuje od 0 do 40dBuV na odkloněné straně střechy.
Mlít se můžou, ale v pátek, v den spuštění, to jelo jak z praku a teď už více lidí na více místech pozoruje, že se rozbíjí...

13
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 04. 11. 2019, 22:28:46 »
No mě to taky hapruje, tam kde v pátek podél mé cesty mezi UH a ZL to burácelo bez jediného zaváhání (nevím či Kojál nebo Tlustá, ta třeba na Ržurnálu někdy v FM moc nešla a skákalo to na Kojál), dnes samý výpadek. V autě žádné změny HW, pasiv prut na střeše od Pioneeru. Divné, že by tu někdo něco rozdrbával???

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:prechod na DVB-T2
« kdy: 04. 11. 2019, 14:01:20 »
Mně je ten člověk odpudivý sám o sobě (už jen jeho vytřeštěné oči), i tou prezentací, takže jsem to vydržel 10 sekund a konec. Toto je fakt krok vedle od těch, kdo ho najali...

15
Upřesni GPS....

Děkuji za reakci pane Kříž, GPS 49.0293394N, 17.6479942E, anténa ve výšce 2 patra pod střechou (pálená taška....), anténa Alcad FM-102 - nevím, jestli přesně tento typ, ale rozhodně tento tvar...

Faktem je, že ze Zlína Radiožurnál a ČR Brno chytám jen stěží, spíš to šumí jako oceán, uvedené stanice chytám z Černé hory... Ale zase paradoxně ČR Brno z Brna na 93,1 FM chytnu i na prutovou anténu rádia, které mám v kuchyni, byť to šumí... Antény na DVBT mám nad střechou a jak zmiňujete, Klobouky (Ploština), Hradiště (Rovnina), Javorina bez problémů ale anténář, který mě to instaloval dal přednosti Kloboukům před Zlínem.

On tam nějaký ten náznak DAB+ je, je to vidět, prostě u 81% skenu se to pozastaví... Je nějaká možnost, že časem dají DAB vysílač na Černou horu ? To by byla paráda...
Jak píše Xmux, toto fakt není anténa na VHF III (DAB)... toto je na místní VKV příjem, tj. ani ten ZLín na FM to nepobere. 
Černou horu v DAB+ nečekejte, s DVB-T se nás tady mezi Chříby a Bílými Karpaty taky vyprdli (prý Javorina jak v analogu není potřeba a Klobouky se Zlínem to stačí). Tak nestačí no...
Jinak, dle GPS, ve Vašem okolí jsem pár set metrů různými směry nějaké antény dělal a tam je fakt Tlustá ještě když ne zabitá, tak rozbitá, takže Ploštiny (bez mux3 bohužel) byly vždy jasnou volbou. Ale opravdu je to především o anténě a případně možnosti to hodit ven. Zas ten VHF III se líp ohne, takže by to na nějakou směrovku hrát mohlo. Buď zkuste sám nebo se můžeme někdy domluvit.

Stran: [1] 2 3 ... 105

reklama