reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - omar3

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 82
46
Dnes jsem byl v Jihlavě, tak jsem vyzkoušel pokrytí. Jihlava dejme tomu, ale na dálnici to dlouho nevydrží. První kucky byly už na 128km a od 130 směrem na Brno už nic. Párkrát se signál ještě na chvíli vrátil, u letiště, ve stoupání k mostu v Meziříčí a naposledy ve stoupání ke sjezdu na 153km Lhotka. Musím říci, že jsem čekal víc.
Referenční přijímač Tesco na palubní desce připojený do Aux vstupu rádia.

47
Radio Vysočina pokryje celou dálnici z Brna do Prahy, akorát u Brna do toho už vrká Funradio. Pokud je na stejné kótě, tak se máme na co těšit.

48
Jo, žiju, ale přes léto jsem měl jiné starosti, tak byl čas jen na krátké štěky. S přibývajícím podzimem času trochu přibude. Jak přejdou burčákové pochody v Prušánkách a Mutěnicích, tak bychom mohli něco spáchat.

Také mne čeká jedna zásadní změna přijmu. Můj poskytovatel vypne 1.10. analogové vysílání, tak budu muset našim důchodcům zajistit příjem, kde doposud odmítali k CRT STB. Tímto krokem odpadne poslední důvod, proč jsem měl sloučenou kabelovou televizi s anténami. Věřím, že prostorovým oddělením obou rozvodů dojde k zásadnímu snížení rušení stejných pásem s rozdílnými službami.     

49
Zahlédl jsem anténu, po které část laické veřejností volá. Všesměrová a širokopásmová a používají ji i profesionálové.

50
Já to chápu tak, že popisujem příjem DAB v Čechách.
Pro mě byly Krušné hory jedna velká exotika a byl jsem tam poprvé. Třeba na kilometry to mám blíž do Tater, než na západ Čech. Proto od linie Liberec-Praha-Č.Budějovice směrem na západ, se vyskytuji velmi zřídka.

51
No dobrá, přidám i multiplexy
Nejprve Jáchymov. Tyto multiplexy nejely, pouze ráno probublával Bayern.

5C DR Deutschland
8C Mitteifranken
9A MDR Sachsen
10B Oberfranken
11D Bayern
12C CRo
12D Oberpfalz

Druhý přehled je z vrcholu Plešivce
5C DR Deutschland
6B MDR S-Anhalt
8B MDR Thueringen
8C Mitteifranken
9A MDR Sachsen
10B Oberfranken
10C Nuernberg
11C S-Anhalt
11D Bayern
12C CRo
12D Oberpfalz

A návdavkem seznam 153 stanic zachycených v Krušných horách.

52
Omar: do prčic, opět jsi v něčem první; 198 stanic; puntičkářství stranou, to je již bájné numero 200
První určitě nebudu. Určitě jsou experti, kteří těch 200 stanic už dali, akorát to tady neventilují. Dále uvedu měření z letošního pobytu v Krušných horách.

Beru to od nejhoršího pokrytí po nejlepší.

6.   místo - Jáchymov. Tam nejelo nic, pouze ručně naskenováno pár multiplexů pod hranicí přijmu.
5.   místo - Kovářská. 58 programů.
4.   místo - Boží Dar v parčíku před radnicí 129 programů.
3.   místo - Klínovec  159 programů
2.   místo - Plešivec  169 programů
1.   místo - parkoviště lyžařského střediska Neklid nad Božím Darem 198 programů. Tam bych si troufl vyhledáním optimálního místa příjmu překročit Andrejovu magickou hranici 200 stanic na site.

53
Musím se přiznat, že vysílací antény na L-band nejsou moje silná stránka, ani nemám přijímač, který by toto vysílání dokázal přijímat. V příloze celkový pohled na vrchol, kde už je anténa vidět pro toho, kdo ví co má hledat. Vycházel jsem z teorie, že ČRa by konkurenci na svůj vysilač nepustili, takže anténa musí být na té příhradě. Za pomoci gsmwebu jsem ji i dohledal. 

54
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 06. 09. 2019, 11:01:50 »
Lukáš dnes psal, že antény pro Rádio City 89,2 jsou v Mokré. Já si tedy myslím, že jsou na Mohyle míru. Tam kde jednu dobu byly také antény původního radia R. Aktuální foto v příloze.

Vůbec Rádio R často stěhovalo antény, napřed byly v Mokré, pak na Mohyle míru mezi Prací a Újezdem, nejprve na vstupní budově vojenského areálu a nakonec u radaru.

55
Jak se to vezme. Pokud tabulky neklamou, tak je to anténní systém DAB pro kanál LJ, výkon 4kW.
Nooo, tak to mi řekni, co z toho je dle Tebe L-band ;) sorry že rýpu, ale Ty nejsi lama, takže proto se tak upřímně divím :)
Anténa pro L-band je z druhé strany stožáru, takže na fotce není moc vidět  :( Druhá podesta odshora uprostřed pod mikrovlnnou.
Více zítra.

56
Ano, je to tak. Ty máš psa, já zase turistickou skupinu. Kdo chvíli stál, již stojí opodál. Chvíli se zapomenu s radiem a už je nedoženu. Jediný plnohodnotný scan s multiplexy mám z vrcholu Plešivce, kde bylo občerstvení.

Při jednom výletě jsem potkal opravdové DXery. Byli vybaveni upravenou dodávkou, přívěsem s výsuvným stožárem a 17 prvkovou anténou na rotátoru. To se pak ladí v sedě, suchu, teple, klidu.

57
Jak se to vezme. Pokud tabulky neklamou, tak je to anténní systém DAB pro kanál LJ, výkon 4kW.

58
V září vyvolávám fotky z prázdnin, jak zpívá božský Karel.
Tady je první výsledek, krásný DAB vysilač.   

59
Bez nadsázky, je to v terénu nejjednodušší. Dáš automatický scan a za pár vteřin ti vypadne celkový počet stanic. Počítat to na multiplexy je sice více vypovídající, ale zabere to mnohem víc času, než se ručně projdou všechny kanály a člověk si to zapíše.
Bandscan po multiplexech se mi za prázdniny povedl pouze dvakrát. Jednou na ubytování a jednou v hospodě při čekání na jídlo.     

60
Já mám momentálně osobku 198 DAB stanic na teleskop. S blížícím se podzimem bude prostor na zpracování.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 82

reklama