reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - omar3

Stran: 1 [2] 3 4 ... 86
16
Tak jsem to nakonec natahal takto. Ještě mám 14 dní čas na případné změny.

17
Nevím, co je na tom smutného, to je současná realita. Každý má volbu. U mě přichází v úvahu pouze body 1 a 3. Kdyby přišla nějaká firma a uviděl složitost mých rozvodů, tak by buď utekla nebo by to chtěla udělat celé znovu a to bych zase nechtěl já, protože bych se nedoplatil.   

18
Optiku, nebo zatrubkování si po baráku připravit můžeš, ale ať to nedělá patlal a ať má instalace hlavu a patu.
Tos mě pobavil :) Ten patlal budu já, jako všechno co si dělám doma. Není moc lidí v republice, kteří s optikou dělají 30 let. Měl jsem tedy přetržku mezi lety 1999-2010, kdy jsem se věnoval mobilním sítím, ale těch posledních 10 let s GPON mě vyškolilo dostatečně.

19
To mě uvádí do určitých rozpaků, že si někdo může pamatovat moje potíže. Já si nepamatuji vůbec nic. 

20
Budu používat PerfektFlex s trojitým stíněním. Trubka je nereálná, je to výstup z komína, který je při běžném provozu nepřístupný. Co teď natáhnu, to natáhnu.
Právě že už řeším přeslechy a rušení, jinak bych tam nechal původní kabely. Kaoxiální kabel ve vnitřním prostředí je téměř věčný, ale parametry už nedostačují. 

21
Můžeš prosím trochu blížeji specifikovat, jaké potíže má H121 na DAB? Měl by mít pouze o něco větší útlum oproti H125.
Budu jich táhnout 10, tak v součtu už to bobtná.
Na ten ovládací kabel nestačí SYKFY 2x10x0,5?
Optiku zatím nemám, ale doufám, že se jí dožiju. Mě zatím stačí internet prostřednictvím DOCSIS, ale třeba to za pár let vypnou.

22
Dovolil bych si zahájit diskusi o způsobu a provedení vnitřních rozvodů, zejména ve výhledu do budoucna. Tento víkend se po 17 letech dostanu ke stoupačce, kterou mi vedou kabely nahoru na půdu. Chtěl bych vyměnit stávající nevyhovující kabely a připravit nové do budoucna, abych dalších 20 let nebo lépe do konce života do toho nemusel šahat. Je to mimořádná několikadenní akce, kterou se nedá absolvovat každý rok. 
Hlavní zásada, každé zařízení bude mít svůj vlastní kabel. Na satelity a TV rozvody, kde je použit zesilovač dám H121. Na FM bez zesilovačů dám H125.  Dále přidám 3x UTP pro datové služby. Doprovodný kabel SYKFY 2x10 nechávám původní, na tom není co vylepšit. Také váhám, jestli natáhnout i optiku nebo jen mikrotrubičku. Jsou ještě nějaké nové trendy v rozvodech, které za 20 let budou běžné? Třeba IoT.

23
Člověče, tos byl tehdy v balíku, já jsem psal o 2.000 v hrubým.
Nicméně aktuální situace nenahrává kvalitním anténám. Těch pár nadšenců nezlomí celkový trend, pořídit co nejlevnější anténu i když parametry nejsou nic moc.   

24
Ne, dobrá anténa je na několik desítek let. Dodnes mám funkční X-Colorku z roku 1986. Nevzpomínáte si někdo, kolik tehdy stála? Mám takový pocit, že 500Kčs. Pří mém tehdejším platu 2.000Kčs to byla čtvrtina platu. Dovedete si dnes představit koupit anténu za čtvrtinu platu.
A to mám ještě starší anténu po dědovi z doby, kdy začala vysílat ORF2. To ani nevím, kdy to bylo. Je úzce laděná na K24, zřejmě půjde znovu do boje na Javorinu 21/23. Je celá svařená z hliníku a jediný plast je anténní krabička, která se dá vyměnit. Na ní se nemá co pokazit.

25
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 22. 05. 2020, 14:12:24 »
Já jsem 5km od Brna, to na DX není, na to mám jiné adepty.  V tomto případě jde o rychlý přehled aktuálních lokálních informací po cestě do práce, jako dřív bývalo Rádio Brno, Rádio Hády nebo teď naposled Radio Petrov.   

26
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 22. 05. 2020, 11:09:28 »
Když mě to Fríčko nesedí žánrově. Částečně hrají takové ty skladby, že máte pocit, že jim přeskakuje CD. Ráno jsem to hodinu vydržel. Informace neskrze žádné, jen program dvou kin a celkem obsáhlá doprava v Brně.   

27
Já bych to vrátil zpět na zem do pozice běžného diváka a zákazníka. Ten nemá žádnou možnost se k těmto anténám dostat. Nikdo je sériově nevyrábí  a nikdo neprodává. Katalogové listy neexistují, stejně tak webové stránky výrobce, aby se o nich odborná i široká veřejnost vůbec dověděla. Dokud se nerozběhne celý ten výrobně-prodejní kolotoč v desítkách či stovkách kusů, tak nemá cenu se jimi zabývat.
Já bych tyto antény přirovnal k uměleckým dílům. Je to jako když malíř namaluje obraz nebo sochař vysochá sochu, ale udělá jen jednu. Který umělec by chrlil spousty stejných obrazů a soch. Výjimečnost je právě v tom dokonalém originále. Nevěřím, že by případná sériová výroba měla kvalitu původního originálu. Mít originální anténu od Xmuxe je něco jako mít doma originál fotky od Saudka nebo obraz od F.R.Čecha. Já nemám ani jedno.     

28
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 20. 05. 2020, 12:30:55 »
Fajn seznam, jsou tam sice chyby, ale nepodstatné. Můj dotaz to však neřeší. Která stanice mimo Krokodýla je ještě čistě brněnská, tj. že tam má studio, moderátory a vysílá převážně informace ze svého regionu. 

29
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 20. 05. 2020, 10:29:30 »
Moji chloubou byl zase příjem radia Blaník ze Znojma. Teď když mi ho perou Hády z 5km, tak jsem ztratil zájem. Je kromě Krokodýla ještě nějaké ryze brněnské rádio? 

30
Provokace to nebyla, jen jsem si říkal, jestli mi nějaký typ širokopásmové antény neunikl. Je to na malou chatičku, kde je omezená možnost umístění více antén. Druhá možnost je rozvěsit je na stromy v okolí, což není také úplně korektní řešení. 

Stran: 1 [2] 3 4 ... 86

reklama