Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - omar3

Stran: 1 [2] 3 4 ... 95
16
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Nove koordinace CR
« kdy: 13. 01. 2021, 21:28:16 »
RS7, 8, 9 se vrací?

17
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 28. 12. 2020, 15:55:01 »
Vidíš, já to tak mám s Javorinou :)
Ale z "mojí" rozhledny Rovnina je taky vidět špička Pálavy, takže je to tady u nás OK 8) Jinak Pálava super, jeden z kopců které mají pro mne magický nádech.
Je to tak. Vysilače se rozdělují na magické a nudné. K těm magickým počítám Pálavu, Velkou Javorinu, Ještěd, Dyleň, Radhošť, nakonec i ty Hády s ním obrovským lomem pod nimi. Za nudné naopak počítám Kapánsko, Kamennou Horku, Barvičku, Klučovskou a Tlustou horu. Tak by se dalo pokračovat.

Otočil jsem obě antény na Hády a výsledky mne celkem překvapily. Rozdíl v úrovních není žádný, pokud mají stejný výkon, tak hlavní Hády vzhledem k výšce a výkonnějšímu AS by měly snad dávat víc.     

18
Hlavně, že je mír a máme vakcínu :-)
A kdyby se to v tom novým roce přece jen podělalo,
tak ať to má aspoň lehký průběh
(jak psal omar, ať mu nekradu "slogan")
:-)
To není můj slogan. To mám od jednoho kamaráda doktora, který říkal, že letos se do nového roku přeje hlavně lehký průběh. 

19
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 24. 12. 2020, 12:57:19 »
Mám to za bukem a Vaše téma mě inspirovalo. Posílám 3 fotky z dnešní vycházky
Vítám dalšího kolegu z Brna. Tos měl včera štěstí, byl to jediný den za posledních několik týdnu, kdy byla vidět Pálava. Dnes je to už zase v mlze, že není vidět ani Mohyla Míru.
To mě připomělo přísloví, které jsem se dověděl v Praze. Krajina, ze které není vidět Pálava stojí za houno.
Hezký i když deštivý a mlžný Štědrý den. Přidávám foto z doby, kdy byla na Vánoce alespoň námraza.   

20
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 22. 12. 2020, 19:36:14 »
Dobře jsi je prolustroval. Není na tom nic divného. Mobilní operátoři si také svoje oplocené areály BTS pouze pronajímají a na katastru je uveden skutečný vlastník, nikoli uživatel. Pouze u významných opěrných bodů jako BSC si pozemek koupí. Na tvé obvyklé vycházkové trase, kde jsou ty dva stožáry máš oba modely. Cetin si pozemek koupil, Vodafone pronajal.

21
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 22. 12. 2020, 14:54:26 »
Spíše už jen v paměti. Za těch 30 let se buď rozpadly nebo je někdo prodal do šrotu. Třeba pod Brnem mezi Otmarovem a Rebešovicemi byla spousta remízků v poli ze kterých trčely antény. Remízky zůstaly, antény zmizely.

22
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 22. 12. 2020, 14:30:09 »
Šak jo, to jsou ty dva objekty, které jsem popisoval.
To by bylo zážitků na několik stránek.   

23
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 22. 12. 2020, 13:06:16 »
Že by Hády někdy patřily armádě pochybuji. Byla to součást radioreléové trasy ČRa na další vysilače, kam z Barvičky nebylo vidět. Pro zaměstnance spojů se tam nebyl problém dostat i já jsme tam párkrát byl při trase na Hradisko.

Ty další objekty směrem na Ochoz od zastávky Spáleniště už jsou zcela moje parketa, protože jsem tam několik let pracoval. Ten první objekt od silnice patřil Správě dálkových kabelů. Ten druhý patřil KS SNB, kde v prosinci 1989 pálily na hromadách svazky STB. Poloha obou objektů byla zvolena tak, aby v případě atomového útoku na Brno zůstaly ušetřeny a funkční. To co je vidět na povrchu je jen špička ledovce. Že to patří armádě byla fáma z doby výstavby, kdy se osazovaly kyslíkové bomby, které pro neznalé oko připomínaly rakety.   

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 22. 12. 2020, 10:25:30 »
Dnes v noci u nás začalo pršet a déšť spláchl tu nejhorší mlhu. Momentálně je viditelnost kolem kilometru, což by na ten stožár stačilo. Nicméně já nejraději fotím stožáry a antény při slunci a modré obloze. Tam vynikne nejvíc detailů a působí to veseleji, než při zatažené obloze.

Tak rušička. Kolem Brna bylo vůbec hodně takových radiových komplexů. 

25
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 21. 12. 2020, 13:17:24 »
To jsem nemohl nechat nikomu cizímu. S Andrejem to máme za humny, tak kdo jiný. Nový vysilač v Brně po mnoha letech, to nešlo pominout.

Áda má zřejmě pravdu. Mohl to být areál, kde dřív působila lidově-demokratická armáda. Část areálu je zarostlá už dost vysokým náletem, kde se schovávají další anténní stožáry, některé již spadlé na zem. Byly kotveny lany s keramickými izolátory. Jsou tam i pozůstatky stožáry na osvětlení areálu, což napovídá o tom, že mohl být střežen nebo trvale obsluhován. Pokud tam někdo sloužil, tak dejte vědět.   

26
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 18. 12. 2020, 16:28:43 »
Měl jsem dnes cestu přes Glajdu, tak jsem si říkál, že se podívám na ten nový vysilač na Hádech. Dole v městě to ještě šlo, ale nahoře byla mlha tak na 50m. Vysilač jsem našel jen díky tomu, jak hučely na dálku hlavní Hády. Na fotkách není nic moc vidět, tak alespoň slovní popis.
Rakvičky jsou asi v půlce stožáru sotva nad hranicí lesa. Výložníky jsou na jižním nárožníku. Antény směřují do tří směrů, JV, JZ, SZ. Směr na severovýchod je schován za stožárem.  Na JV jsou dvě rakvičky, na JZ a SZ jsou tři rakvičky.

27
Tak opravdu horizontál. Myslím, že smysl to má. V dokrytí JM kraje. Známý v Koryčanech nyní MUX 24 bez šance. Kapániska, Rovnina daleko, Barvička, Jihlavská - slabota.
Už to jede, mux 24 dorovnal úrovňově ostatní 3.
Do Koryčan Hády sotva dosáhnou. Ta příhrada odkud vysílají sotva vylézá z lesa a otevřený směr je jen na jih. Na sever stíní celá Hádecká planina. Pokud to něčemu pomůže, tak snad Ochoz a Hostěnice.

28
To by bylo padlý na hlavu, když Hády jedou v horizontále, fláknout vedle nich vysilač ve vertikálu. Na Barvičce ten vertikál má logiku. Pro mě je ten vysilač na Hádech překvapení a vůbec mi nedává smysl. Pokud teda nechtějí vypnout některý ve městě. 

29
Máš to tady:

https://www.multiplex24.cz/detail-aktuality/pripravujeme-spusteni-multiplexu-24-z-lokality-brno-hady
Díky, nemám čas sjíždět všechny weby. Tak snad to dobře dopadne, uvidím v sobotu. Nevěřím, že je ČRa pustí na vysilač na Hádech, takže to bude nespíš ta příhrada v lese. Nebo snad restaurace Klajdovka.

30
A to máš odkud? To by se zřejmě dost věcí zjednodušilo.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 95