Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - omar3

Stran: 1 ... 92 93 [94] 95
1396
Set-top-boxy / Re:Nastavení STB nevím si rady
« kdy: 17. 12. 2013, 19:57:23 »
Také bych potřeboval poradit s nstavením STB. Získal jsem starší satelitní přijímač Philips DVS 3951/11 do 19' racku, který se mi nedaří naladit. Nepamatuje si někdo z techniků TKR, jak se ladil? Automatické ladění to nemá, po individuálním nastavení všech parametrů zvoleného transponderu se neobjeví žádný obraz.
Díky. 

1397
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Astra 2E
« kdy: 14. 12. 2013, 14:55:50 »
Dobrý nápad, už tu tabulku vidím v živých barvách. Pod sebou všechny transpondery a u nich ve třech sloupcích průměr paraboly do léta, pak v současnosti a pak od února 2014. Udělejte to třeba pro Prahu, já si pro Moravu už připočítám sám těch minimálně 20cm. Teď ještě najít někoho, kdo ji udělá...   

1398
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Astra 2E
« kdy: 14. 12. 2013, 13:27:58 »
Pane Poláku, nešel by ten článek udělat trochu rekapitulačně, co se na této pozici za poslední týdny událo a co nás ještě čeká? Změnou družic a poskytovatele jsem před pár týdny přišel o možnost přijímat slabé transpondéry UK svazku v horizontální polarizaci. Naopak mi zesílily signály vertikální polarizace. Má cenu do toho vrtat? Chybí mi teď zejména Film 4 na 10.714/H, který jsem předtím běžně přijímal.
Děkuji.

1399
Včera ani dnes mi nic nového nenaskočilo. Ani na TV ani na spektráku.
Možná mám příliš selektivně slučené antény, že tam proleze, jen to co má. Dříve mi za takového počasí chodili maďaři v analogu, ti teď v digitále nic. Abych lezl na půdu a zkoušel čistý signál z antén a na pár minut viděl signál z běžně nedostupného vysilače se mi už nechce.

1400
Odkladiště / Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« kdy: 10. 12. 2013, 22:09:19 »
A v tom je to hlavní kouzlo. Přepnu si co potřebuji, nechám maželce na hlavní TV gimpl nebo růžovku a odcházím jinam. Třeba teď na Viktorku. Má to i další využítí, ale o tom až někdy příště. 

1401
Odkladiště / Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« kdy: 10. 12. 2013, 19:10:01 »
Vidím, že otázka ceny je zde klíčová, ale vyrobit 4 analogy do společného rozvodu mne, kromě vlastní práce, nestálo téměř nic.
1.konverze z DVB-S - můj přijímač Golden Interstar má analog na výstupu IEC. Stačí připojit koax do hlavní slučovací sběrnice.
2.koncerze z DVB-T - můj stb má také analogový výstup, takže opět kousek koaxu na sběrnici.
3.konverze z DVB-C - zde je to horší, musel jsem použít starý modulátor a natáhnout stíněný AV kabel.
4.konverze z DVD - stejný postup jako u DVB-C.       
Nejprve jsem měl analogy rozprostřené po celém pásmu, ale nyní, kdy se vyklidilo pásmo od 60 výš je mám ob kanál, úrovňově srovnané a není s tím problém. Dokonce se mi zdá, že jsou kvalitativně lepší, než profesionální analogy kabelové televize. Důvody, proč používám na některých televizích tyto náhradní způsoby přijmu se vymykají této diskusi, ale věřte, že pro to mám pádné důvody.   

1402
Odkladiště / Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« kdy: 09. 12. 2013, 22:29:04 »
Nebydlím v Africe, ale na Moravě a převod na analog využívám téměř pořád. Mám sloučenou kabelovou televizi (kanály 01-21), pozemní vysílání (kanály 21-60) a vlastní analogové modulátory (kanály 62,64,66,68). Tímto způsobem dokáži dostat jakýkoli signál v rámci rozvodu na jakékoli odběrné místo. Nebavím se o hlavní televizi, ale o dalších 6 CRT, které mám po domě a zahradě. A neveřili byste, jak rychle se programy v analogu přepínají.

1403
To je celkem běžná záležitost. Zajímalo by mne, co ji technik poradí. Já ho většinou resetnu, když to nepomůže, počkám den, dva a ono se to srovná.

1404
Nechci zakládat nové téma, tak využiji tohoto.
Potřeboval bych z dlouhé Supra Color udělat krátkou. Stačí ve správném místě uříznout ráhno té dlouhé nebo je potřeba předělat i rozteče všech prvků? Z Galanty žádná odpověď nepřišla, tak to zkouším tady. 
Předem děkuji za všechny konstruktivní rady. 

1405
Také v síti Selfu je krátkodobě zdarma HBO a HBOHD, ale nenašel jsem tam nic, na co bych se s chutí podíval, tak to skončilo u odborného pohledu na kvalitu HBO HD. 
Také celý říjen tam v souvislosti s přejmenováním jede volně AXN, AXN Black a AXN White, ale tam jsem taky ještě nic neviděl. Asi jsem nějakej divnej, když nevyužívám takových skvělých nabídek.

1406
Jedovnice, chatová oblast, na dipól dávají Veselice 40dB, ale pouze na kousku střechy. Je to celkem dost na to, že do tohoto směru podle diskuze nemíří žádná vysílací anténa. Každopádně je signál zpracovatelnější než z Brna. 

1407
U mě zatím taky nic a to mám 120 parabolu. Ani nevím, jak mi to jelo před přeladěním, protože sleduji jiné hudební stanice Bliss, Magic, Now Music...
Aktualizace 3.11.2013: Nedalo mi to spát, až jsem přišel na to, že automatické ladění dává jiné parametry, než je potřeba. Po ručním nastavení ladění tohoto transponderu jede i mě vše O.K.

1408
Tak to jsem si teda podle příspěvků nevšim, že se to týká jen ČH, titulek je výpadky HD ČT. Tak sorry a dobrou. 

1409
Já vidím pravdu někde uprostřed. Něco není ideální na vysílací straně, ale i na přijímací straně jsou rezervy. Přijímám RS7 z Brna Bohunic. Mám doma 3 přijímače s MPG4 a každý se chová úplně jinak. 4 roky starý LCD Samsung má vážné problémy s kostkováním při změně záběru, STB Zircon T2 se sekne občas pouze při přechodu z filmu do reklam a LCD LG nemá vůbec žádný problém. Přitom jsou všechny napájeny stejným signálem.
Z antény mi leze 38dB, po zesílení, sloučení a rozbočení mám na vstupu do TV kolem 50dB a chybovost neměřitelnou, tedy vyšší jak -7.
Tak který soudruh udělal kde chybu? Pan Samsung, Zirkon nebo Pařízek a možná ještě já.

1410
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Maďarské DVB-T
« kdy: 21. 10. 2013, 21:31:28 »
Maďarské stanice napatří mezi moje oblíbené. Přesto jsem měl v dobách analogu, jakmile přišli podzimní mlhy, možnost příležitostně přijímat RTL Klub na kanále 32 a M1 na kanále 49 ze Soproně. V době inverze naskakovaly i další, ale v nynější digitální době se mi to zatím nepoštěstilo a ani to vzhledem ke změněným technickým parametrům vysílačů neočekávám. Stanoviště 10km východně od Brna.

Stran: 1 ... 92 93 [94] 95