reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - omar3

Stran: 1 [2]
16
V současné době používám na FM dvě antény, 5 prvkovou horizontální a 3 prvkovou vertikální. Jelikož mi zabírají značnou část stožáru, tak bych je chtěl sloučit do jedné. Znáte někdo takovou, nejlépe 5 prvkovou anténu, která přijímá obě polarizace?

Kdysi jsem v DZ našel takový malinkatý obrázek v žalostném rozlišení, který něco takového připomíná. Myslíte, že je to ona a jak se jmenuje nebo kdo je vyrábí?
Díky. 

17
Televizní stanice a jejich program / Panorama
« kdy: 17. 01. 2014, 15:52:54 »
Nevíte někdo, na kterých dalších stanicích, mimo ČT Sport, STV2, ORF2, 3SAT a ORFIII se vysílají panoramatické záměry. Zajímají mne zejména středomoří a Alpy.
Díky.

18
Možná to tu již proběhlo, ale nejsem schopen to najít, protože ani neznám správný název kruhové antény připomínající slunce. Foto se pokusím vložit do přílohy (je to ta horní). Měl ji někdo fakticky v ruce a ověřil její příjmové parametry?
Předpokládám, že je to pokus o všesměrovou anténu ve VHF pásmu, kterou si naši otcové a dědové tvořili z uzemňovací kulatiny doma na koleně v 50. a 60.letech. V té době se používala na svod dvoulinka a nebyly dostupné symetrické slučovače antén. Ještě je vidět často na starších domech, tady na jihovýchodní Moravě, kde mají přímý výhled na Kojál, na Slovensko a do Rakouska.
Nejvíce by mne zajímaly parametry a rozměry přepočítané na UHF.
Díky všem. 

Stran: 1 [2]

reklama