reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - omar3

Stran: [1] 2 3 ... 85
1
Člověče, tos byl tehdy v balíku, já jsem psal o 2.000 v hrubým.
Nicméně aktuální situace nenahrává kvalitním anténám. Těch pár nadšenců nezlomí celkový trend, pořídit co nejlevnější anténu i když parametry nejsou nic moc.   

2
Ne, dobrá anténa je na několik desítek let. Dodnes mám funkční X-Colorku z roku 1986. Nevzpomínáte si někdo, kolik tehdy stála? Mám takový pocit, že 500Kčs. Pří mém tehdejším platu 2.000Kčs to byla čtvrtina platu. Dovedete si dnes představit koupit anténu za čtvrtinu platu.
A to mám ještě starší anténu po dědovi z doby, kdy začala vysílat ORF2. To ani nevím, kdy to bylo. Je úzce laděná na K24, zřejmě půjde znovu do boje na Javorinu 21/23. Je celá svařená z hliníku a jediný plast je anténní krabička, která se dá vyměnit. Na ní se nemá co pokazit.

3
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 22. 05. 2020, 14:12:24 »
Já jsem 5km od Brna, to na DX není, na to mám jiné adepty.  V tomto případě jde o rychlý přehled aktuálních lokálních informací po cestě do práce, jako dřív bývalo Rádio Brno, Rádio Hády nebo teď naposled Radio Petrov.   

4
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 22. 05. 2020, 11:09:28 »
Když mě to Fríčko nesedí žánrově. Částečně hrají takové ty skladby, že máte pocit, že jim přeskakuje CD. Ráno jsem to hodinu vydržel. Informace neskrze žádné, jen program dvou kin a celkem obsáhlá doprava v Brně.   

5
Já bych to vrátil zpět na zem do pozice běžného diváka a zákazníka. Ten nemá žádnou možnost se k těmto anténám dostat. Nikdo je sériově nevyrábí  a nikdo neprodává. Katalogové listy neexistují, stejně tak webové stránky výrobce, aby se o nich odborná i široká veřejnost vůbec dověděla. Dokud se nerozběhne celý ten výrobně-prodejní kolotoč v desítkách či stovkách kusů, tak nemá cenu se jimi zabývat.
Já bych tyto antény přirovnal k uměleckým dílům. Je to jako když malíř namaluje obraz nebo sochař vysochá sochu, ale udělá jen jednu. Který umělec by chrlil spousty stejných obrazů a soch. Výjimečnost je právě v tom dokonalém originále. Nevěřím, že by případná sériová výroba měla kvalitu původního originálu. Mít originální anténu od Xmuxe je něco jako mít doma originál fotky od Saudka nebo obraz od F.R.Čecha. Já nemám ani jedno.     

6
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 20. 05. 2020, 12:30:55 »
Fajn seznam, jsou tam sice chyby, ale nepodstatné. Můj dotaz to však neřeší. Která stanice mimo Krokodýla je ještě čistě brněnská, tj. že tam má studio, moderátory a vysílá převážně informace ze svého regionu. 

7
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 20. 05. 2020, 10:29:30 »
Moji chloubou byl zase příjem radia Blaník ze Znojma. Teď když mi ho perou Hády z 5km, tak jsem ztratil zájem. Je kromě Krokodýla ještě nějaké ryze brněnské rádio? 

8
Provokace to nebyla, jen jsem si říkal, jestli mi nějaký typ širokopásmové antény neunikl. Je to na malou chatičku, kde je omezená možnost umístění více antén. Druhá možnost je rozvěsit je na stromy v okolí, což není také úplně korektní řešení. 

9
omarovi3 nebylo vyhověno.  ;)
Ale bylo. Možná to tak nevypadá, ale z odpovědí lanceho a xmuxe jsem pochopil, co jsem potřeboval. Že tam nebyl odkaz na konkrétní výrobek není podstatné. Byla tam naznačena cesta, kterou bych se měl dát. A to mi stačí.
Ten odkaz od Pamětníka ale taky nebyl k zahození, o této anténě jsem neměl ponětí. Díky.

10
Pamětníka omlouvá, že nikdy neměl v ruce Xmuxovy antény. Ty se opravdu neprohnou, na rozdíl od jiných výrobců. Těžko se to popisuje, asi budu za blázna, ale když jsem při porovnávání měl v ruce normální anténu a anténu made in Xmux, tak už při tom držení byl rozdíl, ani jsem ji nemusel připojit. Nevím, jestli ten pocit vzniká použitým materiálem, konstrukcí nebo vlastní tuhostí, ale je to zážitek. Prostě dotyk něčeho mimořádného.       

11
Tato zase nemá TV, FM je v horizontálu a musí se slučovat dva svody.

12
Pamětník má pravdu. Jedna se o jednu anténu.
Např. tato nemá FM a není kotvena za reflektorem.

13
Začnu jako obvykle se pokládají takové dotazy. Potřeboval bych poradit nějakou vyzkoušenou, dobrou a levnou širokopásmovou anténu.
Pokračování už je horší. Kotvení za reflektorem. Pro TV pásmo horizontální orientace, pro DAB a FM vertikální.
Předem děkuji. 

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 14. 05. 2020, 12:30:59 »
Tři smajlíky jsou fajn, ale očekával jsem diskusi, proč je K21 z VJ horší než ostatní. Výkon, C/N, MER.  Je to tak i jinde? Lokální díra v pokrytí, problém v anténě, způsob měření, Jauerling na stejném kanále, CDMA pod kanálem?

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 13. 05. 2020, 16:33:59 »
To nejsou nějak podstatné rozdíly. Podstatný je signál na anténě.

Vrátím to k nám na jih.  Čirou náhodou se mi dostal do ruky měřicí přístroj DVB-T/2, tak jsem si cvičně změřil celkové parametry všech multiplexů z Kamzíku a Velké Javoriny. Kdo má zájem, může se podívat.   

Stran: [1] 2 3 ... 85

reklama