Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jaroslav Honzík

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9
31
Analogový rozhlas / Problém se SDR
« kdy: 09. 06. 2016, 17:26:16 »
Zdravím, používá tu někdo SDR? Bylo tu par vláken jak tu kdo chytá co například v sdr sharp. Mám menší problém, přestalo mě fungovat sdr radio, když tam nainstaluju ty ovladače aby ten sdr sharp nebo jina sdr aplikace otevřeli, tak to nefunguje, nebo to vypíše chybu. viz screen, nevěděl by někdo co to může být? Zkoušel jsem snad už všechno.

32
Analogový rozhlas / FM rádio v STA
« kdy: 11. 05. 2016, 17:52:03 »
Zdravím, když už je u nás v paneláku ta STA, kde je v televizní sdířce pouze bukova hora a dál nic víc a ikdyž používám svoje antény a satelit, tak jsem chtěl vyzkoušet sdířku pro rádio, měl jsem tu kamoše co měl nějaký starý tuner, u něho hrál ale u nás v STA vůbec, na moji anténu mu to krasně hrálo, pak jsem to zkusil přes SDR a taky, vkv (fm) pásmo celé prázdné. Tudíž v naší STA je čistě jen bukova hora bez fm rádia, přitom anténa na střeše je, ale zřejmě ji nepřipojili. Tak by mě zajímalo, použil jste někdo tu FM sdířku? Kolik z nás má sta bez rádia :D tak mě to zajimalo jestli to něco chytne. Takže ta naše "nová" sta je nahovno :D

33
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / No co to je?
« kdy: 01. 02. 2016, 15:53:54 »
Co je tohleto za vysílání? To snad nemyslej vážně ne? Kam zmizel obraz, to mam mít u televize už i mikroskop? Dávám sem screen, takhle vysílat snad není možné, čím vís pruhů tim vic adidas.... aneb rovnou tam dáme mega rám...

34
Zdravím, všimli jste si že spektum HD už nemá u loga symbol "HD"? nikde jsem se o tom nedočetl, nevím zda je to přímo úmysl (jako u francouzské tv) a nebo chyba (symbol se nezobrazí).

35
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Axn na satelitu
« kdy: 10. 01. 2016, 18:12:29 »
Zdravím, nevím proč mi nejde program axn, když kámošovi jde, oba mame motor, jemu jsem pomahal ho tam naštelovat a axn mu krasně hraje, chtel koukat na naše programy a zaroven fta na dalších družicích (13e, 28,2e...) ale mě nejde program axn a u něho krasně hraje, má linuxový přijímač s ci slotem, jemu jdou na tom satlitu programy nova v hd a mě to nejde, přitom takové hbo hd, spektrum hd, nat geo hd, viasat hd, čt2 hd, mě jdou krásně, ale axn vůbec nejde, zajímalo by mě teda proč mě to nehraje a jemu jo, seznam transpondérů jsem aktualizoval a proladil. Jemu to hraje normálně česky v češtině, takže to není nějaká pl/de/spa/hun... verze, ale normalně cz.

36
Zdravím, potřebuju si zesílit signál, ale potřebuju odladit ještěd, jen zeslabit kanály 43 a 52 tak aby po zesílení zase fungovali, kanál 60 se zeslabí sám, jelikož nemá stejný výkon jako první 2 (stačí kouknout do vysílacích výkonů ještědu třeba na mapavysilacu.cz), navíc tam bude i útlum pro lte+gsm(celular)+tetra, potom si celé pásmo zesílím, o +10dB.

filtr:
http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat-a-dvbt/alcad-rb-619-filtr-0-790-mhz-zadrz-60-db-pro-lte-tetra-gsm-pruchozi-pro-napajeni

zesilovač:
http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat-a-dvbt/prubezny-zesilovac-antech-sz-10  (zesílí mi i dab a fm, nutno zeslabit ještěd).

a na samotném vystupu (do přijímače) budu mít galvanický oddělovač
http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat-a-dvbt/galvanicky-oddelovac-eu-634


Akorád nevím čím odladit ty 2 kanály, zda stačí vzít 2x
http://www.eltasat.cz/odladovace/odladovac-laditelny-k40-60
A naladit je a zeslabit tímto, nebo použít kanálovou zádrž. Oboje je laditelné.

Antény mám analogové FM, analogovou (3M) vhf-III (ale na dab funguje perfektně, nasměrovaná na lobau (na tomto vysílači snižovali výkon). Pak analogová uhf colorka (2,5M) na digitál funguje taky výborně, je nasměrovaná na lobau. (obě antény (vhf i uhf) jsou vertikálně a nasměrovány na lobau, signál mám kvalitní na k27 a k36 na k39 už mám problémy signál 1 až 5% (zřejmě kuli ještědu). Kanál 24 z gorlitz to naladí taky, je sledovatelný ikdyž má stabilně max5%. Takže když utlumím ještěd a následně zesílím celé pásmo, tak bude kvalitní signál na dab i dvb-t (jelikož ho ještěd nezahltí). Antény jsou zapojeny v aktivním slučovači (tedy bez zesilovače).

Mám ještě kanálovou anténu S2039 (33-39) od kovoplastu, a pak mám ještě jednu která má zisk až na konci, a jedno síto. Myslím že by měla stačit ta anténa co mám, ještěd má sílu jako bejk, hraje i na "nasliněnej prst".

Potřebuju aby byl dobrý zisk na fm, dab a uhf, a hráli všecky kanály bez zahlcení a zarušení.

37
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Označování antén
« kdy: 11. 12. 2015, 20:51:34 »
Zdravím, jaký význam má označení antén že umí přijímat například dvbt, dvbt2, mpeg4, avc, hevc, 3d, hd, ultra hd, 1080p hd, lte filtr, full hd, digitál, digitální anténa. Ale každý kdo má doma analogovou anténu, nebo četl knížku o anténách, tak mu bude fungovat i ta stará anténa pro analog. Co potom antény se ziskem typu "30 až 60". Nestačilo by napsat, že každá anténa je schopná přijímat vše? Stačí když je konstrukčně pro dané pásmo či skupinu kanálů. Tohle platí i o digitálním rádiu dab/dab+, kdy jsem zaznamenal, že po digitalizaci televize lidi měnili antény a podobně, většinou se ty analogové vhf antény pro 3tí analogové televizní pásmo vyhazovali, na jednom baráku to vzali fričkou a nazdar. Mám Analogovou VHF anténu pro televizní pásmo vhf-3 a když jsem koukal jak ten dab vysílá, tak jsou to tyto frekvence, tak jsem zkusil tu analogou anténu a ona fungovala, a doted (už asi pár let), na ní hraju, to samí na ty "analogový" antény, kdy mi jde třeba i lobau a pod, nemám žádné moderní drahé super antény s výše vypsanými označeními. Škoda že nikde nevyšel o těch anténách článek, hlavně aby lidi své staré antény nevyhazovali, pořád fungují a fungovat budou, té anténě je jedno jaký signál přijímá, ani nemá ponětí o tom co signál obsauhje, to až konečný dekodér, který signál přijímá. Možná by i ta "analogová" uhf anténa (colorka) nebo kanalovka pro konec pásma, kde vysílá lte (60-69) fungovala i pro internet a mobilní služby, teda pokud by jí někdo připojil na lte zařízení, ale netuším zda by vysílala, jelikož internet a mobil potřebují i zpět vysílat. Chudáci ti co přijdou do krámu, nebo do nějakého eshopu a vidí takto popsanou anténu, kolik lidí si koupí anténu pro dvb-t2 hevc HD a ultra hd, aby si naladili první t2 mux a ještě za ní dá pomalu jak za novou televizi, připadá mi to jako obírání lidí o peníze a zatajování skutečností, aneb proč lidem říkat že i analogová anténa pojede na ultra hd digitál, když můžu draze prodat totéž s kupou nálepek.

38
Zdravím, vyhrabal jsem náhodou jedno staré lnb, je analogové, ale nevím zda by fungovalo i v dnešní době, vím že mi někdo říkal že když bude univerzál tak pojede, jednomu kamošovi jde ale to mělo napsany že je univerzální, posílam sem foto štítku na tom lnb.

39
Antik SK testuje oba cinemaxy v HD rozlišení, na satelitu, existují i vyhekované emu klíče, ale netuším zda ještě fungují, ale každopádně, pokud antik bude takto postupovat tak brzo dotáhne skylink a pak ho předeběhne, navíc skylink nemá cinemaxy v HD, no, ještě aby ten antik neporazil skylink... Antik chce být sk i cz platformou.

40
Zdravím, často se tu objevují screeny z analýzy muxu dvb-t. Udělal jsem analýzu multiplexů které mám k dispozici, jedná se o vysílače, Gorlitz, Lobau a Ještěd. Pokud by někoh ozajímalo jaké je složení multiplexů a podobně. Nebo chtěl porovnávat naše a zahraniční, datové toky a pod. :)

Kanál 24 - Görlitz
http://postimg.org/image/fnwrxiz1r/full/

Kanál 27 - Löbau
http://postimg.org/image/9x0j8xau9/full/

Kanál 33 - Bukova Hora
http://postimg.org/image/t1qnist11/full/

Kanál 36 - Löbau
http://postimg.org/image/gvno36a5x/full/

Kanál 39 - Löbau
http://postimg.org/image/tzzhd3mcz/full/

Kanál 43 - Ještěd
http://postimg.org/image/ih9x8nw3d/full/

Kanál 52 - Ještěd
http://postimg.org/image/65ibqnohl/full/

Kanál 60 - Ještěd
http://postimg.org/image/pio19260l/full/

41
Zdravím, zde v článcích je znám pouze termín (20 listopad) pro spuštění v dvb-t. Jelikož Prima max má i satelitní licenci, tak mě zajímá termín startu na satelitu, nejlépe v HD jelikož na filmový program se v SD nebude nikdo dívat (škoda filmové joj cinemy, která by hd potřebovala). Nebo ještě prima se satelitními operátory nejednala? Jelikož na primě nejsou taková telátka bez mozků jako na nově, tak by se mohla objevit na satu v HD, koncem roku možno i comedy central.

42
Zdravím, je zajímavé ač se nedávno psalo jak očko "zlepšuje" kvalitu zvuku, tak se tak stalo pouze na běžnou anténu, na satelitu je zvuk příšerný a stále to nikdo nenapravil, paradox je že pozemě i satelitně očko vysílá v 128kb/s zvuk, přesto na satelitu zní pomalu jak na 96kb/s. Je tohle vůbec možné? To si provider satelitu či pozemáku (možno i kabelu) upravuje cosi bez vědomí samotného očka? Snad očko poskytuje jeden signál všem, tento signál je upraven jen v datovém toku a rozlišení (dle tarifu u vysilatele), ale pokud na satelitu i pozemě vysilá zvuk ve stejné kvalitě, tak proč je horší na satlitu, přičemž očko má asi nejnižší tarif v pozemním vysílaní, jelikož nevysílá ani v plném pal rozlišení, na satelitu vysílá v plném palu a vyšším bitrate než v dvbt, obraz je lepší, ale zvuk horší? V tom by se jeden zamotal. Další kuriozitou vůči očku je že v pozemním vysílaní má šlágr 192kb/s, a  na satelitu dokonce 256! Přitom tomu očku by se hodilo tech 256 na satelitu, na ty dechovky těch 128 klidně stačí. A očko gold by si satelitní vysílani taky zasloužilo.

43
Zdravím, četl jsem že skylink udajně vypne program STV2 jak v sd tak i hd rozlišení, je to vůbec možné, na slovensku prý pujde i na skylinku, tak vypne nebo nevypne? Skylink není rozdělen jako třeba nová digi, na všech přístupových kartách fungují všechny programy, nebo nepujde jen na kartách s caid 0D96? Já mám pravě tu s tímto caid... takže bude nutné přejít na čistou irdeto kartu, nebo jak? Vždycky když vypínali něco na některých kartách tak to byli staré karty, a jelikož už přešli s crw na na irdetu, čemuž předchazel hybridní crwird, karta ktera funguje jak v crw tak ird. dekoderech, tak jina možnost snad ani není, kdyby to aspoň oznámili měsíc dopředu.

44
Zdravím, mám problém s pozicemi satelitů na motoru, když otočím na 30W tak nemám signál, tak poladím nastavení (povolím šrouby a našteluju sklon motoru/paraboly) a pozice 30W začne hrát, dokonce se mi na mé 80ce objevil funkční signál na 27,5W a po zadání klíču mi hrálo BBC v HD (pokud bych tyto programy chtel ze sky uk, musel bych mít 2 metrovou parabolu), ale když potom otočím třeba na 1w, 16e, 23,5e, tak to vůbec nehraje, tak musím zase poštelovat sklon motoru a paraboly a zase hraje ten "střed" a zas nejdou ty kraje, předtím mi to nedelalo, ale na 27,5W nebyl vůbec žádný signál, ani náznak, zajímalo by mě čí mto je ,že mi to takhle začlo blbnout. Může někdo poradit jak to mám udělat aby hrál celej orbit a nemusel jsem neustále pomalu u každé pozice "štelovat" motor s parabolou? A pokud možno, aby mi zůstal signál na 27,5W.

45
Digitální rozhlas / Multifunkční rádio i s tunerem dab+
« kdy: 07. 10. 2015, 11:42:08 »
Zdravím, firma Roadstar vyrábí zajímavé rádio v retro stylu, jedná se o multi rádio (radio fm+3 rychl. gramec+kazeta+cd+usb+mp3+bluetooth+dab/dab+. Tohle rádio mě zaujalo tím, že běžně tyto "multi" modely nedisponují digitálním tunerem, u nás je možné jej koupit pouze u czc (zatím). Zajímalo by mě jestli toto rádio už někdo zkoušel, a jak funguje zejména v dab modu, uvažuju že si ho koupím, jelikož se na něm dají přehrát i staré kousky (desky+kazety) a umožnuje nahrávání na usb.

http://gramofony.heureka.cz/roadstar-hif-1999d-plus-bt/specifikace/#section

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9