Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - MartinCe

Stran: 1 2 3 [4]
46
Bydlím v obci Chroustovice, cca 20 km jihovýchodně od Pardubic. Nedávno jsem udělal nové rozvody a na půdu jsem koupil plzeňský síto náhradou za polský a lituji pouze toho, že jsem to neudělal dřív,jelikož ta kvalita provedení je znát od pohledu a na příjmu ještě více.

Nemám žádný zesilovač a signál rozděluji v aktivním rozbočovači na 6 přístrojů ( 3 x tv, 2 x hdd rekordéry a 1 x multimed. centrum ). Přijímám všechny 4 české muxy  a oba polské, jak z Klodzka, tak ze Sněžných jam.

Krom našeho Muxu 4 mi detekuje na všech 6 přístrojích signál i kvalitu na 100 %, jen u Muxu 4 to bylo od 40 do 70 % podle přístroje  a to je anténa nasměrována přímo na Hradec a nyní po spuštění Ústí mi stoupnul signál na 80 až 100 %. Těch 100 % mi detekují přístroje Lg, Panasonic, Egreat a cca 80 % Samsung.

Takže kvalita příjmu závisí jistě i na kvalitě tunerů a nejen na místě bydliště či antény. A z odborných testů vždy vyplývalo, že tunery od Samsungu nijak neoplývají citlivostí a já to doma vidím jak na tv, tak na rekordéru. A signál se mi klidně rozpadal při dostání se pod 50 % Proto jsem se při dalších nákupech vrátil zpět k Lg a Panasonic, kde se obraz drží do 30 %.

Teď se můžu těšit už jen na ČT3 a v budoucnu na další polský mux.

47
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 15. 10. 2012, 05:04:56 »
Ahoj,
bude to třeba tou anténou či jiným doplňkem v rozvodu.
Jsem amatér a neustále objevuji něco nového, ale z vysílače Jelenia Góra / Śnieżne Kotły přijímám signál na 48 kanále u mě v ložnici, kde mám za tv šoupnutou pokojovou anténu Philips a na plazmě Panasonic mi ukazuje síla i kvalita signálu mezi 55 až 70 %. Bydlím v rovinném terénu 20 km jihovýchodně od Pardubic.Uvidíme, až budou hotovy rozvody od hlavní antény, jak na tom budu.
Nevím ale, co se děje s polským Mux2,který měl dle článku na tomto webu ( http://www.digizone.cz/clanky/zasahne-multiplex-2-z-vysilace-jelenia-gora-nie/ ) být spuštěn na 37 kanálu v předstihu několika týdnů. Především se divím,že s příjmem na tom nejsem naopak, když dle článku mělo dojít k útlumu do Česka především u Mux1 než 2. Tak teda nevím, když chytám na pidi anténu právě Mux1 a vůbec ne 2.

48
Tak ty fotky jsou fakt síla a nedivil bych se, kdyby byly často výpadky signálu.Jinak bydlím kousek od Pardubic a koukám na mapy pokryti a nejbližší vysílač bude v Hradci a nevypadá to na moc velký výkon.Podle plánu O2 měl být druhý vysílač v Pardubicích, ale tyhle experti vybraly Českou Trebovou. To nevzbuzuje ve mně dost důvěry, když relativně malá oblast s hodně obyvateli, jako je Chrudim, Přelouč, Pardubice a jejich okolí bude pokryto chabim signálem z Hradce a druhý vysílač bude ve Třebovy, kde bude pokrývat za stejné náklady mnohem méně obyvatel. Televize asi budou chtít vysílat jen v oblastech s dostatečným potenciálem.Jsem zvědav.

49
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 11. 05. 2012, 17:14:22 »
Bydlím kousek východně od Pardubic a potvrzuji příjem signálu z Jelenia Góra. Dokonce přijímám signál i na pokojovou anténu Philips u mě v pokojíku, kde nemám přípojku na hlavní anténu, takže signál je dost silný. Teď budu doufat, že spustí MUX2 dřív než na konci příštího roku.

50
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 08. 05. 2012, 18:23:22 »
A nemá někdo novější zprávy o Muxu3 ? Mě příjde jako mrtvý projekt, když se okolo něj nic delší dobu neděje a navíc nemohu pochopit, proč v Muxu 1 a 3 jsou shodně stanice TVP1,TVP2 a TVP Info. Nechápu, proč v MUX1 vůbec je TVP a nevěnuje se veřejnoprávní televize svému multiplexu, který měly rozšiřovat bez ohledu na vlažný postoj komerčních stanic k dvbt.

51
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 01. 05. 2012, 15:31:35 »
Má někdo zkušenosti s příjmem signálu z okolí Chrudimi či Pardubic ? Budu pevně doufat, že útlum z Jelení Hory bude shodný jako u analogu, který přijímám perfektně na klasickou anténu a špatně, ale přeci jenom na prutovou anténu v děcáku. Nevím taky,proč nepřijímám signál z Klodzka, když někteří jej přijímají i z delší vzdálenosti směrem na jihozápad od vysílače.

Stran: 1 2 3 [4]