Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - MartinCe

Stran: 1 [2] 3 4
16
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 23. 07. 2013, 12:11:59 »
Ahoj,
20 km jihovýchodně od Pardubic s příjmem cca 7 metrů nad tereném a na plzeňské síto bez zesilovače přijímám muxy bez problému, i když s vyššími kanály rapidně klesají hodnoty. Dle Emitelu došlo k vypnutí analogu a zapnutí digitálu dle plánu, tedy do 6:00 h.

MUX-1 / 30k - síla 75%, kvalita 100%
MUX-2 / 35k - síla 54%, kvalita 60-80%
MUX-3 / 49k - síla 45%, kvalita 35-40%

Zajímavé bude, až dojde k rapidnímu zhoršení příjmu vlivem počasi.

17
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 20. 05. 2013, 14:04:20 »
Na Očko se vůbec nedívám a raději si pustím Esku tv. Obraz jako víno, zvuk skvělý. Hudební zaměření přesně podle mého vkusu.

Mimo špičku má Očko většinou po 3 klipech reklamu, na Eska se zvětšuje rozestup. I délka reklamy je jiná, jeikož jsem jednou zkusil si pustit v pracovní den ráno Očko a reklama trvala 6 minut a po 3 klipech podobně. Na Eska je reklama po 2 minuty mimo špičku a 4 minuty ve špičce. Navíc neotravují spoustou upoutávek. Takže za hodinu rozhodně více hudby.

Poláci vůbec mají pestřejší nabídku multiplexů a to jen díky regulaci trhu. U nás stačí zaplatit poplatek RRTV a  jeh hotovo a to je podle mě chyba. Obrazová kvalita je taky skvělá a to nemluvím o HD. Naše HD je tak leda HD Ready.

Koukal jsem, že došlo dneska během dne k postupnému spuštění desítek nových vysílačů  a některé byly i neplánované. Na fóru Emitelu si někteří postěžovaly, že vlastně zůstavájí už jen dvě analogové oblasti. Bohužel pro mě je jednim z nich i oblast Sněžné kotle. Ale třeba jej spustí dřív, když už mají skoro hotovo.


18
Jede, ale myslím si, že moc dlouho nevydrží, jelikož Retro music tv má stejné zaměření a je málo rušená reklamami. Na Očku jsou dost často a hodně otravný reklamy.

19
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 20. 05. 2013, 13:56:16 »
Ani na jednom ze 4 přístrojů na Pardubicku nesleduji od počátku vysílání obrazové problémy.

Jediným problémem je celková obrazová kvalita stanic. Když se podívám na jakoukoliv stanici, tak vypadá strašně v porovnání s polskými tv. A když se podívám na HD stanice v Mux7, tak vypadají hůř než TVP1 a 2 v HD. Jejich obraz je ostřejší, zvuk je skvělý a co je pro mě důlěžitý, tak i polské SD televize vypadají líp než naše. Leda tak ČT je slušná.

Jsem jen zvědav, jakou další televizi tam Pařízek nacpe, když už je potvrzeno, že ČT3 bude vysílat v Mux7, i když i ten on vlastní, ale pro mnohé je nedostupný.

20
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 12. 05. 2013, 19:55:27 »
Myslíte, že problémy jsou celorepublikový ? Já teda nevím, ale pokud se nemýlím, tak nikdo nenapsal problémy z východních Čech.
Mohl by být rozdíl mezi místy, kde je InzertTV a kde není. Díky Inzertu existují minimálně dvě verze Muxu4.

Je pravda, že tady Inzert není a vůbec mi nechybí.

21
Myslíte, že k tomu nedojde ? Vždyť oba vysílače mají slušné výkony. Já bych měl teoreticky chytat z obou směrů, když to porovnám s Mux4, který je na tom podobně a pro mě jsou Svitavy i Ústí nad Orlicí v jednom zákrytu. Ale anténu mám natočenou na Trutnov, tak snad eliminuju příjem ze Svitav a nerad bych přišel o HD stanice.

Jen moc nechápu Retro tv, která stále nevysílá plnohodnotně a místo ní bych klidně uvítal Barrandov HD či jinou HD tv.

22
A nevíte někdo, zda sladí vysílání z Trutnova a Svitav, když vysílají na jednom kanálu anebo se na to vykašlou a v místě vzájemného přesahu tak bude po signálu ?

23
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 12. 05. 2013, 19:19:30 »
Myslíte, že problémy jsou celorepublikový ? Já teda nevím, ale pokud se nemýlím, tak nikdo nenapsal problémy z východních Čech.

Jsem kousek od Pardubic a nezaznamenal jsem žádný probém po celou dobu, ani změnu signálu a ani na jednom přístroji. Mám doma plazmy Lg, Samsung a Panasonic, rekordéry Panasonic a Lg a vše ok. Síla signálu i jeho kvalita je nyní na 100 %, shodně i s Reg.Mux.7 z Trutnova.

Dokonce mě ani nezmizelo EPG, jako některým. Tak nevím. Spíš mám problémy s polským Mux3 z Klodzka, ale to je na jiný téma.

24
Nesmíme zapomínat na to, že za pár měsíců tu máme stanice Očko hity a ČT3, které potřebují prostor.

A rozhodně nevěřím tomu, že by ČT3 chtěla šetřit na datovém toku. A jelikož je Česká televize bonitní, je tak pro operátory ideálním klentem, takže  proč by nemohla začít vysílat zde a jen vyčlenit prostor na úkor Novy HD, která je tu jen na zaplnění prostoru.

Očko hity nebude potřebovat moc prostoru, to ať si jde do Muxu 3. I když kanály Novy v Muxu 4 moc nezabírají a obrazově je to hodně znát, tak se třeba objeví další jejich kanál. Ale s ČT3 počítám.

Nezapomínejme taký na Mux Regionální sítě 7, kde hodlá Pařízek odkrýt karty příští měsíc a může do něj převést třeba Inzert Tv, která nemá záměr vysílat celoplošně.

25
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 25. 04. 2013, 23:30:26 »
Ví někdo co znamená kód NW 03 DOL?
DOL bude zřejmě województwo (zde dolnośląskie), 03 možná MUX3, ale co je NW netuším.

Označení NW znamená Nowe Województwo, tedy Nový kraj, jelikož v Polsku se měnily kraje, konkrétně se redukoval jejich počet. DOL značí počáteční název nového kraje. A k tomu ještě dostal nový kraj číselné označení. Celkově tak vzniklo 16 krajů z původních myslim 49 krajů.

26
Tak jsem teď přijel z práce domů a šel jsem ladit signál z Klodzka.

Mám anténu plzeňské síto velké, anténa je 5 metrů nad zemí a jsem 20 km východně od Pardubic s tím, že mi v cestě nic nestojí.

Když nechám anténu na Jelení horu, tak mi jede 55k na 90%, 58k bez náznaku  a Mux3 na 25k nic, jede mi náš Mux4. Po otočení přímo na Klodzko jede 25k na 85%, 58k na 75%, ale slabota je s 55k ( kostičkuje, či není vůbec ).

Takže anténa je zpět a počkám si 3 měsíce na Jelení horu. Koukal jsem taky v diskuzích v rubrice Dvbt v Polsku a tam píše jeden z Český Třebový, že  55 a 25k šlape na 100%, za to 58k je slabý a chvílmi vůbec. Přitom bych čekal, že nebude mít problém, když je tak blízko. Nevíte někdo, proč jsou takový rozdíly v příjmu ?

27
Bydlím 20 km od Pardubic. Bezdrátový internet se u nás pohybuje okolo 1 Mbit/s ( t-mobile ), před tím jsem měl od O2 a tam byla rychlost poloviční.

Doma přijímám internet pomocí adsl linky O2 s rychlostí 5 Mbit/s a po domě jej rozvádím wifi modemem, jenž jsem si koupil od Zyxelu a má možnost zapojení usb internetového přijímače. Jenže zatím není u nás pokrytí rychlejším internetem a jedinou nadějí zůstává do budoucna LTE, jehož rychlost by měl Zyxel zvládnout. Rozhodujícím bude samozřejmě cena LTE.

28
Možná je plánovaný výkon vysílače Klodzko stanoven na 50kW, ale zatím má být spuštěn jen s 20kW.

Navíc jsem zjistil, že jej přijímat nebudu, i když kousek od Pardubic by měl být signál, jak je tomu i s Mux 1-2, protože na stejném kanálu přijímám náš Mux4. Jeho síla signálu se pohybuje na 60% a to je moc.

Budu si tak muset počkat na spuštění z Jelení hory, jenže to má být se zpožděním 3 měsíce, datum stanoveno na 31.7.2013.

29
Dnes se konečně objevil seznam vysílačů s jejich výkony, jenž budou brzy spuštěny. Mám možnost příjmu z Jelení hory, jenž se tato iV.etapa netýká a Klodzko, u kterého jsem rád, že na 25. kanálu má vysílat výkonem 20kW, takže bych jej měl mít ( bydlím kousek od Pardubic a  mám plzeňské síto ).

SEZNAM VYSÍLAČŮ JE ZDE :

http://cyfryzacja.gov.pl/Parametry,emisji,MUX-3,w,zwiazku,z,IV,etapem,wylaczen,NTA,1241.html

30
Detailní mapa, stačí kliknout pro zvětšení : http://www.pdtv.cz/images/mapa2.gif

Stran: 1 [2] 3 4