Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - roman hk

Stran: [1]
1
MUX4 v lokalitě HK, Třebeš: Po upgradu antén na Chlumu pozoruji horší kvalitu signálu oproti minulému stavu. Před upgradem antén jsem měl kvalitu signálu okolo 80%, teď mám okolo 35%. Síla signálu je stále okolo 90%. Naštěstí ani při 35% kvalitě to nekostičkuje (alespoň zatím).

2
Kde mu můžeme podat (na digizone) dotazy?

Docela by mě zajímalo, jestli SL uvažuje o tématických balíčcích typu "Sport" nebo "Sport HD". CL balíček Sport měl a myslím si, že byl docela úspěšný.

3
Včera a v předevčírem jsem zaznamenal pokles síly a kvality  signálu z Chlumu. Jsem sám, nebo probíhají na Chlumu nějaké změny?

4
Do 3000Kč bych vzal Mascom HD2600, nebo si připlatit 500Kč a vzít Technisat Technistar SIR.

5
Včera večer se objevily první náznaky EPG z Chlumu, ale o funkčním EPG se rozhodně mluvit nedalo.

6
Příčinou "kolísavé kvality" v HK bude problém na přijímací straně.
Je to možné.
Včera navečer jsem s tím trochu hrál a vypadá to, že mám doma ve Třebši velice slabý signál z Chlumu. Ale zdá se mi, že je o něco silnější, než byl o posledním víkendu.
Odmontoval jsem ze síta zesilovač a šel mi pouze mux1 z ČH. Přidal jsem do antény zesilovač 12dB a šel mi mux1, mux2 i mux3 z ČH. Polsko a mux4 ani ťuk. Vyměnil jsem zesilovač za 27dB a jde mi vše bez kolísání, jen mux4 kolísá mezi 70-100%.
Naopak moji známí v Malšovicích chytnou na stejné síto pouze muxy z Krásného (ČH a Polsko ani ťuk), ale Chlum tam běží naprosto perfektně bez jediného kolísání na stejném sítu s 12dB zesilovačem.

7
Dnes ráno: stále chybí názvy stanic (o EPG ani nemluvě). Nicméně měl sem ráno konečně nekolísavou kvalitu signálu na 100%, což se mi po dobu vysílání z Chlumu ještě nestalo.  :)
Snad to chlapci v dohledné době dovedou do zcela funkčního a úspěšného konce.

8
Dobrý den všem, možná dobrá zpráva, dnes ve 19 h 16 minut jsem zkusil naladit multiplex 4 a povedlo se. Signál 95 % bohužel kvalita jen 10 - 20 %, tak nevím, budu rád, když to ozkouší někdo jiný a dá vědět.
Já mám ve HK-Třebši signál okolo 90% a kvalita mně "houpe" mezi cca 25-60% (se zesilovačem), nicméně obraz mám bez  kostiček a maká to zatím bez jediných výpadků.
Vzhledem k tomu, že většina účastníků má problémy s "kvalitou", tak to spíš vidím na nějaký kopanec v nastavení na vysílači.
EPG a TXT zatím nechodí.

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 26. 06. 2012, 11:01:12 »
Lokalita Hradec Králové, chytám multiplex 4 z Chlumu na síto se zesilovačem. Obraz i zvuk jsou v pohodě, ale velmi mně kolísá kvalita signálu (mezi 54 až 100%), sílu signálu mám stabilní na cca 93%.
Zná někdo důvod, proč mám výkyvy v kvalitě signálu mezi 54 až 100%?

Sněžné jámy chytám stejnou anténou, kde je kvalita signálu konstantní okolo 90% a kvalita 100%.

10
...Optibox Zebra - má integrovanou IR čtečku a skvělou výbavu v poměru cena / výkon. Pak je samozřejmě výbornej TechniSat TechniStar SIR - ten je lepší, za to je oproti Zebře dražší. Čili za mě vedou tyto dva.
Ještě bych k těm 2 výše uvedeným přidal Mascona 2600HD. FW je už velmi dobře odladěný a má mj. výborný upscaling SD na  "HD".

11
Někdo tam zobrazuje "LIVE", ačkoliv to má menší časový posun (např. Eurosport) a někdo zase "RELIVE"... možná je nápis relive  "férovější", nicméně časový posun o několik minut s názvem "live" je docela běžný u sport. přenosů.  ;)

Stran: [1]