Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Antonín Roll

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8
16
Analogový rozhlas / Re:Nový fm tuner
« kdy: 07. 10. 2013, 20:26:11 »
Dobrý den Pavle, já to znám. Dnes jsem konečně rozchodil nový rotátor a mohu se plně vrhnout na lov. Rotátor od Konráda za 15 stovek je proti Yaesu 450 "šidítko" :) I když je pravda, že na rotátor nic nechytnu, ale na druhou stranu bez něho toho moc nechytnu :) Nasadil jsem totiž na Konrádový rotor anténu Korner FM19.3 a po několika pootočení to vzdal a odešel :)

17
88.1 MHz - Hitrádio Orion - 10KW H
106.8 MHz - ČRo Olomouc - 20KW H
Dipolem myslíte?
 
Toto není anténa, pořiďte si směrovou anténu a bude Vám to fungovat. Já jsem třeba pro manželku vyrobil HB9CV a mám ji pod střechou, natočenou na vysílač.

18
To je těžké na to takhle odpovědět. Dělával jsem dříve montáže SAT aTV a netroufnul bych si Vám odpovědět. Já to dělal tak, když jsem neznal okolí, tak sem vzal anténu a měřák. A podle naměřených hodnot jsem se rozhodnul.

19
Analogový rozhlas / Re:Dnes výjimečné podmínky??
« kdy: 07. 09. 2013, 15:51:03 »
A to já si nemohu stěžovat, ráno Maďři. Slováci, ale ty mě chodní několikrát do roka. Jediné co mě vypeklo, je to, že mi umřel rotátor, budiž mu země lehká :)

20
Tak jsem po několikáté navštívil střechu a vyřadil ložisko, které házelo. Udělal jsem ze dvou třmenů a závitové tyče objímku podle Kuby a nechal všude dostatečnou, ale bezpečnou mezeru. Když jsem otáčel anténou, ani se nehnula. Asi mi umřel motor. V pondělí objednávám YEASU 450 z DDAMTECHU. Pokud má někdo nápad na levnější variantu, sem s ní. Jsem plátce DPH, tak mám možnost odečtu DPH, tím bude o kousek levnější.

21
Na trubce 38 mm bych se asi bál tu anténu mít....
38mm je trubka která prochází z rotátoru přez ložisko k anténě. Je to nerez cca 2mm stěna, dlouhá 1,5m a v polovině je ložisko. Přez krov k rotátoru je pozink vodovodní 5/4" - 40mm. cca 1m nad střechu. O stožár nemám strach.

Kubo, podle fotografií co jste zaslal jesem usoudil, že ta "pojistka" proti vylomení je takové, dalo by se říci ložisko co mám já, ale vyrobené z třmenů na antény. Celé to vlastně vymezuje výkyv.

22
Samozřejmně, že ložisko. Trubka nerez 38mm, což je maximální průměr co se tam vejde. Když uvolním třmeny u rotátoru, tak při otáčení trubkou viditelně tato trubka "hází". Při montáži ložiska jsem si všiml, že horní a spodní část odlitku je jakoby ze dvou částí. Řekl bych, že se jim hnula forma :(
Při otáčení "na volno" rukou zastavím rotátor a to jsem fyzicky slabý (to mi napsali ve škole do kádrového posudku) :)

23
Tak jsem dnes přez dvě hodiny seřizoval ložisko a rotátor. Ložisko "hází" asi o 2mm, tak jsem ho nechal na volno bez stažených třmenů. I tak motor po několika pootočení vypověděl službu. Chtě, nechtě kupuji Yeasu.

24
Tak jsem si udělal o prázdninách dvě radosti. Tou první je Sony XDR a druhá radost je anténa Körner 19.3. Tím, ale nastal problém o kterém jsem neměl před pořízením antény tušení.
Rotátor od Konrada a anténa Körner 19.3 se nemají rádi. DXPETR mu dával tak rok až dva životnost, já mu nevěři. Neměl pravdu, motor umírá už teď :) Takže asi budu muset pořídit nový motor :( Když budu dávat nový rotátor, tak upravím stožár, no spíše ho posunu úplně na kraj. Takže budu mít tím pádem vše nové :) Sony XDR, kabel Kethrain 115, anténa Körner 19.3 a stožár s rotátorem, nejspíš Yaesu G-450C. Ufff, to je peněz. Ještě, že o tom má drahá 3/4 nemá tušení :)

25
Našel jsem toto, ale neumím si představit realizaci  ;)
 
     


26
Analogový rozhlas / Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« kdy: 25. 08. 2013, 20:45:34 »
S XDRkem u mě DXing nabral vyšší "obrátky". Náhodně si zvolím frekvenci, třeba dnes 102MHz a pomalinku otáčím anténou a čekám až se nějaká stanice chytne. A ona se chytne :) "zřejmě slušnej oddíl" :)

27
Analogový rozhlas / Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« kdy: 25. 08. 2013, 19:22:13 »
Filipe, neváhejte a hned si ho pořiďte, dokud je. Časem bude po něm větší a větší zájem a cena vyletí nahorů.
Doma můžete říci, že ho ani moc nechcete, ale chcete pouze dobře investovat peníze. Postupem času na to drahá 1/2 zapomene a přijímač je Váš :)

28
Analogový rozhlas / Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« kdy: 25. 08. 2013, 13:34:35 »
Já jsem přestal uvažovat, já jsem se rozhodl a "někde" musel sehnat peníze :) Peníze se seženou hned, když něco nutně potřebujete. Ten nejlepší přijímač nutně potřebuji (to musí každá manželka DXera pochopit) a k tomu VIP přijímači potřebuji VIP anténu, přeci nebudu degradovat VIP přijímač "obyčejnou" anténou, to je jasné :)
Druhý argument: buď ráda, že nechlastám a nechodím za ženskejma, to by bylo dražší :)

29
Analogový rozhlas / Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« kdy: 25. 08. 2013, 12:13:28 »
Jediné co se mi zahřívá, ba přímo žhne a nedá se na tom ruka udržet je ovládač rotátoru od Konráda :)

30
Analogový rozhlas / Re:koupím tuner Sony XDR-F1HD
« kdy: 24. 08. 2013, 18:32:59 »
VIP zboží to možná je :) Když jsem si ho pořídil před 14ti dny, tak jsem si říkal, "kurňa, nic moc", ale jak si s ním denně hraji, poznávám jeho výhody a nelituji investic. Nemusíš řešit přepínání filtrů, vše udělá za tebe. Slyšíš v pozadí šum a nezřetelný náznak rádia? Nech ho chvilinku "pracovat" a za chvilku máš "vytaženou" stanici. RDS, PI není také problém, nech ho chvilku a on si "poskládá" PI. Natáčení antény podle grafu signálu je také dobrá věc. Pozor, není to "všemocné" rádio, ale je to nejlepší co dnes můžeš mít. Proskenoval jsem za týden celé pásmo a nalezl jsem cca 50 nových stanic o kterých jsem ani neměl tušení. Už jsem si objednal i anténu Korner FM19.3.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8