Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Antonín Roll

Stran: 1 ... 6 7 [8]
106
Tak HB9CV je skvělá všesměrová anténa :) Ať ji natočím jak chci, tak stejnak příjme dobře i vzdálenou stanici  :) Abych nelhla, tak samozřejmně příjímá lépe zepředu, ale i zboku vezme 150Km vzdálený vysílač. Tak jak to vidím, asi vezmu SEDMIPRVEK 070 GBL Supersonic, ten bude asi lepší. Nechci hanit HB9CV zatím je to nejlepší anténa co jsem měl a nedám na ni dopustit.


Jdu se schovat, budete mne kamenovat  :D :D :D

107
Na tu Körner jsem již dříve koukal, ale ty rozměry  ::), proč není rádio o nějakých 300MHz víše?  :D
Co se týče selektivniho prijimace s uzkymi MF filtry tak to je samozřejmé, sice je tam ještě nemám, ale 82KHz jsou na cestě a snad je budu o víkendu montovat.
Když už je řeč o filtrech, nemáte někdo volný cca53KHz filtr? (najivní otázka, ale za optání nic nedám  :) )

108
Kterou anténu na DX? Mám možnost zdarma za odvoz SEDMIPRVEK 070 GBL Supersonic (zisk 7,5-9,5dB) stáří cca 20 let :-) nebo si koupit Kathrein ABH 01 (zisk: 7-8 dB). Teď na to koukám a rozdíl jeden dB není nic a mít na střeše "brontosaurusa" pro 1-2dB je hloupost. Ale co předozadní zisk, jak jsou na tom obě antény. Rád bych měl "ostrou" směrovou anténu.
Co vy na to pánové profíci na DX?  ;)

110
To byla taky vtipná poznámka že není potřeba symetrizační člen,.......

 :( Tak jsem Ti na to skočil  :) :) :)

111
To Karel Cibulka: HB9CV je bez symetrizačního členu. http://www.cbdx.cz/seznam0count20cislo79.html

112
Tak jsem něco málo nafotil. https://plus.google.com/photos/101655300016740533355/albums/5728394599200190513 Prosím, nekomentujte mou kabeláž pod střechou  :D Jak se říká, kovářovic kobyla :-) vzhledem k tomu, že jsem nepočítal kolik antén budu potřebovat, rozhodl jsem se udělat na střeše druhý stožár na který dám vše pro VKV a vysílání. SAT, 2-DISCOMU a WIFI nechám na původním stožáru.
Jak moc bude vadit WIFI když bude VKV anténa vzdálená cca 4m. WIFI bude "vyřazovat" o cca 35stupňu bokem, takže hlavní vysílací lalok nepůjde do antény (teoreticky).

113
Filip Heczko: ano, mezera je cca3cm.

Když jsem anténu napodruhé svařil, udělal jsem přední část "nosníku" delší a že k anténě přidělám dalš prvky. Anténu jsem položil vodorovně a nasměroval na vysílač. Položil jeden prvek a jezdil s ním po nosníku a přitom kontroloval sílu signálu. Zis nebyl žádný, spíše 2-3dB ztráta, ale když jsem zavadil o fázovací vedení kousek od spoje s předním prvkem (cca2-3) cm tak signál vyskočil o cca 3dB. To by, ale nemělo. Buďme rádi, že nám antény nevysílají, ale jenom přijímají, zde nám vysoké PSV tolik nevadí.

Budu časem přemýšlet o rotátoru, jaký z "ekonomických" mi doporučíte?

PS: tak fotky asi dnes nebudou, venku padá sníh.

114
Pokud nebudu zítra líný  ;) tak vám nafotím mojí anténu a hlavně spoje AL trubiček (6mm). Spoje jsem letoval za pomocí http://www.al85plus.cz/ který mohu jenom doporučit až na tu cenu  :'( Jediná nevíhoda spoje je ta, že hliník po ohřátí změkne a i když jsem se domníval, že po čase se vrátí jeho molekulová skladba do původního stavu (což je teorie) tak se po týdnu nestalo. Takže pozor na sedavé ptectvo  >:(

115
Tak se musím pochlubyt se zkušeností s anténou HB9CV. Jsem technicky zdatný a tak jsem se pustil do výroby HB9CV. Al profil, trubyčky z OBI vše za cca 300Kč k tomu pájku na Al za 700Kč i s poštovným a plynový hořák také za 700Kč. (Za ty peníze bych měl novéko Kathreina :-) ) Dal jsem se do výroby a udělal "dizajnově" profi anténu (spoje letované, čisté, třmen, napojení koaxu) no prostě jsem byl na ní pyšný. Při rovnání radiálů, jsem zjisti, že jsem "blbě" měřil a udělal je o 10cm blíž než měly být  :( No co, anténu připevnil na stožár a dal se do ladění. Oproti dvojité DISCONě ke skeneru byl výsledek znatelný, chytal jsem více stanic, což je logické oproti všesměrové a všepásmové anténě. Poctivě jsem si zapisoval hodnoty dB u každé stanice. V neděli jsem si udělal novou a teď už přesnou anténu :-) A výsledek, co myslíte, byl lepší? Obě antény byly stavěny na 99MHz. Rozdíl byl v jednotkách dB ve prospěch nové antény s větším nárustem signálu kolem 92-97MHz. Ještě nemám rotátor a tak ručně otáčím anténou. Ale co mi u této antény vadí, je velký předozadní zisk a větší vyřazovací (přijímací) úhel. Chtělo by to něco co nechytá ze zádu a je užší.

Ale co mě potěšilo bylo, že při laborování s anténou v přízemí domu jsem zachytil stanici sice 70Km vzdálenou, ale přez kopec který je cca 100-150m vyšší a anténou opřenou o zeď (mířila do vzduchu). Při tomto jsem si vzpoměl na informaci o "lámání" signálu za kopcem.

Stran: 1 ... 6 7 [8]