Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Antonín Roll

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Jak to dnes lítalo? Na OIRT pár stanic, ale propásl jsem Španělsko.
Úlovky CZ stanic zapsané v FmListu z dnešního dne.
http://www.fmlist.org/fm_logmap.php?datum=2014-06-06&band=ALL&target=ALL&rxin=CZE

2
.... Otazka: kde lze spocitat ty teoreticke terenni profily?
http://www.mapavysilacu.cz/

3
Tak jsem zjistil, že DABMAN 20 má paměť na 100 programů a pokud při skenování naplní paměť do stovky, tak přestává skenovat.

4
Ovladač je jenom jeden a to RTL2832U driver
A app používám dvě SDR Touch 50-2GHz scaner a druhou app je Wavesink Plus DAB+ DRM+ FM-RDS.

Rudoch je "tupý" oproti DAB přijímačům kapesních rozměrů. Ale za ty "prachy", neber to  ;)

Funguje to bez problému a běží mi to na Samsung Galaxy Note III

5
Výsledek je spíše zklamání. Připojil jsem k němu  "dvojče" DAB 10P A čekal DX rekordy. Ale ony se nekonaly  :'( Jsem ze západu a do DE skoro koukám z okna. Na toto dvojče chytám úplně to samé jako na kus drátu. Je to asi tím, že kolem sebe mám 15-20 DAD vysílačů na stejné frekvenci. Tím pádem nepoznám který vzdálený vysílač chytám, protože mi to ten bližší "přemaže"  :'(
Až bude tepleji, vyjedu na kopec co mám za barákem a uvidím jaký bude rozdíl mezi původním teleskopem a tímto dvojčetem. Na teleskop jsem chytil 8 frekvencí. Pokud použiji "dvojče", které je směrové, úlovky budou asi lepší.
Zkušenost se směrováním antény podle čárek je špatná, používám raději rádoby spektrální analizer - USB DAB tuner (rudoch) a Android.

6
Sony jsem vlastnil a sháněl také do něho filtry. Jediné, které jsem před léty sehnal, měly myslím 82KHz, 56 jsem nesehnal. Ale to neznamená, že nejsou. Platil za ně asi 100Kč za kus :-( Už u 82KHz byl problém s RDS a tak jsem udělal "vývod" do PC a přes RDS spy vyčítal RDS. Teď již mám XDR a je to o něčem jiném. Ale nebojte, začínal jsem jako Vy - HB9CV, Sony, rotátor .....

7
Přijímač DABMAN 20 vlastním cca týden. Poznatky a zkušenosti:

* čekal jsem větší rozměry, ale už mě to nevadí
* příjem mohu porovnat maximálně s Lingo a USB "rudochem". DABMAN je nejlepší
* na to jaký to má reproduktor, tak to hraje obstojně
* při připojení sluchátek se odpojí teleskopická anténa - nevýhoda při montáži F konektoru, dá se to, ale odstranit proletování konektoru
* signál se identifikuje 5 ti čárkami, i bez čárky mi to hrálo s výpadky


8
A máš internet ve kterém umíš i vyhledávat....??? Jenom nehledej technika, který k tobě zajede grátis a signál ti grátis změří..... 8)
Vzhledem k tomu, s jakými "odborníky" se někteří přispivatelé setkali, vůbec se mu nedivím, že vznesl takový dotaz. Vzhledem k tomu, že hledá firmu, tak je si vědom, že za to bude muset zaplatit. Asi by jsi měl ten svůj příspěvek smáznout. Pak smáznu já tento.
Když se někdo zeptá na radu, odkážete ho na profesionála, když se někdo zeptána na profesionála odkážete ho na internet. Autor chtěl kontakt na "prověřeného" technika, který něco umí, protože kontaktů na netu je mnoho, profíků je málo. Vzhledem k tomu, že požaduje profesionála, asi si něco přečetl na internetu a vyvodil z toho závěr, že na to nemá a přenechá to profesionálu.

9
Digitální rozhlas / Re:T-DAB nove frekfencie pro Ceskou rep.
« kdy: 11. 11. 2013, 18:50:59 »
Dost "divná" otázka v odborné diskusi!!!!! Jsou to hodnoty v dBW v jednotlivých azimutech po 10st.!!!!!!!!!!
Omluvám se pane odborníku, jsem jenom prostý uživatel co umí jenom pustit rádio a otáčet knoflíkem. Příště se raději nebudu ptát.....

10
Stejný dotaz v této diskusi již zazněl. Z jaké webové stránky jsou detailní informace o zkoordinovaných frekvencích ? Děkuji za odpověď.
Já bych se přidal s možná hloupou otázkou. Co znamenají ty čísla  ....30.0 30.0 30.0 40.0 40.0 .... ?

11
....Tak se podívej sem, zda ti to k něčemu nebude http://www.ukwtv.de/cms/deutschland-dab.html
Já používám toto, ale těch vysílačů je hodně. Prozkoumám Tvůj odkaz. Má vysílač v DAB nějakou svou identifikaci? Já bych řekl, že ano, ale jak se k ní dostaneme? :)

12
Stále mě vrtá otázka jak poznám odkud vysílá který MUX. Pro někoho hloupá otázka, máme tu Milešovku, Petřín, Příbram ... Ale já pánové nechytám z toho nic, ale za to cca 70 stanic z Německa. Já totiž bydlím kousek od našich sousedů a ty mají více vysílaču než je u nás. Podle mapy bych jich tu měl zaslechnout cca 7-12 vyslílačů.

13
Digitální rozhlas / Re:DAB z Milešovky na 10A!!!
« kdy: 24. 10. 2013, 22:34:48 »
... Jen tak mimochodem, nemáte někdo tip, jak zlepšit příjem Linga? .....
Před nedávnem jsem rozebral Lingo a nafotil jeho vnitřnosti. Je zde jeden konektor o kterém se domnívám, že je pro připojení antény a náhrady vestavené "J" antény pro "L" pásmo.

14
Ha, v Polsku mají síto v Rusku šli s technologií antén dále :)
https://www.youtube.com/watch?v=tAU8B64EOdI

15
Mám nové rádio, anténu, kabel a rotátor. Hmm hezké, ale .... v seznamu mám Německo, Polsko, Slovensko a Rakousko. Rád bych Francii, ale jak na to? A tak jsem využil AERO SCATTER - odraz od letadel. A ajhle, ono to vyšlo. Na 95MHz jsem zaslechl na pár sekund France Musique :) Hodně mi pomohl program AirScout - OK1ZOO o něm zde píše.

Stran: [1] 2 3 ... 8