Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr S

Stran: [1]
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:mux 4 ostrava
« kdy: 12. 10. 2012, 12:42:22 »
Ano mám tu samou zkušenost. V OV.Porubě ul.Francouzská jsem do včerejšího dne chytal mux4 na pokojiovou antenu vystrčenou na parapetu okna.Teď na tuto samou antenu,ani ťuk a to s ní točím do různých směrů. Na STA nám jede MUX1,2,3, čekal jsem právě na okamžik zprovoznění Lanové,že se signál oživí, ale bohužel ani STA to nebere.(zřejmě bude nutný zásah anténářské firmy).Škoda těšil jsem se, že si polepšíme,ale je to spíše naopak. Ze zdejších komentářů cítím,že je pravděpodobně vysílač v definitivním režimu a jede tedy na plný výkon, takže úprava STA nás stejně asi nemine.

Edit: Ještě se v této souvislosti zeptám, zda-li mi můžete někdo doporučit spolehlivou firmu na úpravu STA. Nejlépe se sídlem v Ostravě.
Děkuji.

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:mux 4 ostrava
« kdy: 12. 10. 2012, 08:26:22 »
Ostrava Poruba-zde také bez signálu. Z 1 Máje to jelo,sice žádná sláva ale jelo.Teď už je to hluché.No snad to technici dají dohromady-Nechce se mi věřit,že by tohle byl definitivní stav.

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 11. 10. 2012, 10:42:27 »
jede někomu ostrava z lanové?

Ostrava Poruba - zatím žádná změna.Myslím ,že to pořád jede z 1.Máje

4
Není zač, fungovat by to mohlo. Chtělo by to změřit. Nakupovat antény nemá zatím cenu. Jedná se Vám jen o individuální příjem?
Ano jde mi o individuální příjem z balkonu v 2. patře.

5
V Porubě jsem na podzim opakovaně zachytil Krížavu na k. 52. (MPX2). Signál ale občas vykazoval vysokou chybovost. Záviselo také na konkrétní lokalitě příjmu. Vím např., že na ulici Pavlouskově ulici poblíž restaurace Zlatý Lev je uvedený kanál v STA. Po vypnutí k. 52 na Lysé Hoře p.p. došlo ke zlepšení signálu. Anténu lze doporučit až na základě měření v místě příjmu a jistých praktických zkušeností. Až se trochu umoudří počasí, zkusím realiziovat jednu montáž v RD-připravenu mám Alcad MX 045.
Zkuste ještě napsat kde v Porubě to chcete chytat.
Ulice Francouzská kousek od Hlavní třídy.Děkuji.

6
Amos,
asi tak nějak jsem si to představoval. Nemám to teď v hlavě, ale PL Muxy již mají finální kmitočet? Pokud ne, samozřejmě tot bude nutno později ještě zohlednit. Ze zkušenosti vím, jak je těžké přesvědčovat ostatní nájemníky o "zafinancování" nových programů. A zda každá bytovka bude ochotna "vydat" cca 1000,-Kč. Být tazatelem (má-li jeho byt vhodnou polohu nebo je-li možno umístit anténu na střechu) volil bych asi individuální řešení bez ohledu na zbytek osazenstva domu.
Popravdě myšlenkou svého solo příjmu z okna svého bytu se pomalu začínám zabývat.Než se dohadovat se zbytkem nájemníků jak je pro ně příjem polských multiplexu nepodstatný.Děkuji potvrzujete mi jen to, co si už dlouho myslím.

7
Prosím o radu jaký typ antény zakoupit, popřípadě co je nutné,aby byl možný příjem slovenského muxu v lokalitě Ostrava Poruba-výhled na východ směr slovensko není rušen zástavbou.Signál tu údájně není špatný,takže jsem se o tuto možnost začal zajímat.Pokud v této lokalitě někdo slovenský multiplex chytne,tak ho prosím o zkušenosti.Předem děkuji.

8
Tak zjistit jaké jsou komponenty na stavajici STA se mi nepodařilo-nicméně v rozpočtu firmy je zahrnuto toto jako material:Zesilovací sada TELEVES,antena,ráhno,koaxialni kabel a drobný material + práce a zprovoznění antény. Toto vše by stalo 12 560 kč. Ještě pro informaci:stavajicí STA byla rekonstruována zhruba před 10ti lety.
Jinak všem děkuji za podněty.

9
Dobrý den,
Bydlím v Ostravě a chtěl bych se zasvěcených odborníků zeptat na toto:
V našem domě máme společnou anténu na kterou chytáme všechny české MUXy 1,2,3.Vzhledem k tomu ,že jsem se dozvěděl o možnostech příjmu digitální televize z polska.Nedalo mi to a pokusil jsem se jsem se polský MUX naladit na svou pokojovou antenu kterou jsem vystričil na parapet okna.A hle skutečně se mi podařilo chytit Polský MUX2.Nebylo to uplně idealní signál měl pouze 27%,ale dívat se na to dalo.Připomínám že anténa je koupená v Tescu za 150kč a nemá zesilovač.
Rozhodl jsem se tedy kontaktovat antenářskou firmu z dotazem kolik by stála uprava stavajícího anteního systému který máme na střeše našeho domu čítajícího 15 bytů.Firma přijela provedla měření a opravdu potvrdila možnost příjmu polského MUXu, ovšem cena kterou by za to požadovala se mi už moc nelíbila.Muj dotaz zní ,jestli je částka 13000 kč adekvátní a jestli jsou náklady na upgrade antény opravdu tak vysoké.Je mi jasné ,že zesilovač a pravděpodobně další anténa nějakou tu korunu stojí,ale i tak mi to příjde jako přemrštěné.Nejsem odborník v tomto oboru,tudíž prosím zasvěcené o názor.
Za případné odpovědi předem děkuji.

Stran: [1]